Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Házasságban élőktől kérdezem:...

Házasságban élőktől kérdezem: Igaza van-e az Egyháznak, (tehát elsősorban a katolikusnak) hogy nem jó a házasság előtti szex?

Figyelt kérdés
Akik a szüzesség a házasságkötésig való megtartását nagyon fontosnak tartják, azok azzal érvelnek, hogy a házasság előtti szex miatt nagy valószínűséggel már nem lesz jó a házasság. De milyenek ezzel a személyes tapasztalatok?
2010. febr. 12. 15:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
nem vok hazas, de anyumék példáját el tudom mondani. egyik se ment férjhez, nősült szűzen. és 25 éve együtt vannak. azért ez nem semmi. nem?
2010. febr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Akartam írni: "ezzel kapcsolatban".
2010. febr. 12. 15:46
 3/20 LN09 ***** válasza:
100%
Mi 10 éve vagyunk együtt, és fél éve vagyunk házasok. Ember legyen a talpán aki kibír ennyi időt szex nélkül. Egyikünk se vette észre, hogy rosszabb lenne a szex vagy bármi változott volna.
2010. febr. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én se vagyok házas sőt fiatal viszont igen. De azért a szex is fontos egy kapcsolathoz hogy kijönnek-e mert ha nem akkor el lett cseszve
2010. febr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Úgy látom, nem nagyon van igazuk a szüzesség propagálóinak.

De válaszolhatnának többen is.

2010. febr. 12. 17:39
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez hülyeség. Két ember úgy tudja igazán megismerni egymást, ha kipróbálják, amit közösen szeretnének...

Ha esetleg házasságkötés után derül ki, hogy nagyon nincsenek közös hullámhosszon szexuálisan (gyakoriság, "erősség", esetleges "perverziók" :)), akkor később komoly feszültségek lehetnek.

24 éves vagyok, másfél éve házas és nem is a férjem volt az első férfi az életemben. Ha ahhoz mentem volna hozzá, aki anno elvette a szüzességemet, akkor nekem most eléggé rossz lenne (az illető nem volt teljesen 100-as, nem derült ki rögtön, de ez nem igazán ide tartozik).

2010. febr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
akinek így jó, csinálja, de én nem bírtam volna ki :) 6 éve vagyunk együtt, 4 éve vagyunk házasok. szerintem ez akkor alakult így ki, amikor még a megismerkedés meg a házasság között kevés idő telt el. tehát az egésznek a mai üzenete sztem inkább az, hogy az tuti nem jó, ha valaki az első randin szétdobja a lábát (nálam anno 4 hónap volt átlagosan a "próbaidő")
2010. febr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

egyszer olvastam itt hogy valaki nem szexelt házasságig,aztán kiderült hogy ágyban teljesen mások...

válás lett a vége

szerintem nem éri meg

2010. febr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%

Előnye a dolognak:

- az időt egymás megismerésére fordítják és nem a szexre

- nem lehet nem kívánt terhesség, mert nincs szex

- a felek, ha mégsem illenek egymáshoz-nem érzik magukat "kihasználtnak".

-ha két hasonló ember kerül össze, és erkölcsösek, akkor igyekeznek úgy élni és figyelni egymásra , h mindekettőjük bolgog és elégedett legyen

-az erkölcsös (keresztény) férfiak/nők elítélik a 3-as szexet, az animal szexet análszexet és egyéb perverziót.Úgyhogy ez nem gond.


Hátránya:

-maximum annyi a különbség, hogy nem tudják előre hogy összeillenek-e az ágyban és zsákba macska lesz.


De ha jó a felek között a kapcsolat, bizalom és szerelem szeretet, ezeket meg lehet beszélni.


Ja, amúgy az igazi keresztény, vallásos emberek között, ahol a partnerek egyenrangú felek, a házasság boldogabb és tartósabb. Itt nem a katolikusokra gondolok csak.


Én ellene sem vagyok de mellette sem.

26.L

2010. febr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem tod mihez mész hozzá, lehet "rábaxol", de meg is lehet beszélni h ki hogyan szereti a qrást... xD
2010. febr. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!