Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » A homoszexualitás betegség?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A homoszexualitás betegség?

Figyelt kérdés

Nem provokatív céllal írtam ki e kérdést... Magam se vagyok homofób, egyszerűen érdekel, hogy tudományos alapon a homoszexualitás bizonyítottan betegség, vagy pont fordítva.


Előre is köszönöm, és elnézést, ha valakinél kicsapta a biztosítékot a kérdésem! :)



2015. jan. 22. 23:49
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
6%
mondanám, hogy igen, de a női homoszexualitás az valamilyen szinten szép tud lenni.... bár inkább legyenek biszexek! :)
2015. jan. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
95%
80'-as évekig hivatalosan annak tartották
2015. jan. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Ennél kicsit tudományosabb választ keresek. De azért köszi :)
2015. jan. 22. 23:55
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Erre a kérdésre nincs igazi válasz, attól függ hogy definiálod a betegséget és milyen eredetűnek gondolod a homoszexualitást. Szerintem nem az.
2015. jan. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem genetikai és/vagy mentális betegség. De valamilyen szinten mindenkinél megvan a hajlam szóval...
2015. jan. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Én nagyon keveset tudok a témáról, azt sem tudom, hogy honnan ered a dolog. Ha genetikai, akkor nyilván nem betegség, hiszen ennyi erővel a zsidóság, feketeség, magyarság, meg a zöldszeműség is betegség (ezzel nem akarom elvinni a kérdést rasszizmusos irányba).
2015. jan. 23. 00:01
 7/34 anonim ***** válasza:
77%
Nem betegség, inkább rendellenesség. Egyeseknél hibásan öröklődött a szexuális partner felismerésének képessége. Már Mózes könyve is elítéli tehát akkor is voltak. Mózes több mint 3 ezer évvel ezelőtt írogatta a tiltásait.
2015. jan. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

A betegség károsítja az egyén szervezetét.

A homoszexualitás nem károsítja az egyén szervezetét.

Ez a pontos válasz.

2015. jan. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg a tudomány szexuális orientációnak tartja, tehát nem betegségnek. A 20. század második felééig viszont a parafíliákhoz sorolták.
2015. jan. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem betegség, csupán eltérés a társadalmi normáktól, amire pedig a társadalom kirekesztéssel és megvetéssel reagál. Ha élni akarsz, az első és legfontosabb dolog, hogy úgy élj, hogy te magad boldog legyél, és ne mások elvárásaihoz alkalmazkodj :)


17/L

2015. jan. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!