Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Csak nekem furcsa, vagy...

Csak nekem furcsa, vagy maradi lennék?

Figyelt kérdés
Teljesen általános, elfogadott dolog, hogy 12,13 éves GYEREKEK (!!!) már azon morfondíroznak, hogy el kéne veszíteni a szüzességüket? Én csak dobálom itt a hátasokat a kérdéseket nézegetve...valaki meg tudná mondani, hogy a világ megy rossz irányba, vagy esetleg én nem tudok lépést tartani
2014. febr. 14. 08:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Igen, nagyon rossz ez, hogy kiskamaszok es nagyobb kamaszok is ezzel foglalkoznak. Ez a felnottseg, a felnott elet resze, nem a kamaszoke. Nekik meg csak ismerkedniuk kellene a testukkel, de mar 15-16 evesen boven tulvannak olyanon, amihez nem eleg erettek.

Attol, hogy felall ott lent, az meg nem jelenti azt, hogy fejben is kesz a hasznalatara.

De ez a szulok felelossege is, hogy nem adjak at a nemi kulturat.

2014. febr. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
90%
Ugyan csak 20 vagyok, de "a mi időnkben" is voltak ilyenek. Nem mondom, hogy normális lenne, de úgymond a korral jár.
2014. febr. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy túl sok mindent tudna tenni a szülő, a gyerek úgyis a legtöbb dolgot az iskolában "lesi el" ez inkább társadalmi felelősség szerintem
2014. febr. 14. 08:57
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
A világ mindig is rossz volt.Mindig is a szülőkön és a nevelésen múlott, hogy egy gyerek mit hogy lép.Ha n normálisan van nevelve, akkor eszébe nem jut.
2014. febr. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
8%
őmmmm Akkor mindenki menjen most KŐ KEMÉNY történelmet tanulni. Mindig is volt, sőt.... 13-14-15 évesen ugyan szülők hatására, de nem egy alkalommal házasodtak. Tény, hogy ez pl főként az uralkodói házakra volt igaz. Inkább az lett divat, hogy ezzel foglalkoznak az emberek, meg rossz szemmel néznek a jelenségre. Ez van
2014. febr. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mindig azt állitom, hogy a szülő szexuális nevelése döntö a kérdésben. Jellemző, hogy totál hiányos, vagy semmilyen ez a nevelés, ezért barátnők/haverok azok akik véleménye érvényben marad. A 12-13 éves korú konkrét szex nem jó még, de ha a fejébe veszi nem nagyon lehet róla ledumálni. Ekkor az egyetlen amit tehetsz, hogy megpróbálod rávezetni (amig a fiú ezt v. azt nem tudja addig ne: a lényeg magától döntsön másképp), illetve az óvszerreől irsz pár sort, hogy nagyobb baj ne legyen. Nekem ez a stratégiám.

Sajnos amit a szülő kihagy, lexar azzal már túl sokat nem tudsz kezdeni.

2014. febr. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Ami leginkább adott a mai világban azok a körülmények és a környezet: minden fel van gyorsítva, a mass-média a szexualitás jegyében forog ( TV, internet, magazinok stb. ) , nem is csoda tehát, hogy ha a mai kamaszok folyamatosan ilyen ingereket kapnak, akkor kialakul bennük egy felgyorsult érési vágy és ez feltételezi a szex terén való kibontakozást is.


Azt, hogy ez jó, nem állítja senki, de a technikával jár és a radikálisan megváltozott életviteltől.

2014. febr. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

És én szemléletem más.

Én úgy látom, hogy nem most sok a szex, régen volt kevés. Mesterségesen volt elnyomva, tiltva, tabu volt. Most nem az.

A világ megváltozott, ez pedig azt is jelenti, hogy erre IS fel kell késziteni a lurkót. A szülő kötelessége a világban betöltött szerepre felkésziteni a gyerekét. Azért, mert a közgondolkodásban ez nem feladatként jelenik meg sok szülő fejében, attól még az! És ha nem teszi meg, kezdődik a baj.

2014. febr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon tudunk mit tenni ellene, pofon nem vághatjuk őket a szüleik helyett, pedig néhánynak elkélne egy atyai.
2014. febr. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
Ez nem csak Neked furcsa, hanem minden jóérzésű, értelmes embernek!
2014. febr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!