Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Szerintetek a felnottevalas...

Szerintetek a felnottevalas folyamatanak mennyire fontos es meghatarozo merfoldkove a szuzesseg elvesztese?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok? Van valamilyen (pszichologiai) jelentosege a szuzesseg elvesztesenek, megvaltoztatja valamennyire az embert, van szemelyisegformalo hatasa (atvezet a felnottkorba, teljes jogu ferfinak/nonek erzed magad utana)? Vagy inkabb az elso komoly parkapcsolat es az azzal jaro uj (pozitiv es negativ) elmenyek, felelossegvallalas, elkotelezodes az, ami miatt az ember elkezdi felnottnek erezni magat?


Ti hogy tapasztaltatok? Valtoztatott rajtatok valamit a szuzessegetek elvesztese? Magabiztosabbnak, hatarozottabbnak, "felnottebbnek" ereztetek magatokat utana?

Ha vannak itt olyan huszonevesek, harmincasok, akik meg nem estek at sem az elso szexualis elmenyen, sem az elso parkapcsolaton... ti nem erzitek ugy, hogy bentragadtatok egy bizonytalan, esetlen, csetlo-botlo, hatarozatlan, kamaszos allapotban es a hetkoznapi eletben ezert nem vagytok magabiztosak es nem erzitek magatokat igazan felnottnek?


Minden velemeny, sajat meglatas, sajat tapasztalat nagyon erdekel!


(elnezest, de nincsenek ekezeteim)


2012. febr. 27. 13:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem attól felnőtt valaki, h szexelt-e már vagy nem. Véleményem szerint az önálló életre való képesség tesz valakit felnőtté...mindamellett vállalja tettei következményét! Az "önálló életre való képesség" nem feltétlen azt jelenti, h élete végéig egyedül éljen...


12 évesek szexelnek a mai világban, akkor ők már felnőttek...nem hinném!

2012. febr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem a szüzesség megléte vagy nem léte tesz valakit felnőtté. Ha valakit gyerekként megerőszakolnak, attól még gyerek marad.


A felnőtté válás az, amikor az ember vállalja a felelősséget a tetteiért, amikor már kiforr a jelleme ,felépül a saját értékrendje, amikor már tud magáról és ha van a társáról gondoskodni.


A szex az egy olyan dolog a világban aminek megvan a maga rizikója. Ezért érdemes bizonyos szellemi érettség és életkorhoz kötni. Mert ha valami nem úgy sül el ,ahogy az a médiában meg vagyon írva, akkor az ember elszúrhatja rendesen az életét. De a felnőttek ezt már azért jobban tudják kezelni, mint a tinik.

2012. febr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Már sokszor leírtam, de úgy látom nem elégszer. Ez nem egy gusztustalan és kellemetlen betegség, amitől az ember minél előbb próbál megszabadulni és mindent bevesz és megtesz azért hogy ezt elérje. Sokan sajnos így fogják föl.


Biztos van pszichológiai jelentése, főleg ha az adott személy olyan környezetben, társaságban nő fel ahol erről beszélnek, kicikizik, megjegyzéseket tesznek, lebénázzák, stb. 100%ra kihat az életére.


De nem attól lesz valaki jobb ember, vagy magabiztos hogy átesik az első szexuális aktusán. Aki félénk, és magába zárkózott nem biztos hogy 1ik napról a másikra változni fog.


Beragadni az ragad be aki magába zárkózik 1-2 pofon, sikertelen próbálkozás után. Pedig próbálkozni kell azzal hogy megtaláld azt aki hozzád való, és nem feladni 10 sikertelen kísérlet után, mert lehet hogy pont a 11. lesz az aki a nagy Ő, de lehet hogy a 111. lesz az.

2012. febr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

"12 évesek szexelnek a mai világban, akkor ők már felnőttek...nem hinném!"

Csak te híreszteled, hogy így van, pedig csak egy-két kirívó esetről van szó!

Ez az oldal tele van huszonéves szűz fiúcskákkal. Azt ne mondja senki hogy ezek felnőttek! Még valamilyen suliba járnak, zsebpénzből élnek és egy csajt nem képesek felszedni. Szégyen!

És még többnyire ezek osztogatnak itt szexuális tanácsot... röhejes!

2012. febr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem annyi,hogy lehullik rólunk a teher.
2012. febr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Mindenképpen fontos és meghatározó élmény, mert ugyebár determinálhatja a későbbi szexuális élet minőségét. Mondanom sem kell, hogy később hogyan viszonyulhat egy olyan ember a szexhez, akit ne adj Isten megerőszakoltak, bántalmaztak és ebből adódnak az első szexuális élményei. Ebből a szempontból van pszichológia jelentősége, de ez is nagyban személyiségfüggő.

