Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » 22 évesen szűz vagyok még és...

22 évesen szűz vagyok még és nem merem kitenni a lábamat a négy fal közül mert valami el van cseszve a belsőmben (mindig zavarba jövök és elpirulok), hogyan változzak meg és legyek bátor arc?

Figyelt kérdés

Egyébkent külsőmet sem tudom elfogadni alacsony vagyok és a férfiassagom is kicsi.


A legnagyobb gondot a belsőm okozza.

Elpirulok az emberek közôtt amint hozzám szólnak nagyon zavarba jövök az is elő szok fordulni,hogy itthon elmosojodom valamin a szüleim meg rámszólnak,hogy min nevetsz aztán egyébként én sem tudom és nagyon leégek azóta itthon is alig merek enni mert ez evés közben tőrtént.


Bátor akarok lenni nagyon bátor olyas valaki aki nem pirul el semmilyen szokatlan helyzetben.De én szokott helyzetben is elpirulok. Mit tegyek?


Farmert sem merek felvenni egyből elvörösödnék ha meglátnának úgy a szüleim.A felsőmet sem merem levetni de ezt senki előtt.


Mi a bajom?


2014. márc. 12. 16:43
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

13 és 17-es vagyok:

jól értelmezem, hogy a személyes kapcsolatok kialakítása nehézséget jelent, mert a családod körében is zavarban vagy, de ennek ellenére vállalkozásba akarsz kezdeni?

Tudod mivel jár a vállalkozás? El kell menni a postára, okmányirodába, telefonokat kell kezdeményezni, felvenni, szerződéseket aláírni, tárgyalni az ügyfelekkel. Ez mint emberi kapcsolatokat igényel. Reálisnak érzed így összegezve a tervedet?


Még mindig az az érzésem, hogy te teljesen máshogy értelmezed a környezetedet, mint ahogy azok szánják. Például ez, amit leírtál valahol, hogy a szüleid megkérdezték, hogy mit mosolyogsz, jó példa. Szerintem csak érdeklődtek, mert nem tudják hová tenni, de te ezt sértésként fogtad fel valamiért.

Úgyhogy először légyszíves jellemezd azokat az embereket néhány mondatban, akikkel életed során sokáig együtt éltél. A szüleidet, ha van testvéred, testvéreid őt, őket is, ha volt idősebb rokon (nagymama, dédszülő, akárki), aki sokáig élt veletek, akkor őket is. Néhány mondatban írd le a jellemzőiket (pozitívakat és negatívakat is).

2014. márc. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

19,20-as válaszolók:

szerintem nála nem csak annyiról van szó, hogy nem akar és nyávog. Ha valami komolyabb problémája van (ezért is tanácsoltam a szakembert), akkor ezt nem lehet ennyivel lerendezni.

Ez neki olyan, mintha azt mondanám nektek, hogy kezdjetek el csapkodni a kezetekkel, hátha elkezdtek repülni.:) Ha értitek mire akarok kilyukadni.

2014. márc. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:

Akkor jól értem, hogy azért pirulsz el, mert hogy mások mit gondolnak rólad, vagy arról a bizonyos helyzetről? Tehát ha egy kicsit kisarkítom a dolgot, akkor nem is veled van baj, hanem a többiekkel, hogy ők miért szivatnak, akár megszólnak valamiért, akár csak gondolnak rá.


És normális helyzetben is ilyen vagy? Mint például hogy bemész a boltba, kérsz valamit, és közben nem történik semmi extra, nem akad a mondatba a nyelved, nem botlasz meg, semmi, tehát minden rendben megy.

2014. márc. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Üzletbe minden rendben szokott lenni.

Ha egyedül megye csak akkor.

Ha a barátaim vagy az családom velem volna plusz ha nekem is kéne fizetnem vagy beszélgetnem egy idegennel akkor teljesen biztos vagyok benne,hogy elpirulnák mert ilyen már történt velem.


Csak akkor vannak gondok ha velem vannak azok akiket isemrek vagy a családom.


És még egy esetben is megtörténik az elpirulás,akkor ha egy nőneművel kell beszélgetnem.Ha egyedül vagyok akkor is elpirulok nagyon ebben az esetben.

2014. márc. 14. 16:56
 25/25 anonim ***** válasza:

szia


Szociális fóbiára elvileg az egyik gyógymód pszichodráma.

És azt hallottam, hogy működik. Valakinek bátorítani kéne, hogy eljuss odáig.Szerintem próbáld ki.

Nekem is van egy kicsi de nem annyira súlyos de értem miről beszélsz.

2014. márc. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!