Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Mit is támasztott alá a...

Mit is támasztott alá a tudomány a későn elvesztett szüzességgel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdésben olvastam egy választ a szüzességgel kapcsolatban. Az illető azt írta, hogy "a tudomány alátámasztotta, hogy a szüzesség elvesztése egy bizonyos idő után, már egészséges".

Érdekelne mit mond a tudomány erről a dologról.Örülnék ha valami linket is ajánlanátok.


2009. máj. 26. 10:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
* már NEM egészséges
2009. máj. 26. 10:36
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy oltári nagy baromság, nincs sem szervi sem más károsodás ha valaki mondjuk 30 évesen veszti el a szüzességét.
2009. máj. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A szűzhártya egy olyan dolog, amiről a tudósok még most sem tudják, hogy mire is volt régen jó, minek a visszafejlődött maradványa.

És amit az ember nem ismer, azt elkezdi misztifikálni. Így keletkezett a szüzesség körülötti kultusz.

2009. máj. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

A szűzhártya idősebb korban kissé megvastagodhat, kevésbé rugalmas, mint fiatalkorban. Előfordulhat, hogy picit nehezebben hasad át. De ennyi. A tudomány semmivel sem támasztotta alá, hogy 30 éves kor felett egészségtelen lenne elveszíteni a szüzességet, vagy hogy fiatalabb korban egészségesebb lenne, mint idősebb korban. De ha tudsz ilyen "kutatásról", oszd meg velem, én is nagyon kíváncsi vagyok rá.


A tudomány annyit bizonyított, hogy a legegészségesebb az első gyereket 22 és 28 éves kor között szülni. A későn kezdett nemi életnek egyébként vannak előnyei is: kevesebb nemi betegség, átgondoltabb szexuális kapcsolatok, felelősségteljesebb védekezés, a nőknek nagyobb élvezet (tinikorban többnyire kicsi a libidó, alacsony a hormonszint, mérsékeltebb a szexuális érdeklődés, 25-30 év körül ér a nő a szexuális étvágya csúcsára), érettebb párválasztás.


Én 30 éves koromban adtam oda a szüzességemet a férjemnek. És még élek. :-) Egészséges vagyok, babát terbezünk. A szexuális életünk, gyakori, rendszeres és egyenesen remek, a férjem nem a saját élvezetét hajszolja, hanem elsősorban engem akar kielégíteni (én meg őt), és így mindketten szeretve és megbecsülve érezzük magunkat az ágyban is, amint a kapcsolatunk egyéb területein is.

2009. máj. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem azért, de egy fiatalabb lánynak sokkal könnyebben van orgazmusa mint egy idősebbnek.

Nem is beszélve arról, hogy mennyi jó dologból kimarad! A szex az egy jó dolog, ha a csajnak van annyi esze, hogy tablettát szedjen, vagy a srácnak, hogy gumit húzzon, akkor minek késleltetni?

Ez olyan, hogy ne egyél semmi édességet, mert úgy kisebb eséllyel rontod el a hasad? Nagyon bölcs tanács, de ugyan, ki tartja meg és minek?

2009. máj. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

08:16-nak: ha neked a szex csak egy fogyasztási cikk, mint a csoki, akkor fogyaszd csak nyugodtan. Ezzel csak az a gond, hogy te magad is fogyasztási cikk leszel a partnerednek, meg ő is neked, de ha ezt akarod, én ugyan nem gátollak meg benne. De nekem tőbb kell.


Ami a fiatal lányok és a harmincasok libidóját illeti: a harmincasoké egyértelműen nagyobb, ezt kutatások és tapasztalatok is bizonyítják, nézz csak utána. Nem mondom, hogy egy fiatal lány feltétlenül nehezebben érheti el az orgazmust, de te se mondd, hogy egy harmincas-negyvenes éri el nehezebben, mert ez egyszerűen nem igaz. Talán van benne tapasztalatod? Mert nekem bizony van.


Egy másik kérdésre (normális-e az a felfogás, hogy egy lány a férjének tartogatja magát, és majd csak a nászéjszakán fekszik le először) jött egy igen jó válasz (nem én írtam): "Ez a viselkedés normális. Ezzel a viselkedéssel kizárja a kalandok lehetőségét, és növeli az értékét azoknak a férfiaknak a szemében, akik nem kalandot keresnek, hanem tartós kapcsolatot. Felnőtt nő, rá kell hagyni, hogy mérlegelje, megéri-e neki a valószínűleg könnyű és zökkenőmentes jövőbeli megházasodás azt, hogy nem voltak "kalandjai" fiatal korában. Az emberek preferenciái nem egyformák ezen a téren."


Meg is lehet nézni, hogy hány kapcsolat lett tartós azok közül, amiben a szex az első pár randi után szerepet játszott, és hány azok közül, ahol csak később, esetleg csak a teljes elköteleződés (eljegyzés, házasság) után. És tartós kapcsolaton nem 1-2 évet értek, hanem évtizedeket ám, egy egész életet. Egy-két évig bárki kibírja bárkivel. Egy életre szóló kapcsolatot már nem elég túlélni, hanem csinálni kell nap mint nap, áldozatokat hozni benne, folyamatosan készen állni a tanulásra, a jobbításra, a munkára, és nem feladni, ha valami probléma adódik. Na, a válóperes statisztikák nem erről a csoportól szólnak, az már biztos.


Aláírom, hogy a szex jó dolog. Sőt, nagyon jó. De talán KÖTELEZŐ csinálni 14 éves kor felett? Vagy 20 éves kor felett? Mert úgy tűnik, hogy szinte kötelező, megszólják azt, aki x éves koráig nem veszíti el a szüzességét. Engedtessék már meg, hogy ne a 15 éves korában divatból-elvárásból-pasija akaratából szexelni kezdő gyerek legyen a mérce, amihez igazodni KELL mindenkinek, és ne mondják mág csípőből betegnek azt, aki vár a szexszel, mert VÁRNI AKAR.

2009. máj. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azok a fiatal lányok akik 13 évesen kezdtek szeretkezni, most itt sírnak a gyakorikérdéseken mert kiégtek szexuálisan, nem tudtak egy orgazmust sem átélni mert csak túl akartak esni rajta mert ők már "érettek". Eközben azt hiszik hogy ha lenyelik a spermát már terhesek lesznek, vagy ha a medencébe élvez a barátjuk akkor felúsznak a méhéig a spermiumok. És ez lesz a következő generáció!
2009. máj. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, ha, így haladunk már 9 évesen is ciki lesz szűznek lenni.
2009. máj. 27. 20:07
 9/12 anonim ***** válasza:

"Én 30 éves koromban adtam oda a szüzességemet a férjemnek. És még élek."


Én is élnék még, "de nekem több kell". :) Életminőség is. Egyébként nem a szextől teszem én se függővé, inkább a szerelmi kapcsolatok számítanak. De sajnos eddig nem voltam, és nem esélytelen, hogy már sosem leszek szerelmes.


23/F

2010. júl. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A mostani életminőségemhez alapvetően járult hozzá az, hogy vártam a szexszel. Továbbra is vallom, hogy nem KELL szexelni csak azért, mert elmúltál 14.


Érdekes, nem, hogy kettőnk közül te vagy az, aki ki tudja, mennyi szexuális partner elfogyasztása után 23 éves korára kiégett és már nem bízik abban, hogy szerelmes lehet, míg én 33 évesen boldog és elégedett vagyok, és nagyon-nagyon szerelmes. :-) Ha már az életminőséget emlegeted. :-)

2010. júl. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!