Szerintem szerencsésebb, ha az ember egy tartósabb érzelmi kapcsolatban veszti el a szüzességét, mert ezzel nagyobb a garancia arra, hogy nem fullad kudarcba az egész és nem jelent majd rossz élményt, ezzel is fent leírtak könnyebben elkerülhetőek.

Egyébiránt más jelentőséget nem tulajdonítok neki, én személy szerint nem éreztem utána komolyabb változást, nem éreztem magam felnőttebbnek, de örülök hogy kellemes és jó élménynek tudhatom be. Mondjuk ami az életkort illeti, én se nem korán, se nem későn vesztettem el, szóval nem tudom mit érezhet az aki mondjuk 30 felé járva szűz még. Nyilván az idő múlásával az embert elkeserítheti, hogy nincs párja, nem tudott szexuális kapcsolatot létesíteni "önerőből", ez bizonyára felveti a saját magába vetett hit megingását. Ezt el tudom fogadni, de a helyzet sosem annyira borús, mint amilyennek ők látják, de a megoldást nem kezdem leírni, mert már már közhelyekbe nyúlkálnék.

Aki az önbizalmat a szüzesség elvesztésével, vagy magával a szexszel (gyakori partnercsere, aktusok száma stb) próbálja növelni, vagy ezzel lényegesen összeköti és ettől változást vár, ott alapvetően vannak problémák, amire ez önmagában nem fog megoldást nyújtani, ez szinte 100 %. Ugyanis a szüzesség egy bizonyos koron túl nem az önbizalomhiány oka, hanem következménye, szóval megszüntetése csak tüneti kezelést jelentene.

A túl korai nemi élet pedig, ami nem érzelmekből és nem magáért a kapcsolatért történik, az azon túlmenően, hogy óriási veszélyforrás, csak a személyiség kiforratlanságáról árulkodik, semmiképpen sem nevezhetném felnőtt viselkedésnek, pont ellenkezőleg. Őket irigyelni vagy követendő példának tartani pedig éppúgy butaság.


Egy valami nagyon fontos, senkinek sincs a fejére írva, hogy ég szűz. Szóval mint említettem ez önmagában nem szabadna problémát okozzon.

2012. febr. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#4! Ha nyitott szemmel járnál a világban és nem csak a gyakorit olvasnád, tudnád miről beszélek. :D
2012. febr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

16 éves voltam, mikor elvesztettem a szüzességem. Semmiben nem változtatott a jellememen, maximum kialakult egy újabb "függőség", ha szabad így mondanom, tekintve, hogy azóta még jobban kívánom a barátom, mert tudom mi az, amit nyújthat. Anno úgy gondoltam, hogy az első szex a kapcsolat szempontjából fontos nagyon. Most így, hogy mindez másfél éve történt, és még mindig azzal vagyok együtt, aki elvette a szüzességem, úgy gondolom, az elsőnél sokkal jobb, szebb élmény a sokadik. Amikor összeszoktok, tudjátok mikor hova kell nyúlni, stb. Ezek inkább tesznek felnőtté, komolyabbá. Hogy meg tudom élni a szerelmünket, megnyugtat, boldoggá tesz, ami nyilván kihatással van a mindennapi életemre. Egy rossz kapcsolatban gondolom máshogy viselkednék másokkal is, nem csak a párommal.


Egyébként meg szerintem sem igaz, hogy a 12 évesek szexelnek. Igaz, vidéken lakom, de nálunk nem jellemző. A húgom pont ez a korosztály, és mindent megbeszél velem, olyanról soha nem volt szó, hogy bármelyik osztálytársa, barátnője lefeküdt volna már valakivel.

2012. febr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azzal hogy elveszíti valaki a szüzességét sem érettebb,sem felnőtt nem lesz.Sok tini tévhitben él,sok 11-16 éves úgy gondolj ah szét teszi a lábát azzal felnőtt lesz.Igen vannak 11-12 évesek akik szexelnek,barátnőm öccsének az osztályában nem egy ilyen van (11éves).Az első szexuális élmény meghatározza későbbi személyiséget,szexuális életet egy 12-16 évesnek még nem alakult ki teljesen a személyisége,99%ban éretlenek,mint egy zöld paradicsom.Mégis egyre többet hallani,olvasni arról,hogy szexelnek az első "komoly" kapcsolatukban.

