Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Szerintetek a felnottevalas...

Szerintetek a felnottevalas folyamatanak mennyire fontos es meghatarozo merfoldkove a szuzesseg elvesztese?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok? Van valamilyen (pszichologiai) jelentosege a szuzesseg elvesztesenek, megvaltoztatja valamennyire az embert, van szemelyisegformalo hatasa (atvezet a felnottkorba, teljes jogu ferfinak/nonek erzed magad utana)? Vagy inkabb az elso komoly parkapcsolat es az azzal jaro uj (pozitiv es negativ) elmenyek, felelossegvallalas, elkotelezodes az, ami miatt az ember elkezdi felnottnek erezni magat?


Ti hogy tapasztaltatok? Valtoztatott rajtatok valamit a szuzessegetek elvesztese? Magabiztosabbnak, hatarozottabbnak, "felnottebbnek" ereztetek magatokat utana?

Ha vannak itt olyan huszonevesek, harmincasok, akik meg nem estek at sem az elso szexualis elmenyen, sem az elso parkapcsolaton... ti nem erzitek ugy, hogy bentragadtatok egy bizonytalan, esetlen, csetlo-botlo, hatarozatlan, kamaszos allapotban es a hetkoznapi eletben ezert nem vagytok magabiztosak es nem erzitek magatokat igazan felnottnek?


Minden velemeny, sajat meglatas, sajat tapasztalat nagyon erdekel!


(elnezest, de nincsenek ekezeteim)


2012. febr. 27. 13:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Érdekesség: Az értelmesebb válaszadók nagy része női nemű amivel nem lenne semmi probléma, de javítsatok ki ha tévedek, de még soha életemben nem hallatom arról, hogy egy lányt kiröhögtek azért mert szűz. Lánynűl ez a "jaj biztos az igazira várt, nem érezte késznek magát, olyan aranyos", férfiaknál meg a "hülye lúzer, degenerált gyöktörzs, impotens kocka" stb stb. Azért van különbség a két nem között, média agy szar neveltetés de ez így van akárki akármit mond, minél idősebb a férfi annál nagyobb veszélybe van ha szűz, ha 22 évesen azt mondod a csajnak, hogy nem vagy szűz a tök természetes, de az ellenkezője már komoly rizikő faktort jelent
2012. febr. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Hát igen, abban igazad van, hogy van némi különbség a két nem megítélése között ilyen téren.


Tudom nem nyugtat meg, nem is akarom a magánéletemet kiteregetni, de a férjemet 28 évesen ismertem meg és még szűz volt. Én nem tartottam lúzernek, hanem vérszemet kaptam, gondoltam ezt nekem ki kell próbálnom...na azóta már a férjem. Nyilván nem minden nő egyforma, lehet más máshogy reagált volna erre, úgy ahogy lehet egy nőt is zavarna az, hogyha 22 évesen szűz. Nem tudhatod.


Na csak azt akartam illusztrálni, hogy nem reménytelen a helyzet.


Sok nő azért nem fekszik le szűz pasival, mondván nem akarják tanítani. De könyörgöm, még itt a gyakorin is milliószor halljuk, hogy egyeseket évek után sem tud kielégíteni a párja, megjegyzem legtöbbször ők sem tudják mit akarnak. Hát így aztán tök mindegy, hogy szűz vagy nem az illető. Ha egy kicsit is mindenki magába szállna, akkor rájönne, hogy ennek nincs olyan nagy jelentősége.


Sajnos az emberek nem gondolkoznak, csak hülye berögződéseket követnek. Aki ezen felül tud emelkedni, sokkal boldogabb lesz.

2012. febr. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Nálam semmit sem változtatott a szüzességem elvesztése. Igazából nálunk ez a családban tabu téma (sajnos, kis vidéki falu), nem beszélünk ilyenekről, szóval nem lovagoltak a témán, így nem tartottam nagy dolognak.

Persze, azért ugyanúgy megvolt a felelősség ami ilyenkor kell, de ennyi. Azt tudom, hogy mikor elvesztettem, az akkori párommal utána lépten-nyomon szexeltünk :D

2012. febr. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Manapság már egy 13 éves lány is szexel. szted ez felnőttségre utal vagy inkább arra megy ki a játék h felvágjanak egymás előtt. amúgy nem fogod magadon érezni h felnőtt lettél.anno kb még 10 évvel ez sztem nagy szó volt, bár ez az én meglátásom. de mindenki másként nevelkedik.
2012. márc. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!