Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Mi a különbség a fétis és az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség a fétis és az aberáció között?

Figyelt kérdés
Szoktam hallani mind a kettőt, de nagyon nincs köztük különbség az én felfogásom szerint, márha jól tudom mi a különbég és hogy mi is ez a két fogalom. Leírnátok?

2020. ápr. 2. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fétis: egy imádott tárgy, testrész iránti vágyakozás, mely átmegy szexuális ingerbe.

Aberráció: olyan dolog tétele szexuális értelemben, ami fájdalmat okoz a másiknak, de az aberrált személy számára örömöt.

Talán.

2020. ápr. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. ápr. 2. 22:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a fő különbség az emberek hozzáállása. A fétisről nekem valamilyen izgató, esetleg szokatlan dolog jut eszembe, az aberráció szóban viszont benne van egy elítélő jelentés is, akik ezt használják valamire, azok betegesnek, elítélendőnek tekintik az adott dolgot.
2020. ápr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bdsm - fétis

Pedofília - aberáció

2020. ápr. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az aberráció a beteges hajlamot jelenti, egy jóval tágabb gyűjtőfogalom. Ja és nem minden fétis aberráció, mert akkor a szép mell, szép lábak, vagy akár a női fehérnemű fétis is aberráció lenne, de (bizonyos) mértékig a társadalom többsége egyáltalán nem tekinti betegesnek.
2020. ápr. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!