Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Miért gondolja jópár ember...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolja jópár ember azt, hogy a "transznemű" emberek normálisak? Egyértelműen mentális betegségről van szó vagy nem?

Figyelt kérdés

2020. máj. 26. 21:31
A kérdező szavazást indított:
Mentálisan betegek a transzneműek
Nem betegek mentálisan a transzneműek
85 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%
Uristen annyira jót nevettem..😂 de rosszindulat nélkül mondom, kajak❤️😂
2020. máj. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Tenyleg? Irj errol doktorit.
2020. máj. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

Mert az orvosok azt állapították meg, hogy a transzneműség nem betegség?


Attól, hogy megszavaztatod, még nem válik betegséggé. A tudomány elrepült feletted :o)

2020. máj. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Létezik olyan orvosi fogalom, hogy nemi diszfória, ebben az értelemben hívhatod betegségnek is akár, mert szorongással jár, de ettől még nem lesz kattant/elmebeteg az illető.
2020. máj. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem a kattant és a mentalisan sérült ember nem ugyanaz. Igaz, itt betegséget ír a kérdező.

En is azt gondolom, hogy egy sérülés is lehet a háttérben, hiszen a saját nemét nem elfogadó embernek valószínűleg gondja van önmagával a nemiségével.


Azért gondolják sokan normálisnak, mert ez a világ ki van fordulva a normálisból. Azt gondolják, hogy ez haladás a korral, miközben nem veszik észre,hogy mennyire erkölcstelen és bizonytalan ez a világ.

Sajnos ez van.


Van egy csodálatos értékrend ami évezredek óta ugyanaz. Nagy biztonsága van mindazoknak, akik ezt követik. De ez szabad döntése mindenkinek, nem határozhatjuk meg mások gondolkodását.


A végén úgysem az ember mondja meg mi volt a helyes, és mi nem volt az.


Szerintem teljesen fölösleges ilyeneken agyalni, nem fórumokon döntik el az igazságot. A magad életét rendezd be úgy,hogy az megfeleljen az elveidnek, legyél mindig hűséges önmagadhoz, legyél önazonos.

Ehhez persze önismeret kell.


Javaslom első körben Florance Littauer könyvét. Címe "Személyiségünk rejtett tartalékai." Letölthető verzióban is mmegtalálod.

2020. máj. 27. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
47%
Én nem tudom betegség e, de hogy nem normális dolog az tény!
2020. máj. 27. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
Sok dolog van a világon, ami nem normális, ez tény. Ahogy az is, hogy nagyon sok embernek a transzszexuális emberek furák, anomáliák, vagy megvetendő dolgok. Különösen, ha az ember keresztény közegből jön, akkor csak azt fogadja el, hogy van a férfi és van a nő. Meg hogy a férfi csakis a nőt szeretheti és fordítva is. Más nincs. Nekik. A természetben is vannak fura dolgok, ott is van pl. nemváltás. Egyes állatok vagy növények is képesek nemet váltani. Most csak azért, mert az ember is megpróbálkozik vele, és nem csak külsőleg, mert ugye a hormonok azért szépen hatnak, így ugye valamennyire belülről is átalakul az ember, az miért baj? Én magam nem vagyok transzszexuális, nem is vagyok meleg, én a magam módján vagyok "más". De amíg nekem nem árt senki, addig miért utálnám vagy tartanám alacsonyabb rendűnek? Néha úgy látom, sokan azért ódzkodnak tőlük, mert titokban maguk is valahol mélyen szeretnének ilyenné válni, vagy csak félnek, hogy egyszer kifognak egy átoperált nőt, akiről kiderül, hogy valaha férfi volt. No nem mondom, hogy ez mindenkire igaz, ez csak egy gondolat... Sok amerikai antimeleg szószólóról is néha kiderül néha, hogy pont egy férfival csalták meg az asszonyt... Egyszóval, attól hogy szokatlan, még nem betegség...
2020. máj. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
12%

Nem betegség, mindenki úgy éli meg a szexualitását, ahogy akarja. Engem csak az zavar, hogy a magánügyből társadalmi ügyet csinálnak egyesek (mert ezt politikailag nagyon jól meg lehet lovagolni)


5000 emberből talán ha 1 igazi transznemű. Miért kellene 4999-nek alkalmazkodni ahhoz az egyhez?

2020. máj. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%

Korábban csak a második kérdésre válaszoltam, most bepótolom: igen, a transzneműek normális emberek.


Kiírhatnál egy olyan kérdést is: a transzfóbok valóban indokolatlanul intoleránsak-e. És hogy a transzfób lobbit milyen érdekek mozgatják, csak a gyűlölködés, vagy valamilyen konkrét félelem?


#8: a transzneműségnek nincs köze a szexualitáshoz, szerintem félreértettél valamit.


Társadalmi ügyet ebből nem a transzneműek csinálnak, hanem azok, akiknek nem tetszik a létezésük.


Van sok olyan más állapot, aminél a jóérzés azt követeli, hogy alkalmazkodjon 4999 ahhoz az egyhez. Például a kismamák, gyengénlátók és mozgáskorlátozottak, stb.


A transzneműek esetén szerinted milyen áldozatot várhat el az az 1 a 4999-től?

2020. máj. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%

2 féle transzneműség létezik: a diszfória, ami azt jelenti, hogy az agyad valamiért olyan szinten nem fogadja el a tested, hogy képes lennél megcsonkitani vagy meg is ölni magadat, és szükséged van emiatt arra, hogy pszichiáterhez menj, aki ellát egy rakás gyógyszerrel és terápiával, vagy ami mostanában valamiért divat lett, hogy milliókért átszabasd magad, és egy életre tönkretedd a tested. Ez mentális betegség, és nem csak a nemeddel kapcsolatban jöhet létre, hanem pl a sulyoddal, vagy akár a fajoddal kapcsolatban is (vannak akik pl valamilyen állatnak hiszik magukat).

A diszforia szinte garantáltan társul más mentális problémákkal, pl depresszió, vagy szorongás.


A másik az, amikor valaki csak túlságosan beleéli magát a másik nem sztereotipiaiba, és ezért hiszi magát a másik nemnek, de amúgy nem veszélyes önmagára, és nem szorul különösebb kezelésre. Ha egy olyan világban élnénk, ahol nem léteznek sztereotipiak, és nem lenne konkrétan minden az érzelmektől kezdve a színekben át a hobbikig minden nemere felosztva, ezeknek az embereknek eszükbe sem jutna, hogy ők a másik nem tagjai.


Na a második kategória miatt merülhet egyáltalán fel, hogy ez nem egy valós probléma.

2020. máj. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!