A tiniszerelmet ne keverjük össze egy "felnőtt" kapcsolattal.Ugyanis 12-16 évesen nincsenek még olyan mély érzelmek,mint 20on évesen,sőt a szerelem sem abban a formában létezik,tini korban inkább fellángolás,vonzalom.

Az első szexhez lelkileg,agyilag,és testileg is érettnek kell lenni,ha azt vesszük testileg érettek abban az életkorban amikor a nő képes kihordani egy babát,megszülni akkor már érett a szexuális életre.lelkileg,és agyilag akkor érett rá az ember,ha képes felfogni,hogy ha szexuális életet él bármikor baba lehet belőle,ugyanis egyik fogamzásgátló módszer sem 100%os.Tisztában legyen azzal,hogy kell védekezni,és azt is felelősségteljesen,ne az legyen hogy össze-vissza kapkodja a tablettát,folyton kiszakad a gumi,és a terhes lett rohan abortuszra meg kapkodja a 72órás tablettát,mint a tic-tacot.Fontos,hogy tisztában legyen mindennel,olvasson utána,és akkor történjen meg ha tényleg szerelmesek,ismerik már egymást,megvan az összhang,egy ideje már együtt vannak.

Manapság nagy divat a tiniknél 2-4 hét után összefeküdni.

Ha nem másokat kérdez meg megtegye-e,ha nem attól retteg vérzik-e,fáj-e.

19 évesen veszítettem el,barátom több is volt előtte,de én nem akartam elsietni soknál fel sem merült bennem.

A mai napig együtt vagyunk,már a vőlegényem,1/3részt egy gyerek,kamasz vagyok,de ez természetes,hiszen 22 éves vagyok.Saját háztartást vezetek,dolgozom,tanulok 2/3részt azért felnőtt vagyok,de az biztos hogy nem attól lesz valaki felnőtt,mert betölti a 18 at,vagy mert elveszíti a szüzességét.

Azért is határozza meg a személyiséget,mert azok közül akik nagyon korán kezdik sokan,kiéltek lesznek 20on éves korukra,esetleg egy teljes focicsapat végig megy rajtuk,vagy később sem lesznek képesek komoly kapcsolatot kialakítani.Persze ez is személyiségfüggő,de azért többségnél így van ez.

Persze ma már nagyon szabad világban élünk,de én szerintem egyátalán nem normális (16)-17-18 alatt szexuális életet élni, fogalmuk sincs a gyerekeknek igazából mit csinálnak,dugnak nem szeretkeznek.

Manapság ráadásul minden 2. tini azzal jön érettebb a koránál,pedig sehol sem érettek,aki tényleg érett,nem hangoztatja folyton mennyire érett,aki szerelmes nem folyton azt hangoztatja mennyire szerelmes,és aki tényleg érett tudja mikor minek van itt az ideje.Sajnos manapság a legtöbb szülő nagyon felelőtlen és nemtörődöm,azt hiszik azzal lesznek jó fejek ha mindent megengednek,közben 13-14 éves kislányukat keféli a 19-20 éves barátja.Egy felnőtt tudja,hogy minden tettének következménye, van vállalja a felelősséget,képes ellátni magát, önálló,nem a szülei tartják el,képes párkapcsolatot kialakítani,főzni-sütni,takarítani,számlát befizetni,intézni az ügyeit,és ez még nálunk a főiskolán sem mondható el a lányok 70-80%áról,pedig már nem tinik,és már nem szüzek.

22L

2012. febr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kissé kezd már röhejesen túlbonyolódni ez a ,,szüzesség" téma.

Nem nem változtat meg, nem leszel ,,felnőttebb" v teljes jogú tagja a társadalomnak. Ha jobban érzed a nőiességedet/férfiasságodat az a párod miatt van, nem a szüzesség elvesztéstől. Rajtam annyit változtatott, hogy megtapasztaltam egy úgy formáját a szerelemnek. És lehet én vagyok ,,maradi", de ezt kellene érezni annak aki elveszti és nem egy homokórának ami ha letelik úgy maradsz.

Én 20 évesen vesztettem el. Nem azért, mert jaj meg akarok szabadulni a ,,tehertől" és nem azért, mert kimaradok valamiből. Ekkor jött az az ember akivel át akartam élni. Ennyi. Ha 18 éves koromba jött volna akkor vesztettem volna el. Ha 30 éves koromban akkor meg akkor. Akit nem az vezérel h attól veszítse el akit szeret és akivel meg akarja tenni azt valaki nagyon manipulálja a környezetében. Ne hagyjátok magatokat így átverni.

25N

2012. febr. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!