Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Mit mondjak egy 9 évesnek a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit mondjak egy 9 évesnek a szexről, ha már kérdezősködik?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok és az öcsémről van szó. A szüleimmel sosem lehetett a szerelemről, szexről beszélni, nem tartottak semmi felvilágosítást nekem sem amikor ideje lett volna, (ahogy szokták) és ha szóba jön vmi akkor egyszerűen terelnek. Szóval gondolom, hogy az öcsémmel sem lesz másképp, de ő már érdeklődik, ahogy szerintem egy ennyi idősnél normális is.

Hallottam, hogy anyának is mondogatott olyanokat pl, hogy miért van ennyi szex a tv-ben és miért szexelnek a felnőttek, de nem válaszolt neki... mi öcsémmel sok időt töltünk együtt, a közös kapcsolatunk is jó és ma már nálam is felhozta a témát. Hogy kell ezt jól kezelni (főleg, hogy tudom, hogy a szüleink erről tudomást sem vesznek) és mi az amit érdemes és lehet ennyi idős kíváncsi kisfiúnak mondani?



2020. aug. 25. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az ő szintjén el lehet már mondani a dolgokat. Ha kérdez valamit válaszolj őszintén és nyíltan.
2020. aug. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
A részletekbe nyilván ne menj bele, mert még kicsi hozzá. De azt elmagyarázhatod nagyvonalakban, hogy mi is a szex és hogy mikor és miért csinálják.
2020. aug. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ mennyire érett gondolkodású. Van aki 9 évesen már sok mindent megért, valaki pedig nem. Ha felakarod világosítani, akkor tedd meg. Nem lesz tőle semmi baja, inkább már 9 évesen, mint pár év múlva, amikor már osztálytársaitól és haveroktól, vagy ytbon hall mindenféle baromságot. Most tisztázd le vele, amíg nyitott feléd.
2020. aug. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdéseire válaszolj lényegretörően és tömören, az ő szintjén. Lehetőleg azt érezze rajtad, hogy nem jössz zavarba a témáról és nem ciki erről beszélni. A rövid válaszokat meg úgy értem, hogy feleslegesen ne bonyolódj bele a témába, de azért ne lerázós válaszoknak érezze. Amúgy (főleg ilyen szülői hozzáállás mellett) igazán szerencsés, hogy ott vagy neki és van a környezetében egy felnőtt, akihez bizalommal fordulhat. Testvérként lehet, hogy majd kiskamaszként, kamaszként is könnyebb lesz veled beszélnie (ha lesz még igénye ilyesmire) mint egy szülővel.


Ha nagyon nem száll le a témáról, vannak kifejezetten gyerekek számára készült felvilágosító könyvecskék, esetleg valamelyik beválna. Ebben az esetben is fontos lenne, hogy a felmerülő kérdéseivel hozzád fordulhasson.

2020. aug. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem válaszolj neki őszintén és lényegretörően. Nem kell túlságosan részletekbe menni, de terelni se.
2020. aug. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Ja és igen, vannak kifejezetten gyerekeknek készült felvilágosító könyvek, esetleg egy olyanba is érdemes lehet beruházni.
2020. aug. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
A gyerek nem hülye, de egy 9 éves még nincs azon az értelmi, érzelmi szinten hogy megértse a dolgokat "mélységében". Egyenlőre olyasmiket mondj neki, ha egy "néni, bácsi" szereti egymást akkor összebújnak szeretik egymást, s közben próbáld a figyelmét elterelni másfele. Ne elzárd tőle az információkat, mert akkor kíváncsibb lesz, s ne hozd zavarba, ne rakj ki neki tiltófákat ("ez a felnőttek dolga" meg hasonló). Inkább vidd pozitív irányba a személyiségét, a szeretetet, az érzelmi kapcsolatot hangsúlyozd ki neki.
2020. aug. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
9 éves kisfiú már elég nagy ahhoz,hogy a testi együttlétről is mondani kell valamit.Arra is kíváncsi -gondolom -,hogy az ágyba bújáskor mi történik? Nem kell elterelni! Gondolom,már látott meztelenül.Ezt is figyelembe veheted és be lehet építeni a felvilágosításba.Egy ennyi idős kisfiúnak már bőven van merevedése.Azt is tudja,hogy ez kellemes neki.Szerintem meg lehet mondani neki,hogy a "néniknek" is kellemes,ha felizgulnak.A behatolást se hagyd ki, (ha úgy adódik a beszélgetés során).
2020. aug. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Ez a könyves jó ötlet.

Az olyan privátokra, hogy én mikor kezdtem nem fogok válaszolni.

2020. aug. 26. 10:18
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Legyél őszinte. A felvilágosítás pedig legyen rendezői kommentáros! Szóval mondd el neki h erről tudhat de még ne nagyon foglalkozzon ilyesmivel, és h tapasztalatlanul nekiállni kibszás a másikkal...
2020. aug. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!