Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Azokat kérdezem, akik különbsé...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azokat kérdezem, akik különbséget tesznek bi- és pánszexualitás között: ha tudom valakiről, hogy biológiailag férfi, de az abszolút nőies megjelenésével és attitűdjével el tudja érni, hogy bejöjjön nekem, akkor pán vagyok?

Figyelt kérdés

Amúgy az esetek többségében a kissé feminin férfiak fognak meg, ritkábban nők, de ilyenre azt hiszem, még nem volt példa.

22/L


2020. máj. 17. 04:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bevallom, ez egy nagyon jó kérdés. A pánszexuálisoknak igazából teljesen mindegy, hogy nő vagy férfi vagy más egyéb. Nálad pedig fel vannak sorolva kritériumok, hogy leginkább férfi, ritkán nő. Szóval nálad mégse mindegy annyira.
2020. máj. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül vagy pán, csak mert nem jönnek be a tesztoszterontúltengésben szenvedő, szőrös pasik. Egy bizony típus jön be inkább és pont. Ez még a korodból kifolyólag elfogadható és még változhat is, vagy ebbe, vagy abba az irányba. Írod, hogy ritkán, de nők esetében is előfordult már vonzalom. Ez esetben a feminin vagy a maszkulin tipusú nők voltak jobban előtérben? Azzal sem lenne semmi baj ha pánszexuális lennél, bár véleményem szerint ezt a fogalmat azok a biszexuálisok találták ki akik úgy gondolják a szexualitás valami rangot jelöl az evolúciós fejlődés lépcsőjén és még ennél is többek szeretnének lenni. Egyébként a pánok úgy tesznek különbséget, hogy azt vallják, hogy nem csak testi hanem lelki vonzalmat is éreznek a partnerük iránt, a biszexuálisokkal ellentétben, akik szintén érezhetnek ilyet, de ők szimpla testi örömszerzés céljából is képesek lefeküdni másokkal. Tehát ebből a szempontból még akármi is lehetsz :)

Nekem volt pár lightos kalandom fiúkkal ráadásul femininnek is tartanak, de én nem szeretem a jelzőket, ha nagyon muszáj megnevezni akkor ez az én fétisem, de amúgy pasiban nagyon elenyésző, hogy bárki bejönne, nem nézem meg őket, nem vonzz a testük, leginkább csak a nemi szerv látványa és a tudat amit az ejakuláció okoz a tulajdonosának. Amúgy full heteróként élek, lelkileg is kizárólag a heteró nők vonzanak és ilyen partnereim is voltak.


Amúgy miért fontos ez? Tedd ami jól esik és ne foglalkozz semmi mással.

36/F

2020. máj. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1

Ja, meg lehet nálam figyelni egy általános tendenciát, de kijelenteni, hogy emiatt nem lehetek pánszexuális, nekem kb. úgy hangzik, mintha azt mondanád, hogy hetero vagyok, nem bi, hiszen nem ugyanannyi nő vonz, amennyi férfi. Nem kötözködni próbálok, tényleg nem látom a különbséget a két állítás között, pedig lehet, hogy van.


#2

Nőből is a feminint preferálom. Azt hittem, azokra, akik "nemcsak testi, hanem lelki vonzalmat is éreznek a partnerük iránt", a "demiszexuális" kifejezést szokás használni, az meg már egy másik kérdés, hogy annak a partnernek milyen neműnek kell lennie, pl. lehet valaki demiszexuális és hetero egyszerre. Most már teljesen össze vagyok zavarodva. :D A pánszexualitás valami külön fogalom azokra, akik demiszexuálisok és biszexek is egyben?

A gyakorlatban nekem se fontos a címke, de néha-néha feléled bennem a kíváncsiság, hogy vajon hová sorolnának, akik kenik-vágják ezt a témát. Amúgy ha kérdezik, annyit mondok, hogy biszex vagyok, azt megérti mindenki.

2020. máj. 17. 15:29
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ez tökéletesen leírja hogy melyik micsoda. Azt pedig neked kell eldönteni, hogy mi vagy. Ha pánnak érzed magad akkor az vagy.

