Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Szerintetek is ezek a csúcspon...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is ezek a csúcspontjai a női és a férfi szexualitásnak életünk során?

Figyelt kérdés

Szóval én azt gondolom, hogy mind a nő mind a férfi életében vannak olyan pillanatok amikor hangsúlyosabb a szexualitás és jobban kívánják a szexet. Ez a vélemény teljesen szubjektív lesz!


A férfiak szerintem már 14 éves koruk körül igencsak aktívan gondolnak a szexre. Később ez egyre csak fokozódik. A férfiak szinte mindig kaphatóak egy szexre de életük formáját egyértelműen a 14-től 35 éves korukig élik meg. 35 éves kor után aztán jön egy kisebb szünet de ez nem tart nagyon sokáig. Ez a szünet azért van mert ebben az időszakban a férfifakra álltalában rengeteg stressz hárul, a gyerekek már nagyobbak, valószínűleg iskolások, több a költség, pénzt kell teremteni stb. Nincs idejük és/vagy energiájuk a szexre gondolni. Aztán visszajön a vágy de elég alattomosan...50 éves kor körül sajnos sok férfiban kialakul a kapuzárási pánik. Ilyenkor a tini/ fiatal felnőtt érát szeretnék visszahozni. Aztán kicsit később kb 60 éves korukra lenyugszanak valamennyire. Gyakorlatilag ezután is szívesen gondolnak a szexre és szívesen csinálják is de már nem tartozik a legfőbb prioritások közé.


A nők java a férfiaknál később, 18 éves kor után kezd érdeklődni a szex iránt. Először számukra is az örömök és az élvezet a lényeg aztán ezt felváltja a tudat alatti "gyereket kell szülni" program ( tisztelet a kivételnek, habár szerintem nagyon kevés nő van aki nem akar gyereket az élete egy szakaszában sem) Ez az egész 18 éves kortól 28-ig tart és nagyjából a felénél vált az előbb említett dolog. Aztán 28 éves kortól 40-ig jelentősen lecsökken a szexualitás értéke. Teljesült a "baba program", és tudat alatt már nem kell hajtani a célért. 40 éves kor körül viszont a nőknél jelenik meg a kapuzárási pánik. Majd 50-60 éves koruk körül újra lenyugszik a nők zöme. Ezt követően (már elnézést a szóhasználatért de ) a legtöbb nőt apácának is belehetne adni innentől élete végéig. A gyerekek és az unokák, meg a sok teendő abszolút kiszorítják a szexualitást.


Persze nem feltétlenül így van. Kivételek mindig vannak meg hát a szexualitás fontossága az egyéntől is függ. Mindenkinek más a szexuális étvágya is.


Nem tudom hogy észrevettétek -e de gyakorlatilag csak 18 - 28 éves korig van csak igazán összhangban a két nem. Ezután pont felválta vannak hol "erősebb" hol "gyengébb" szakaszok a két nem részéről.


Ti mit gondoltok és hogyan látjátok ezeket a "csúcspontokat"?



2020. jún. 5. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem meg a szex iránti vágy nem nő vagy csökken az életút során (legalábbis biztos nem 16-50 év között), csupán a másokkal való szex elérhetősége változik az egyes életszakaszokban.

A férfiaknak általában sokkal nagyobb vágyuk van rá mint a nőknek. Nem én találtam ezt ki hanem nemátalakító hormonkezeléseken átesett emberek mondták. Ahogy egy nő elkezdett férfihormont kapni elkezdte szokatlanul kanosnak érezni magát 24/7-ben (és meglepődött hogy "szóval ilyen érzés férfinak lenni"), aki pedig férfiból akart nővé válni és kapta a női hormonokat annak lecsökkent a vágya és sokkal kevesebb minden izgatta fel mint előtte. (Ez azt a nézetet is alátámasztja miszerint a nők sokkal válogatósabbak ha szexuális vonzalomról van szó, a férfiak kis része vonzza őket szexuálisan bármennyire is igazságtalannak tűnik, míg egy férfi fejét elcsavarni egy nő számára nem akkora kihívás mint fordítva)

Értem én hogy a nők is kívánják a szexet és érdeklődnek iránta már egész fiatalon de ha férfivá válnának rájönnének hogy mi még annál is sokkal inkább, ezért vagyunk tizenévesen két lábon járó merevedések. Csak nekünk meg kell tanulnunk ismerkedni ezért ilyen fiatalon még igen korlátozottak a lehetőségeink. De ha fittek maradunk, szociális készségeket fejlesztünk és a saját egzisztenciánkat építjük ahelyett hogy pl. az akkori barátnőnket követnénk az ország másik felére mert ő ott akar továbbtanulni, vagy neadjisten teherbe ejtjük őt és ez egy életre behatárolja a mi mozgásterünket is, szóval ha az ilyen és egyéb helyzeteket elkerüljük és szorgalmasak vagyunk akkor 35-40 év körül lehetünk a "csúcson", a legtöbb nő szemében mi lehetünk a jackpot (sok férfi még utána is, nézd meg David Duchovny-t a Kaliforgiából, már az 50-es éveit taposta amikor azt forgatták és nem mondanád meg). Persze van egy kapuzárási pánik de sokszor pont az okozza hogy egész addigi életükben a társadalom elvárásait előbbre tették mint a saját céljaikat (a mai idősebb férfiak között megfigyelhető hogy pl. nagyon fiatalon megházasodtak, nem is azért mert nagyon jó lett volna azzal a lánnyal hanem mert az volt az elvárás, 30 éven át ugyanabban a házasságban voltak aztán 50 évesen hirtelen rájuk omlott a felismerés hogy elment mellettük az élet, elváltak és elkezdtek más nőket kergetni amennyire a koruk engedte)

