Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » 18évesen lefeküdtem egy 13...

18évesen lefeküdtem egy 13 éves lánnyal ha feljelentenek lecsuknak?

Figyelt kérdés
Az apja el akarja vinni nőgyógyászhoz. Ha elviszi kiderül a dolog és arra lennék kiváncsi , hogy ha bírósági ügy lesz belőle és a lány azt mondja hogy a beleegyezésével történt akkor is börtönbe kerülök?
2010. szept. 20. 01:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
14év alatt nincs belegyezés ugynaugy megrontásnak számit az ügy
2010. szept. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
97%
A Btk. szerint (201. § (1)) a büntetés ilyen esetben egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés. Szóval ja, még ha a bíró mérlegel is, hogy ő éppen 13, te éppen 18 vagy, és közös beleegyezéssel történt, elméletileg még akkor is a legenyhébb szankció egy év. De ha van itt jogvégzett ember, és tudja, hogy ilyenkor figyelembe lehet-e venni még valamit, az kiigazíthat.
2010. szept. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Hülye vagyok, próbára is bocsáthat, azaz magyarul felfüggesztettet is kaphatsz.


71. § (1) "A bíróság a vétség, valamint a háromévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűntett miatt a büntetés kiszabását próbaidőre elhalaszthatja, ha alaposan feltehető, hogy a büntetés célja így is elérhető."

2010. szept. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%
14 alatt az sem számít, ha ő mászott rád.
2010. szept. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
80%
Az 1ik ismerősömnek volt ilyesmi a helyzet a csaj 13 a srác meg 16 volt.Neki is volt bíróság,csak pénz büntést kapott.
2010. szept. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

HA ő még nem töltötte be a 14. életévét, (jogilag azt jelenti, hogy 14 éves és 1 napos kell, hogy legalább legyen) te viszont betöltötted a 14-et, akkor bizony bűncselekményt követtél el. A bíróságnak ezen ügyekben elég nagy mérlegelési szabadságuk van, nyilván ha egy 60 éves megkettyint egy 12 évest, szigorúbban veszik, mint ha egy 14 éves 1 napos lefekszik egy 13 éves 364 napossal. Mindkettő bűncselekmény, de asszem nem kell taglalnom, hogy árnyalatnyi különbség van a kettő között.

Hogy esetedben mi lesz a végkifejlet, nos, fiatal felnőttként gyanítom, a bíróság elnézőbb lesz veled. Számítani fog, hogy a beleegyezésével történt a szexuális kapcsolat, mert így "csak" a megrontás bűntettét követted el, az erőszakét nem. Remélem, azért a csaj nagyon közel van a 14-hez, mert ha csak pár hét, vagy 1-2 hónap választja el, szerintem megúszod legrosszabb esetben felfüggesztettel. Volt, hogy durvább esetért, amiből gyerek lett - még a Fókusz is mutogatta az asszem 12 éves kiscsajt - csak felfüggesztettet adtak. Szóval van félni valód, de szerintem max felfüggesztettet kaphatsz.

2010. szept. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
89%
*büntetést
2010. szept. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Ejjha. Hát remélem nem fogja elvinni dokihoz. Mekkora állat vagyok kellett nekem ilyeneket csinálni... -_-"
2010. szept. 20. 01:33
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

"14 alatt az sem számít, ha ő mászott rád."

Azért ez így nem igaz. Ha egy kiskorú erőszakol meg egy nagykorút, még ha abszurd is, de tegyük fel, hogy így történik, akkor ott nem a nagykorú a bűnös.

2010. szept. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Október 28án lesz 14 éves. És köszönöm a választ.
2010. szept. 20. 01:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!