Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Lassan eljönne az ideje de...

Lassan eljönne az ideje de nem tudom mit tegyek? Fontos :\

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzet a következő: A szüleim nagyon szigorúak, nem mindenben de ebben a témában rettenetesen. Barátom van már egy éve, de ők úgy tudják, hogy még csak fél éve vagyunk együtt. Nem mertem elmondani nekik, hogy járunk mert féltem, hogy nagyon kiakadnának. Igazából amikor bemutattam nekik a páromat akkor is nagyon idegesek lettek és el lettem tiltva mindentől (találkozás barátokkal, laptop, telefon stb.) egy hónapig. Én most tizenhét éves vagyok, a barátom tizenkilenc. A baj az, hogy szüleim kiskorom óta (vagyis amióta ez szóba jött) azt nevelték belém, hogy házasságig nem feküdhetek le a párommal mert az bűn és nem jó dolog, ilyen tisztasággyűrűt is vettek amit mindig hordanom kellene, de végülis csak akkor viselem ha látják, suliba is leveszem, mert nem értek egyet velük. Próbáltam megmagyarázni nekik hogy felelősségteljes lennék bármilyen helyzetben és nem is vagyok az a fajta lány aki mindenkivel lefeküdne, sőt... De most viszont már én is kezdem érezni hogy lassan ideje lenne, már csak azért is mert a barátom már egy éve vár rám úgymond. Azt mondta, hogy ő vár rám ameddig kell, és ezt értékelem is, de úgy érzem nem várhatom ezt el tőle.

Gondoltam már rá, hogy ha megtennénk akkor mi lenne, mert az lehet hogy nem derülne ki de nem szeretek hazudni senkinek, viszont ezt egyáltalán nem merem szóba hozni otthon, na meg nem is érzem úgy hogy ehhez köze lenne bárkinek is.

Ilyen helyzetben mit tegyek? Beszélni nem lehet velük, esélytelen.

Anyám folyton azt mondogatja, hogy ő nem a nekem való fiú, hozzám valaki visszafogottabb lenne való aki majd feleségül vesz mert ő biztosan nem fog (pedig szerintem semmi baj nincs a barátommal - egyetemre megy jogot tanulni tehát még okos is, művelt és mindig udvarias velük is. Akit ők képzelnek el mellém az szerintem a mai világban már nem létezik).


Köszönöm előre is a válaszokat, szép napot!:)



2014. márc. 13. 17:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Sokszor a szülők a legnagyobb fékező erők egy gyerek életében. A tanácsom: feküdjetek le nyugodtan, de felelősségtelejsen. Megérdemled a szexet és a boldogság ezen aspektusát...
2014. márc. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
59%
ne hord a gyűrűt és mikor észreveszik mond el hogy nem értesz egyet velük.... vagy ha ezt nem mered csak simán feküdj le a barátoddal és hord a gyűrűt a szüleid előtt
2014. márc. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Minek kéne bármit is szólni a szüleidnek a Te Sajá szexuális életedről?


Az egy dolog, hogy rád erőltetik a saját elképzeléseiket, de ők nem Te vagy. Saját életed van, szabad kezet kéne adniuk a választásban, mert így életképtelen maradsz (nagyon durva kifejezéssel élve).


Isten ments, hogy untassalak, de az én szüleim példáját véve, ahol Még Rosszabb volt a helyzet - ha hiszel nekem, ha nem -, azt csinálsz, ami akarsz.

2014. márc. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

elmúltál 12 éves szal nem kell beszámolnod az életedről nekik

és alapban visszautasítottam volna a gyűrűt és kiakadtam volna h ennyire nem bíznak bennem??????

am ha úgy érzed nyugodtan szexeljetek (biztonságra ügyelni!!!!!) nekik nem kell beszámolni róla


párt te választasz magadnak és nem a szüleid neked !!!

lévén te fogsz vele élni nem ők !

2014. márc. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%
Neked vannak a legjobb szüleid,amit majd kèsõbb èrtèkelni fogsz,ilyen egy igazi s ülõ
2014. márc. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
Korai még 17 évesen, nem kell elsietned.
2014. márc. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

hát elég vegyesek a vélemények.

arra én is gondoltam még pár hete, hogy korai lenne, de szerintem ha nem érzem úgy hogy kételkedem abban hogy valóban szeretném-e vagy nem, annyira nagyon korai nem lehet, hiszen tisztában is vagyok mindennel amit erről tudni kell illetve nem egy random idegennel bújnék ágyba csak azért hogy levetkőzzem a kislányos énemet és bebizonyítsam hogy nem vagyok már kislány többé. Természetesen nem holnapra tervezzük, csak a barátommal is már szóba került és úgy vettem észre hogy finoman próbálta kihúzni belőlem hogy én mit gondolok erről a témáról illetve az időzítésről. Elsietni semmiképp se szeretnénk bár ha úgy nézzük hogy egy éve együtt vagyunk már nem igen lehet elsietni.

Az meg, hogy ne hordjam a gyűrűt előttük fel sem merül bennem mert eléggé félek a reakciójuktól. Mondanám, hogy várom hogy 18 legyek és elköltözzek itthonról és onnan már szabad az út, de nem hiszem, hogy hagynák...

2014. márc. 13. 18:51
 8/17 A kérdező kommentje:
#5: nem tudom, te ezt hol látod jónak. ha azt kellene átélned amit nekem, nem így gondolnád. :) egy részét biztosan értékelni fogom, a neveltetést úgy alapból, amit kaptam de szerintem ez már átlép minden normális határt.
2014. márc. 13. 18:53
 9/17 anonim ***** válasza:
Elhiszem,hogy most ígylátod,de más szülõ nem is törõdik ennyire a gyerekèvel,majd ha te is szülõ leszel megèrted.A te szüleid meg akarnak óvni a rossz dolgoktol,hogy ne èrjen sok csalódás az èletben,ès ilyen eggy igazi szülõ,tisztelem õket!Ök már sokat tapasztaltak,ès tudják mirõl van szó,bár az ènlányom mèg csak 4 èves,de èn is fèltenèm 17 èvesen is,ès mèg 26 èves koraba is elvárnám a lányomtól,hogy az ágyba hozza a reggelimet,a kávèmmal eggyütt:) Ez a helyes út! Üdv:5-ös
2014. márc. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

a szüleid csak akkor fogják megengedni, hogy szexelj, amikor már összeházasodtatok.

A házasságot pedig kb 30 éves korod előtt még nagyon korainak fogják tartani.

Ha engedelmeskedsz nekik, akkor 30 éves korodra kb két tucat férfi fog elhagyni emiatt. A szabadság nincs ingyen! Ki kell harcolni. Vagy pedig szűz maradsz életed végéig. És majd elmondhatod, hogy neked olyanod van, ami a korodbelieknek már nem is lesz soha.

2014. márc. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!