Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Szerintetek lesz még olyan...

Szerintetek lesz még olyan kor, mint régen, hogy a szüzesség erény, és nem szégyellnivaló dolog?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert régen ugyebár, aki még házasság előtt elveszítette a szüzességét, lenézték, kiközösítették, kb mehetett kurv@nak. Nemrég jött a váltás, mostmár mki aki csak tud, orrba szájba szexel. Szerintetek megcsömörlenek majd az emberek és újra azt mondják, hogy házasságig nem fognak lefeküdni senkivel?
2010. ápr. 13. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Nem a házasság itt a lényeg, mert az egy szerződés (aminek elsősorban vagyonjogi okai vannak - még akkor is, ha az egyházak felruházták további rétegekkel), hanem az, hogy az ember elszánja magát arra, hogy azzal fekszik le, akit egy életre választott párjául. (Persze kiderülhet, hogy rosszul választott. A szentségi házasságok érvénytelenségének megállapítására is pont ezért van lehetőség. De a lényeg, hogy úgy menjen neki, hogy ez lesz a végleges.)
2010. ápr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
79%

Szerintem nem a házasság elötti szexel van a baj, hanem a körülbelül 16 év alattival. Végülis miért baj az, ha két huszonéves normális szexuális életet él mielőtt összeházasodnának? Ha az "igen" után derülne ki, hogy nem jönnek ki az ágyban? Régen a nők azt sem tudták mi az az orgazmus...

Manapság meg nem is igazán divat a házasság.

Az pedig, hogy a fiatalok 13-14 évesen elkezdik majd kiderül probléma lesz-e a jövőjükre nézve. Végülis a szülők minden korban megbotránkoztak a gyerekeken. Aztán mindenki felnőtt valahogy a maga módján.

2010. ápr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Nem hiszem, hogy erény lesz még valaha, bár én többe nézném az olyan lányt, aki még nem volt senkivel, mint akin már végigmentek egy páran. Nem a házasság előtti szexxel van baj, hanem hogy már mindenki mindenkivel lassan...és nincs a nőkben tartás.

27/F

2010. ápr. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Vegyük már észre, hogy társadalmi oka van annak, hogy nem tartják meg az emberek a szüzességüket a házasodásig.


Amikor ez a szokás kialakult (kb. a középkor) akkor a várható átlagos életkor HARMINC - NEGYVEN év volt. Ez nem elírás, 30-40 évet élt egy ember átlagosan akkoriban, akinek már 45-50 körül őszülni kezdett a haja az már "bölcs vénnek" számított, nem véletlen, hogy az ősz hajat a bölcsességgel köti össze a világ majdnem összes ősi társadalma.


Nade, hogy érthető legyen:

Amikor 30-40 évet éltek az emberek nem fért bele az, hogy 25-30 évesen házasodjanak, hiszen 35 éves korra már fel kellett nevelni a gyerekeket legalább annyira, hogy dolgozni tudjon (inasként, földművesként, stb)

Tehát akkor nemhogy 16 évesen, de ahogy elkezdett egy lány menstruálni (13-14 évesen) onnantól már házasodott is. Punk-tum, mese nem volt. A fiúk is mikor "férfivá" érettek, 17 éves koruk körül házasodtak és elkezdtek gyereket csinálni.


Tehát szó nem volt arról, hogy hú de marha erkölcsös volt régen a világ most meg milyen romlott. Ugyan abban a korban ugyan úgy sexeltek. Csak akkor iparkodni kellett a családalapítással, mert 30 évesen már nem szült senki, sőt, lassan öregasszonynak számított és meghalt. Mostmeg 30 alatt igen kevesen szülnek, mivel 23-24 évesen fejezik be a tanulmányokat és kezdenek megélhetést szerzeni maguknak.


Amúgy a tinik régen is fűvel-fával kurtak házasság előtt, csak ez akkor titok volt, nem publikus, mint mostanság.

2010. ápr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem.

Egyébként az előttem szólónak teljes mértékig igaza van.

2010. ápr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

10.33 ezt én is értem, de ők sem szabad akaratukból döntöttek így. és 50-60 éve is rá voltak kényszerítve h házasság előtt no szex.

a kérdés, h most h minden a szexről szól, vajon visszaalakul-e a társadalom szabad akaratából arra az álláspontra, h ha nem is házasságig, de 20 éves korukig szüzek maradjanak. (már sok ember ezt mondja, mert elegük van h mki csak dugni akar)

én nem tartozok egyik táborba se (aki mkivel lefekszik és aki szűz maradt házasságig) csupán kíváncsi vagyok a véleményekre.