Szóval ami változik az a szex elérhetősége. Ha egy nő nem hagyja el magát és fiatalkortól kezdve törődik az alakjával, nőiesen öltözködik stb. akkor bizton állíthatom hogy kb. 18 és 28 éves kora között a férfiak min. 90%-ából bárkit megkaphat akit akar. Ezt a feministák által szidott társadalmi elvárások (amelyeket túlnyomórészt nem is férfiak hanem a többi nő tart fenn, nehogy már az a mindenkinél vonzóbb fiatal lány elhappolja az ő pasijaikat) se akadályozzák meg mert rengeteg módja van és volt is mindig annak hogy az ilyen kalandok titokban maradjanak (vagy szerinted öreganyáink nem mentek félre titokban a szalmabálák között?).

Ugyanakkor közeledve a 30-hoz a nők rájönnek hogy nem fognak mindig úgy kinézni ahogy, hiába járnak kocogni, konditerembe stb. Gyereket mindig is akartak "egyszer majd valamikor", de ha jó férjet akarnak kifogni ehhez akkor most kell keresni egyet mert később a férfiak nála fiatalabb nőket fognak előnyben részesíteni és egyre nő az esélye annak hogy magányosan végzi. Ilyenkor nem a szexuális vonzalom az elsődleges szempont nála hanem megbízhatóság és rendezett életkörülmények stb. (és a valódi szexuális vonzalom hiánya miatt sanszos hogy amint meg vannak a rendezett életkörülmények meg a gyerek Kedves Ferenc oldalán, a házastársi ágy ki fog hűlni (ahogy te írtad "Teljesült a "baba program", és tudat alatt már nem kell hajtani a célért") és amelyik fél előbb félrekacsint - mert szexmentes kapcsolatban meg fog történni - az viszi el a balhét) Magyarul: ha egy nő aki 20 évesen lepattintott (hogy aztán a barátnői társaságában a Balaton Sound-on blokkoltassa magát Pumped Gabóval) 10 évvel később hogy-hogynem rád ír akkor inkább hanyagold mert nem te magad kellesz neki hanem amit nyújthatsz - hogy megmentsd őt a macskák közötti magányos borozgatástól 50 éves korában.


"40 éves kor körül viszont a nőknél jelenik meg a kapuzárási pánik"

Ilyenkor (ha a gyerek kihordása után volt idejük és energiájuk újra összekapni magukat amennyire a koruk és életmódjuk engedte) otthagyják a kihűlt ágyat (amibe sok esetben önként mentek bele), elválnak, megkapják a férj fele vagyonát és kalandoznának de az már sokkal nehezebb és kínosabb (csak kérdezz meg pár huszonéves srácot akiknél egy ilyen "cougar" bepróbálkozott), egyáltalán nem olyan nagyszerű mint azt a Szex és New York és egyéb szennysorozatok tálalják.

2020. jún. 6. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
41%
Teljes mértékben egyet tudok érteni az 1. válaszolóval. Szerintem nagyon jól leírta az indokokat.
2020. jún. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nézd, én nőként úgy látom, hogy a csajok nagy része 23-25 évesen kezdi el igazán élvezni a szexet. Persze, korábban is élnek nemi életet, de de soknak nincs orgazmusa, igazából a pasija igényeit szolgálja ki.

25 fölött már sokkal jobb a szex, és a nők többsége rájön, hogy a szex, szerelem, családalapítás nem feltétlen jár eggyütt, választani kell kinek mi a fontos.


A szexualitás csúcsa és a vonzerő abszolút nem jár eggyütt. Egy pattanásos langaléta tinisrác lehet hogy állandóan kanos, de 25 alatt a nagy részük csenevész és gyerekes.

És szerintem az is fontos szempont, hogy a 30-40es nők kevésbé nézik már el a szexuális inkompetenciát, nemtörődömséget mint a tinik.

Egy harmincasnak már nem játszod be a parasztvakítós dumákat, nem fog megdícsérni hogy nemgtaláltad a csiklóját és ha kicsi a farkad azon nincs mit szépíteni, magyarázni.



A babaprogram összetett dolog, egyrészt érzelmi, másrészt anyagi, harmadrészt szerencse kérdése. Egy csomó lánynak becsùszik a baba, vagy érzelmi alapon tervezik, de 0 racionalitással.

Az osztálytársnőim közül pont azoknak lett 18-19 évesen gyereke, akikről azt gondoltam, hogy na nekik tuti előbb lesz diploma meg ház...aztán nem.


A párkapcsolat egy dolog, az ember persze szeretné hogy szeressék, vonzó partnert akar, aki intellektuálisan is szinten van és nemtől függetlenül mindenki törekszik az anyagi biztonságra.


Aztán persze egyéni hogy ki mit enged ezekből az elvárásokból.

Láttam olyat is, aki egy magyarországi viszonyokhoz képest jól kereső külföldi, vonzó de kőbuta pasi mellett kötött ki. Nem volt a dolog hosszú életű.


A másik ismerős egy ronda de intelligens pasival volt, aki közepesen sikeres anyagilag. Gyerekeket felnevelték és most egy jó testű de egyébként vállalhatatlan pali a szeretője...

2020. júl. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!