Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Hogy csináljam? Honnan tudjam...

Hogy csináljam? Honnan tudjam hogy nem vagyok terhes? Szűz vagyok

Figyelt kérdés
az a helyzet,hogy nekem van hogy nem jön meg fél évig,pár hónapig,és ekkor is csak 3napik nagyon enyhén tar vagy van amikor normálisan megjön.(már 4éve így van szóval nem fog beállni nem 12éves vagyok...hanem 17).és az a helyzet,hogy barátomman nagyon szeretnék lefeküdni,de félek,hogy ha védekezünk is gumival,nálam nem lehet sose biztosra vanni,hogy sikerült e védekeznünk.mert ha nem jön meg(mivel amúgy se szokott normálisan)honnan tudjam,hogy nem vagyok terhes?mit tegyek?szeretnék lefeküdni vele:(
2010. okt. 10. 00:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

napik=napig

tar=tart

vanni=venni-bocsánat,tudok rendesen írni, de sötét van és nem láttam,ha nem érthető a kérdés leírom újra

2010. okt. 10. 00:38
 2/11 anonim ***** válasza:
hát védekezz is. sőt, jobb lenne, ha sterilizáltatnád magad.
2010. okt. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
mivan?az alap hogy védekeznénk...de a gond az,hogy azért más tudja hogy sikeresen védekeztek-e mert megjön neki napra pontosan.de nálam ez nem lehetséges.akkor mégis honnan tudjam?
2010. okt. 10. 00:44
 4/11 anonim válasza:
68%
Megsúgok valamit: a nők igen KIS százalékának jön meg napra pontosan.
2010. okt. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ööööö terhességi teszttel?
2010. okt. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Irány a nőgyógyász! Igaz még fiatal vagy, éppenséggel lehet rendszertelen a menstruációd, de a fél év kimaradás az azért már túlzás. Elég felelőtlenség lenne anélkül belekezdeni a szexuális életbe, hogy nőgyógyász véleményét nem kérted ki, és nem vizsgált meg, ki tudja, lehet oka van a rendszertelen ciklusodnak.
2010. okt. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanez van. Viszont nekem 17 évesen volt eszem arra, hogy elmenjek nőgyógyászhoz, mivel ez NEM normális. Nekem pl PCOS miatt nincsen menstruációm. Ha neked is vmi bajod van (márpedig egészséges nőnél nem marad ki fél évre a menzesz), akkor azt kezelni kell. Nem is értem miért nem jutott még eszedbe.


Amúgy én is néha parázok rajta, hogy vajon csak simán nem jön meg, vagy esetleg terhes vagyok (mi is óvszerrel védekezünk). De ilyenkor elgondolkodom, és rájövök hogy egy elég nagy mázli kellene ahhoz, hogy spontán teherbe essek. Mivel még peteérésem sincsen (és vszínűleg neked sincs, ha nem menstruálsz.)


Ezzel semmiképp nem azt akarom mondani, hogy ne védekezz, mert nekem is direkt mondta az orvos, hogy ha nem akarok babát, akkor mindig védekezzek, mivel előfordulhat olyan, hogy peteérés van, de menzesz nincs. Tehát ne kockáztass, de ne parázz rajta különösebben.

Én pl inkább azon szoktam aggódni, hogy majd mikor szeretnék, egyáltalán lehet-e gyerekem.


Menj el szépen orvoshoz!

2010. okt. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Újraolvastam a válaszom, és sajnos most látom, hogy elég bunkóra sikerült. Ne haragudj a hangnemért. Talán azért voltam ilyen, mert nem akarom, hogy más is abba a hibába essen, mint én.

Marha sokáig halogattam az orvos kérdést (ráfogtam arra, hogy anyunak sem volt rendszeres, meg túl vékony vagyok stb).

Aztán most 20 évesen jutottam el odáig, hogy elkezdtem kezelni is a problémát. Eddig csak összevissza rohangáltam meg húztam az időt.

Ne ess te is ebbe a hibába, minél előbb ess túl a dolgon!

2010. okt. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom, mért van ez. Nekem 10 éves korom óta megvan, és évek óta eddig soha nem maradt ki, viszonylag pontosan jön meg, néha csúszik pár napot, de nem heteket, meg hónapokat. Minden barátnőm mondja, hogy nekik volt, hogy kimaradt hónapokig..Hát velem ilyen nem történt, pedig nem bánnám, mert egyáltalán nem szeretem..

Ha le akarsz feküdni a barátoddal, akkor meg nehogymár emiatt ne tedd. Vegyél egy terhességi tesztet, vagy menj el dokihoz. =)

2010. okt. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: Örülnél a nagy fenét örülnél. A menzesz általában együtt jár a peteéréssel. Ha vkinek nincs menzesze nincs peteérése sem. Tehát meddő. Ne mondd már, hogy ezt irigyled. Örülj neki, hogy egészséges vagy.
2010. okt. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!