Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Lmbtq tagok nálatok kialakult...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lmbtq tagok nálatok kialakult a melegség, vagy "I was born this way"?

Figyelt kérdés
Mi az igazság a melegséggel, leszbiséggel születni kell vagy kialakul valami hatására az élet folyamán. Mert a prideokon meg a parlament előltt előszeretettel játtszák az "I was born this way" című zenét.

2021. júl. 27. 21:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

A pszichológusok szerint nagyjából konszenzus van afelől, hogy csak hét éves korra fixálódik a nemi orientáció, de ez leghamarabb tini korban tudatosodhat. Nem tudom, van-e gyereked, babyszitterkedtál-e, jársz-e össze anyukákkal, apukákkal, közös gyerekkel, vagy hasonló. Ha megfigyeled a kisgyermekeket, akik még nincsenek hét évesek, vannak lányok, akik fiúsnak mondot játékokkal is játszanak, illetve lány iránt vannak romantikus érzelmeik akár. Fiúkban is van, hogy fiú iránt érez valamit, me olyan is van, h lányosnak mondott játékkal játszik. Nem kialakult még a nemi orientációjuk.


A felsorolt esetek egyáltalán nem függenek össze avval, hogy ezek a gyerekek később homo, bi, vagy heteroszexuálisak lettek-e, teljesne esetleges. Azaz hét éves kor előtt még nem alakul ki a nemi orientáció, azonban különféle környezeti hatások által (nevelés is, óvodai környezet stb) hét éves korra kialakul.

2021. júl. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Akkor megváltoztatható? Felnőtt korban is gyakran változik? Egyszer hetero egyszer biszex egyszer leszbi stb
2021. júl. 27. 22:10
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem volt semmi, amit fel tudnék hozni, hogy na ennek hatására lettem biszexuális. Szerintem ehhez kell egy hajlam, egy full heteró embert riaszt, elképzelhetetlennek tartja, hogy a saját nemével csináljon bármit is.

Amiért azt hihetik emberek, hogy valami miatt alakul ki, az talán az, hogy pl nálam is volt egy pont, amikor realizáltam, majd elfogadtam, majd coming outoltam.

De persze ez az én tapasztalatom...

2021. júl. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én attól félek hogy nehogy véletlen meleggé váljon a személyiségem.

18 éves vagyok jelenleg

2021. júl. 27. 22:14
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem leszel véletlen meleg. Nézd meg a férfiakat az utcán és próbálj elképzelni velük valamit. Ha undorodsz és nem mozgatnak meg, akkor nem kell félned.
2021. júl. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

"Akkor megváltoztatható? Felnőtt korban is gyakran változik? Egyszer hetero egyszer biszex egyszer leszbi stb"


Az első válaszíró vagyok, erre reagáltad, de bocsika, ne mértem, miért ezt reagáltad... Írtam egy tudományos vélekedést, ne mszebntírás, persze, de kérlek, próbáld meg értelmezni, ha reagálsz. :) Azt írtam benne, hogy nagyjából a többségnél hét éves korra KIALAKUL. Utána nem változik. Ezek szerint legalábbis.


A pszichológusok zöme azt is hozzáteszi ezen kutatási eredmányekhez, hogy ez bizonyos határok közé szorul be az orientáció, és igen, aközött mozoghat egéz élet során. Azonban a hét éves korra kialakult keretek között csak. Tehát a keretek fixen megmaradnak, és hét éves korra alakulnak ki, hogy mettől meddig a Kinsley skálán valaki majdnem teljesen hetero, vagy majdnem teljesen homo, vagy valahol félúton. Az élet során a kialakult keretek között tehát mozoghat a vágy.

2021. júl. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
És ne feledd, hogy ez csak kialakult orientációt jelent! Nem a tudatosodásra értettem! Az egy külön "meccs" az élet során hogy társadalmi, illetve nevelési hatásra mikor mennyire nyomja el magában az illető a Kinsley skála rá jellemző, kb 7 éves korára kialakult önjellemzőit, illetőleg mikor mennyi tudatosodik ebből számára, vagy mennyit nem szégyell feismernie saját magában.
2021. júl. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
13%
Nagyrészt nevelés kèrdése. Helyes nevelés során ritkán alakul ki deviancia.
2021. júl. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Előző, a helyes nevelésbe beletartozik a gyermeki lélek kibontakoztatásam azaz tudva, hogy minde gyermek egy egyéniség, felfedeztetni a gyermekkel, hogy ő milyen. A nemi orientációt meg számos környezeti hatás határozza meg (trauma, valamint pl óvodában egyéni hatások, aztán nevelés, pl az anyuka az egyik gyerekével így bánik, a másikkal esetleg kicsit máshogy, stb).

ÖSSZHATÁSOK.

Nem úgy alalkul ki, hogy "egyetlen konkrét hatásnak mintha recept szerűen egyféle következménye volna"...

És kérdés, h ki és mit tart devianciának? A gyilkos például deviáns. De hogy jön ide, a biszexualitás / homoszexualitás kategóriába a deviancia...?

2021. júl. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9%

9

Azért deviáns mert a többségi társadalom normáitól szokásaitól eltérő.

Ami eltér az mind deviancia.

2021. júl. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!