2020. máj. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. 


Egyébként csak gondolati szinten foglalkoztatnak a nők, vagy már engedtél is a vonzalmadnak? Ha biszexuálisnak vallod magad, akkor többről lehet szó, mint amit írtál a kérdésed részletezésében. Csak feltételezem, ne értsd félre, de így van némi ellentmondás és nekem ez jött most le a 3-as válaszodból. 


A demi arra vonatkozik aki nemtől függetlenül csak és kizárólag lelki vonzalmat érez, testit pedig nem, legalábbis én így fogtam fel az eddigi ismereteim alapján. Eléggé bele lehet zavarodni, de úgyis mindenki másképp értelmezi és más lesz a véleménye ami csak még jobban összekuszálja a dolgokat. Én a régimódi elvet vallom, így az én értelmezésemben két nem létezik. A nő és a férfi. Így a pánszexuális egy nem létező fogalom nálam, de ha valaki akarja felőlem használhatja, nagyon szívesen meghallgatom a véleményét, csak ne próbálja rám erőszakolni sem teszem azt az enyémmel. Persze ott vannak a transzneműek de ez csak fiziológiai jellemző, alapvetően ők is férfiak vagy nők, lelkileg vagy ezt vagy azt a nemet képviselik, attól függetlenül, hogy minek születtek. Lehet, hogy van olyan, de én még nem láttam, aki férfinak és nőnek érzi magát egy személyben, de ez erősen egy M. Night Shyamalan film forgatókönyve.

Vagyis én nőnek tekintek egy fiziológiai szempontból transznemű illetőt, aki férfinek született, de nőnek érzi magát, meg még inkább úgy is néz ki, (maximum van némi extra a lába között), éppen úgy ahogy ő is annak tartja magát és ezt várja el a környezetétől. A nők után őket tartom leginkább vonzónak de inkább csak szexuális jelleggel, mert ritka idehaza a természetes női kifinomultság és viselkedésforma részükről. Mellesleg az én esetem így elég komplex, már ez is megérne egy kérdést ide. Erre szoktam azt mondani, hogy ez nálam inkább egy fétis. De vajon akkor ennek is van külön identitás szerinti besorolása? 


Férfira sose néztem úgy, hogy egyből az jusson eszembe róla, pedig elég sok helyen megfordulok a városban. Az viszont előfordul néha-néha, hogy ha kellő ideig elmerengek egy-egy fiatalabb helyes srácon akkor meg tud mozgatni. Ennek már több hónapja de elmesélek egy esetet. Azelőtt és az után sem volt még ilyen hatással rám egy másik srác. A vonatról szálltam volna éppen le, és szembe jött velem. Még össze is néztünk, talán több is volt egyszerű pillantásnál, bár ezt biztos csak én beszéltem be magamnak. Tény, hogy szó szerint zavarba jöttem, pedig ezt csak a női kellem és báj tudja kihozni belőlem. Szemtelenül fiatal max. 20 éves lehetett és eszméletlenül csinos arcú fiú volt, bájos arcélét a manapság oly trendi hosszúra lenövesztett ápolt sötétbarna haja keretezte (én is így hordom, csak szolidabb kivitelben és én göndör vörös vagyok és ezt általában irigylik, lehet, hogy csak azt nézte hogy "jé egy hajtesó, de szeretnék én is ilyen hajat"). Szóval első pillantásra el sem tudtam dönteni, hogy melyik nemhez tartozik. Ez a kétes nemisége csak még érdekesebbé tette számomra és nem sok kellett, hogy a frizuráját elismerő szavakkal fejezzem ki érdeklődésemet irányába. Persze már az is kínos volt ahogy ámulatba ejtve bámulom, mintha csak azt próbálnám kifürkészni mit akart közölni az alkotó amikor ezt a csodálatos művet létrehozta :)  Egyébként nőkkel is elég nehezen kommunikálok, általában úgyis ők választanak és szednek fel engem, de ott azért előfordulnak részemről flörtök, bókok :)

2020. máj. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!