Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » A női orvos elmondja a szüleim...

A női orvos elmondja a szüleimnek hogy már nem vagyok szűz? Ha megkérem rá nem mondja el? és ha rákérdeznek akkorse mondja el? Ha jól tudom köti az orvosi titoktartás nemde?

Figyelt kérdés
2012. nov. 24. 19:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
kérdező amúgy nem értelek,szóval mindenki tudja apádon kívül,akkor mi a kérdés apád kézen fogva elvisz vizsgálatra vagy mi?
2012. nov. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Elmondhatja, igen, mert még nem vagyok 18 éves. Ebben semmi különbség nincs közted és egy hároméves között. Akik azt mondják, hogy köti az orvosi titoktartás: szerintetek a hároméves kisgyerek irányába is köti?? Mert jogilag egy kategória. Ha apukád megkérdezi el fogja mondani, mert kötelessége. De nem hiszem, hogy a nőgyógyászodat fogja faggatni.
2012. nov. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
19%

Csakhogy egy hároméves és egy 15 éves nem egy kategória. Ha 14-et betöltöd, akkor már fiatalkorú vagy, átmenet a kiskorú és a nagykorú között.

Az orvos pedig nem fogja elmondani a szüleinek, csak ha nem töltötte be a 14-et vagy olyan betegség jutott tudomására, ami veszélyezteti őt és másokat. Nézz utána, ha nem hiszed el.

Ráadásul ez a fajta titoktartás minden eü dolgozóra, de az orvosokra hatványozottan vonatkozik.

2012. nov. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
17-es, kár, hogy csak egyszer lehet like-olni, ezen fetrengtem!!! X-D
2012. nov. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
41%

De jó, hogy mindenki jogásznak hiszi magát. Ha meg nem megy az érvelés, akkor jön a sértődött lepontozás.

Szóval ha 14 évesen ellopsz valamit, akkor már büntethető vagy, de a titoktartás nem véd?

2012. nov. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem bezzeg volt képe elmondani:D
2015. ápr. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

13-as: A fiatalkorú fogalma csak a BTK-ban létezik. Tehát igen, büntethető vagy, ha 14 évesen ellopsz valamit, és az orvosi titoktartás is véd, csak épp a törvényes gondviselőd az, aki ezt a jogot gyakorolhatja, nem pedig te. A 16. életév betöltésével jogosult lesz a beteg arra, hogy írásban kinevezzen egy nagykorú személyt, akit tájékoztathatnak az egészségügyi állapotáról, és így kizárhatja a gondviselőit a tájékoztatásból, de a kérdező itt 15 éves volt, ezért rá ez nem vonatkozott. Ha az apukája felhívta volna a nőgyógyászát, és elkérte volna a leleteit, vagy tájékoztatást kér, akkor az orvosnak kötelessége ennek eleget tennie, mert a kérdező 18 éven aluli, tehát kiskorú.

Ne engem próbáljatok kioktatni, inkább nézzetek utána a dolgoknak, mielőtt puffogtok. Minden egyértelműen le van írva, csak el kell olvasni.

2015. ápr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!