2010. ápr. 13. 11:39
 7/12 anonim válasza:
100%
Tény, hogy társadalmi okai vannak ennek. Most ez a "divat". Minél több emberrel ágyba bújni. Régen mi volt? Mamám mindig mondja, hogy az apja megölte volna, ha kiderül, hogy házasság előtt szexelt és, hogy az olyan nő akiről tudták, hogy miféle, hát még a boltba sem álltak mellé. Nagy szégyen volt ez egy családnak, ha kiderült, főleg ha esetleg teherbe is esett a lány. Persze voltak olyanok, akik csinálták, de általában azokról tudta is az egész falu. Az olyan lányokat még a kanász sem vette feleségül később. Ezeket mamám mesélte nekem. Hogy lesz-e újra értéke a szüzességnek? Nem tudom. Majd látjuk. De amikor 13-14 évesen már szexuális életet élnek a gyerekek, akkor nem hinném.
2010. ápr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

De miaz, hogy VISSZAalakul?


Sohasem volt olyan a társadalom, hogy szabad akaratából maradtak szüzek az asszonyok a házasságig.


Egyrészt még a legdurvább keresztény időkben is nagyon sokan nem szüzen mentek férjhez, csak akkor azért a biológia nem azon a szinten állt, mint most és fel se tűnt ill. jól lepelezték az asszonyok. A "paraszt" Feri csak annyit tudott, hogyha szűz vót' az asszony akkor piros lesz a lepedő reggel. A rutinos asszony meg összekente a lepedőt, hogy piros legyen. Ennyi.


Másrészt aki meg is tartotta a szüzességét (vagy fenntartotta ennek a látszatát) az társadalmi nyomásra tette, mert ha kiderül akkor kirekesztik, megszégyenítik, nyilávánosan meghurcolják, roszabb helyeken megkövezik és kivégzik. Tehát SZÓ SINCS szabad akaratról, ez akkor KÉNYSZER volt.


Most nincs ilyen kényszer, ezért nem titkolja senki a sexet. SEMMIVEL SE több a sex, mint régen, csak mostmár nem titok.


Most szerinted a társadalom mit szeret jobban? Egy olyan rendszert, ahol megtehetem amit akarok és nincs következménye, vagy egy olyan rendszert, ahol nem tehetem meg amit akarok és ha megteszem akkor retorzió a vége.


Nos?

2010. ápr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
jó, ez igaz, hogy az emberek szabadon nem döntöttek még úgy, hogy szüzek maradjanak. viszont... most hogy itt van ez az óriási szexuális szabadság, mki dughat mkivel, nem fognak előbb utóbb megcsömörleni az emberek, és inkább később kezdik el a nemi életet? pl akik 13-14 évesen kezdték lehet h majd azt mondják a gyereküknek h inkább ne kapkodd el, és akkor lesz egy olyan generáció akik később kezdik a szexet. ilyesmire gondoltam, h szerintetek ez megtörténhet-e.
2010. ápr. 13. 12:06
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem.


Egyszerűen mert az ember a saját tapasztalatainak az összessége.


Nekem is mondta anyukám, hogy dohányozzak, mégis kipróbáltam (az mondjuk az én bajom, hogy már közel 10 éve szívom is). Mostmár tudom, hogy igaza volt, de mégse hallgattam rá.

Azt is mondta, hogy ne kefélgessek össze-vissza minden jöttment buxával, hanem keressek egy rendes / kedves / stb lányt akivel majd jó lesz. Mégis 20 éves koromig elhasználtam pár lánykát. Utána megint rájöttem, hogy igaza volt és azóta stabil párkapcsolatban élek.


ezek a dolgok a múltban sem volta másképpen és a jövőben sem lesznek. A tinédzserkor egyik jellegzetessége, hogy a még ki nem alakult személyiség lázad. Minden ellen. Tehát hiába "csömörlenek meg" a mostani fiatalok attól, hogy 14 éves koruktól szétdugatták magukat, az ő gyerekeküknél úgyse ezen fog múlni, hogy mit tesz, mert nem a szülő példáját fogja követni.


Ez ilyen.

2010. ápr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!