Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Értesíthetik-e a szülőt, ha a...

Értesíthetik-e a szülőt, ha a lány gyermeke 17 évesen már nem szűz? Nőgyógyász szólhat-e nekik?

Figyelt kérdés
2010. márc. 3. 20:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
mivan?? :D nemértem már
2010. márc. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
29%

A P.T.K. 124. cikkelye / 4. bekezdés alapján szólnia kell a nőgyógyásznak a rendőrségnek, és majd ők fogják levélben értesíteni a szüleidet, meg a helyi gyermekvédelmi szerveknek. Be fognak hívni tanúvallomást tenni, ahol el kell mondanod ki rontott meg, s ellene eljárást indítanak, általában előzetesbe is veszik majd. A nőgyógyász még aznap este leadja a napi rendelések statisztikáját, erre ~ 3 hónapon belül meg fog a szüleidnek érkezni a levél a helyi rendőrsétől. De nem kell a pasidnak félnie, ugyanis a tárgyalás akár fél évig is elhúzódhat, közben 18 leszel, és a szüleid engedélyével ejthetik a vádat.


Üdvözletem: Dr. Kovács Lajos, Rendőrségi jogi szakértő, Miskolc.

2010. márc. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

a nőgyógyász orvos (:P), tehát titoktartás kötelezi. amit te elmondasz a dokinak(oké ha hallja az asszisztens az természetes), azt nem adhatja ki senkinek. tehát NEM!!!

19/L

2010. márc. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Miért értesítenék???

Énis voltam 17 évesen nőgyógyásznál, már nem voltam szűz és eszembe se jutott, hogy ebből baj lehetne....

2010. márc. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
én 16 évesen voltam nőgyógyásznál... és má rnem szűzen.. nem értesítették a szüleimet.. Meg hát az orvosi titoktartás az van.. szal sztem ne parázz..
2010. márc. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Hihetetlen! Hát hol élünk? Ez Magyarország, Európa, és nem egy iszlám ország! Egy lány bármikor elmehet a nőgyógyászhoz, és az orvos miért is értesítene bárkit is utána! Főleg 17 évesen! Talán 14 év alatt még el tudom képzelni, hogy arra van jogszabály. A 17 éves lányok között már elég sok olyan van, aki nem szűz, és elmegy nőgyógyászhoz gyógyszert íratni. Ez ép, hogy jó dolog, hogy felelősen gondolkodik, védekezik, ez nem büntetendő.

A szüzesség a mi kultúránkban nem különösebben érték, és a párkapcsolatokban, házasságban szerencsére nem igényli senki a meglétét. Már nem a középkorban élünk!

Más a helyzet, ha valakitől erőszakkal veszik el, de akkor meg szinte mindegy, hogy, hány éves, mindenképpen rendőrségi ügy lesz belőle, de az már egy más téma.

2010. márc. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
14 éves korig van liliomtiprás, ha jól tudom.
2010. márc. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!