Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Régen erkölcsösebb volt a...

Régen erkölcsösebb volt a fiatalság?

Figyelt kérdés

nagyon sok olyan kérdést/választ olvastam melyben arról volt szó hogy a mai fiatalok milyen korán elveszítik a szüzességüket, fűvel fával lefekszenek.Pár olyan választ is olvastam hogy régen is ez volt csak nem beszéltek róla

+valaki írta hogy 100 éve az volt a szokás hogy a fiúkat 16 évesen elvitte az apuka bordélyházba


17/L


2010. nov. 20. 14:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
28%
Régen a szegény nők a testüket árulták, hogy megélhessenek ők és a családjuk. Viszont olyanról is hallottam, hogy aki házassága elött veszti el a szüzességét és ez kiderül, akkor kitagadja a családja.
2010. nov. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%

A történelem ismétli mindig önmagát.

Az Ókori birodalomban Az erkölcs szót nem igazán ismerték.

Akkor minden a szex(ről) szólt.Mindenki mindenkivel.A búja élvezetek elsajátítása fontosabb volt mint az erkölcs.Orgia orgia hátán,és bizony jó időtöltés volt az azonos neműek szeretkezése is.Teljesen természetes volt a a férfi férfival,nő-nővel. De volt egy pont ahol,már túl lőttek a célon,így váltani kellett,és jött a prűd,erkölcsök kora.Akkor még a bokád sem lehetett kint,és ha valaki megcsalta a férjét,feleségét megbélyegezték,kiközösítették.Akkor semmi sem volt fontosabb a családnál,a szent házasságnál.Akkor már nem a szex,orgia volt a lényeg,hanem a hosszú jegyesség,még hosszabb házasság.A mássággal élőket a társadalom elítélte,sőt halállal büntette,De egy idő után ez is túl szoros,túl szigorú lett így jöttek a "lázadók" akik szabadabb életet akartak.Szép lassan újra levették gátlásaikat az emberek és újra a szex,orgia volt a fontos..majd újra az erkölcs következett.És így tovább..

Ma jelenleg a nagy orgiák,szex ami mindenkit éltet,és fontosnak tart,ezért újra nincs értéke a szerelemnek,házasságnak,családnak,és barátságnak.Nem tudom meddig lesz ilyen,vagy rosszabb,de ahogy írtam a történelem ismétli önmagát(hiszen ma mindenki azt fújja,hogy természetes és elfogadott ha valaki b@zi vagy leszbik@s,holott nem az!)de lesz egy határ amikor az embereknek bőven elegük lesz belőle,és újra jön az erkölcsi korszak,újra jön a elítélés a mássággal kapcsolatban...

Érdemes utána olvasni ennek,és rájöttök,hogy melyik korszakban volt lazaság,és melyik korszakban volt szigor..

2010. nov. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
36%
Persze, a fiatalság régen 18 éves korában házasodott, addigra kiélte magát :)
2010. nov. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
61%
Ahogy telnek az évek,egyre lejjebb megy a korhatár,10 év múlva már ki tudja mi lessz itt..
2010. nov. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
41%

Mondjuk vegyük példának a 100 évvel ezelőtti dolgokat. Ma túlzásnak tartjuk (mondjuk jogosan), hogy egy 15 éves lány szexszel. de 100 éve egy 15 éves lány már simán feleség lehetett. akár 13-14 évesen is eljegyezték, és nem korukbeli, vagy mondjuk 20 körüli fiúk, hanem 30-40 (vagy még idősebb) férfiak. ha megvolt az anyagi háttér, a szülők büszkén hozzáadták a kicsi lányukat.

ha úgy vesszük, ez meg pedofília volt, amit teljesen legálisan űztek, és úgymond erkölcsös keretek között, mert a házasság szent kötelékébe léptek már...

szóval a dolog akkor is megtörtént, csak más helyzetben.

2010. nov. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
40%
Igen, de 100 éve még MINDEN nagyon más volt. Társadalmilag, gazdaságilag, meg az emberek fejében is. Erről azért ne feledkezzetek el.
2010. nov. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
42%
engem is elvihetne apám a borbélyházba
2010. nov. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
utolsó:miért?normális csajt nem találsz?
2010. nov. 20. 22:11
 9/27 anonim ***** válasza:
74%
Miért pontoztatok le? Mert azt mondtam a történelem ismétli önmagát???
2010. nov. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
90%

Először is 50-100 éve és régebben teljesen természetes elvárás volt, hogy egy lány szüzességét őrizze meg a nászéjszakáig, különben kitagadta a társadalom, 16 éves koruk körül házasodtak a lányok (mint pl. a nagymamám, dédanyáim, ükanyáim stb. - első kettő biztosan tudom boldog házasságban élt)), ezt minden társadalmi rétegben így volt, a férjeik sem voltak sokkal idősebbek (4-5év), de átlagosan 25 év körül házasodtak, házasságig kísérővel (gardedám) jártak, a szegényebb lányokat az anyja kísérte pl. bálban folyamatosan figyelte a tekintetével, nem mehetett túl távol..., persze náluk nem volt feltétel a szüzesség, 20 után egy lány már vénlány volt, nagyjából esélye nem volt a férjhez menésre. (pl.: Erzsébet (1834-1890) 1853-ban elkísérte édesanyját és nővérét, Ilona hercegnőt Bad Ischlbe, Zsófia Friderika főhercegnéhez (aki anyai nagynénje volt), hogy találkozzanak unokatestvérükkel, Ferenc József császárral, akit Ilona hercegnő férjéül szántak. Ferenc József azonban Ilona helyett Erzsébet hercegnőt választotta. A megalázó események után depressziós Ilona hercegnőt édesanyja igyekezett férjhez adni, ám nem volt könnyű dolga, hiszen 22 évesen akkoriban már vénlánynak számított.) Nekem ez sokkal szimpatikusabb, mint hogy ma mindenki kefél mindenkivel erkölcsök nélkül, aztán 30 évesen házasodik, 35-40 évesen meg gyerekeket szül, természetileg az volt a normális ami régen volt.

Aztán az 1960-as években jött a szexuális forradalom (nálunk '80-as évek), nagyjából azóta egyre inkább lazulnak az erkölcsök, én 14-15 évesek szexuális életén nem háborodom fel (persze megfelelő védekezés, lelki érettség, és szerelem mellett), nem újkeletű, most mégis sokakat megbotránkoztat, mintha olyan furcsa lenne.

Összefoglalva: Igen, akkor még nagy érték volt a szüzesség (lányoknál), ill. rettentő nagy szégyen a házasság előtti elvesztése, leányanyaság, de akkoriban is előfordult 'koraszülött' gyerek, mindig volt butácska lány akit el lehetett csábítani.

Amúgy nézz kosztümös filmeket, olvass a témában és akkor többet fogsz tudni.

2010. nov. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!