Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Mi a különbség a biszexuálisok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség a biszexuálisok és a panszexuálisok között?

Figyelt kérdés

2019. jan. 22. 21:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%

A biszexek vonzódnak a nőkhöz, és vonzódnak a férfiakhoz.

A pánszexuálisok számára csak emberek léteznek, nemek nem. Az hogy valaki fiú, lány, lányruhába öltözködő fiú, lánnyá operált fiú, fiúvá operált lány teljesen mindegy számukra, nem ez alapján fog megtetszeni nekik valaki.

2019. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
33%

#1 Inkorrekt, a biszexualitás valódi definíciója mindig is "vonzalom két vagy több nemhez" volt. Sosem csak a bináris nemekről szólt.


A pánszexualitás egy "mikro-identitás" a biszexualitáson belül (ergo a biszexualitás gyűjtőfogalom ÉS önálló irányultság is). A pánszexualitás a másokhoz való vonzalom (biológiai vagy társadalmi) nemtől függetlenül.

Fun fact: a pánszexualitás nem inkluzívabb a transzneműekkel szemben ÉS a biszexualitás nem transzfób.

2019. jan. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
34%

#2 Inkorrekt:


"A biszexuális kifejezés azokat jelöli, akik mind a saját nemük, mind az ellenkező nem képviselői iránt érezhetnek szexuális vonzalmat, vagy szerelmet, romantikus vágyakat. A biszexuális szót először a 19. században használták, és a hermafroditákra alkalmazták. 1914-től hozták kapcsolatba a szexuális orientációval.[1]"


Wikipédia


"Saját és ellenkező neműek iránt is vonzódó."


[link]


"Someone who is in all ways attracted to both guys and girls."


[link]


"Bisexuality is romantic attraction, sexual attraction, or sexual behavior toward both males and female"


[link]

2019. jan. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
52%

Képes voltál nekem, egy BISZEXUÁLIS embernek, bemásolni egy tetves ...Wikipédiát? Meg olyan oldalakról, amik nem LMBT+ témájúak?

Ráadásul,és ezért még nm találtalak meg, de most megfoglak: az első kommentedbe ráadásul úgy utaltál a transznemű emberekre, hogy "lányruhába öltözködő fiú, lánnyá operált fiú, fiúvá operált lány" plusz mint "hermafrodita"?


Te velem ne kakaskodj...

2019. jan. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
50%

Nyugodjál le! :D

BISZEXUÁLIS vagyok, és nem vagyok képes vonzódni a transznemű emberekhez. Semmi bajom velük, de nem tudok velük kapcsolatot elképzelni. Akikkel valaha beszéltem erről biszexek is így gondolják, és nem egy biszexet ismerek. Csak felsoroltam pár nem cisznemű embert úgy hogy mindenki megértse.

Igen képes voltam bemásolni a wikipédiát, leírhattam volna amit most, de úgy gondoltam, a valószínűleg laikus kérdező jobban hisz a wikinek és a szótárnak mint nekem, egy idegennek.

"úgy utaltál a transznemű emberekre, hogy "lányruhába öltözködő fiú, lánnyá operált fiú, fiúvá operált lány" plusz mint "hermafrodita"?"

Nem nem utaltam úgy, a lánynak öltöző fiú nem is transznemű csak transzfesztita. Hermafroditákat meg sem említettem, az a wikipédiában volt. (1914 előtt rájuk használták a biszex szót).

Ezeket is szintén a kérdező miatt írtam így, ha ő egy hetero ember aki nem tudja pontosan mi az a biszexualitás, akkor azt se biztos tudja mi a különbség egy transzfesztita és egy transznemű között. Ha írtam volna hogy FTM meg MTF akkor nézett volna egy nagyot.

Lányruhába öltözködő fiú, lánnyá operált fiú (MTF transznemű), fiúvá operált lány (FTM) , de folytathattam volna a műtét előtt állókkal tehát akiknek a lelke még nem azonos a testével, a genderfluidokkal, nem binárisokkal, részletezhettem volna mindet, de aki nem tudja ki a biszex az sokat fog tudni arról ki a genderfluid.

2019. jan. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
35%

Egy percig se képzeld, hogy a saját tapasztalataid és érzéseid, mindenki tapasztalatai és érzései. TE személy szerint nem, de más, a biszexuális közösségen belül, képes vonzódni a transznemű emberekhez.


Szerinted, ha eljutott a panszexualitásig, majd pont nem érdekli egy Pontos definíció? Bárhol találhat standard leírást a biszexualitásról, nem azért jött ide, hogy itt is a hülyeségeket olvassa. Tudhatnád jobban is, hogy az általad megfogalmazott változat kirekesztő és elavult.


Ugyanúgy a FtM/MtF kifejezés is elavult; ha meg valakit érdekel, MEGKÉRDEZI vagy privátot ír... ember, konkrétan az interneten vagy, egy kérdezős fórumon. Bármikor belinkelek százszor jobb és érthetőbb írásokat a témáról. Transzként.

2019. jan. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%

Természetesen ha te biszex férfi/nőnek tartod magad de képes vagy kapcsolatra nem cisznemű emberekkel akkor azt nekem semmi jogom felülbírálni, és nem is szeretném. Vannak akik képesek teljes mértékben eltekinteni ettől, ezt nagyon szép dolognak tartom, de én sajnos nem ilyen vagyok.

Az emberek többségénél a biszex az azonos és ellentétes cisznemű emberekhez való vonzódást jelenti, úgy tudom ez a definíció és én is így definiálom magam, biszexnek.

És úgy gondolom ha van olyan dolog ami miatt nincs értelme úgy nekem ugorni ahogy te tetted előbb, akkor az a címkéken való veszekedés.

2019. jan. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%

"Egy percig se képzeld, hogy a saját tapasztalataid és érzéseid, mindenki tapasztalatai és érzései"

Akkor ezt a tanácsodat fogadd meg te magad is.

2019. jan. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"Semmi bajom velük, csak egy ki***zott transzfób vagyok" Cuki. :^) Mesélj még!"


Köszönöm szépen ezt a privátot, szívesen mesélek még. Úgy gondolom hogy én aki foggal körömmel védtem, és védem a mai napig az egyik barátnőmet, miután felvállalta hogy ő valójában nő, és mindenben támogatom, testvéremként szeretem, nem hiszem hogy transzfób lennék.

2019. jan. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

Kérlek... nem csak bináris transzneműek vannak - írtad te is.

A MAGYAR emberek többségénél a biszex az azonos és ellentétes cisznemű emberekhez való vonzódást jelenti, de ez nem passzol globális szinten. Ergo, szép és jó, hogy te meg páran így definiáljátok, de ez elavult és kirekesztő. És nem lesz kevésbé elavult, illetve kirekesztő attól, hogy te meg páran így definiáljátok, itt Magyarországon.


A másik kommentedre meg csak annyit, hogy húzd ki a fejed a sggedből.

2019. jan. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!