Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » "Elveszíteni a szüzességet",...

"Elveszíteni a szüzességet", vagy belépni a szex kapuján?

Figyelt kérdés

Szerintem nem elveszítünk valamit, ha elkezdünk szexelni, hanem nyerünk egy csodálatos dolgot. Egy új világ nyílik meg előttünk, ami az Isten ajándéka.

Miért beszélünk úgy erről, mint valami veszteségről...?



2013. okt. 28. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A szüzesség állapotát veszted el tehát érthető a magyar szóösszetétel...értem mit akarsz kifejezni de ne lovagolj ennyire a szavakon :S

Már nem azért de sokkal hülyébben hangzana ha valaki azt mondaná, hogy "tegnap beléptem a szex kapuján" :S

2013. okt. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert ha "megnyilik egy uj világ" akkor bezárul egy másik amit elveszítünk?
2013. okt. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez igaz..:) De ez olyan, hogy nyerünk valamit, ahogy írtad 'új világ tárul elénk', és végül is el is veszítjük azt a 'másik világot' amiben addig voltunk..:) Hogy miért így nevezik, az mindegy, de semmiképpen nincs szó veszteségről..Attól, hogy elvesztünk vmit, az attól még nem biztos, hogy veszteség is.:)
2013. okt. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Isten ajándéka...Valószínű.
2013. okt. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert megszűnik a szüzesség állapota szóval elveszted azt, Arisztotelész. :)
2013. okt. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dicsértessék.
2013. okt. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én nem úgy éltem meg, hogy elveszítettem valamit, hanem hogy valami nagyon jó dologba kerültem bele. Nyereség, nem veszteség.

Régi szemlélet ez a szüzesség-istenítés, vallási dolog. Én is vallásos vagyok, de ezzel nem tudok egyetérteni, s főleg, hogy a 21. században a nem vallásosok is így mondják: "mikor veszítsem el?", "még nem veszítettem el" stb. Miért is...?

2013. okt. 28. 18:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért mondják így, mert régen érték volt a szüzesség. Ma meg mindenki szabadulni akar tőle, mert szart se ér. Úgyhogy szerintem is inkább azt kéne mondani, hogy sikerült megszabadulni a szüzességemtől, és nem azt, hogy jajj elvesztettem.
2013. okt. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én beléptem a szex kapuján, de bakker ki is léptem...
2013. okt. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!