Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » A trauma okoz-e aszexualitást,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A trauma okoz-e aszexualitást, elmúlik-e?

Figyelt kérdés
A kapcsolat előtt erősen túlfűtött voltam szexuálisan. A kapcsolatunk először nagyon jól alakult, aztán elkezdett bántalmazni és így ment 3 és fél évig. Ezalatt elment a kedvem a szextől, mert rossz volt olyan emberrel csinálni, aki bánt, megaláz, fenyeget, akitől félnem kell. Ez és a szakítás, amit botrányos és megalázó módon tett olyan törést okozott, hogy teljesen megszűnt bennem minden szexuális vágy. Sőt, undorodok, ha szexről hallok. Nem szoktam a kapcsolat óta se maszturbálni, se semmi. Ha pedig meglátom azokat, akikkel titokban együtt volt mögöttem az exem elkap méginkább az undor. Járok pszichológushoz egy éve, de nincs változás. Mindenki azt mondja túl kéne már magam tenni, de nem segít az idő. azt is mondják ideje lenne keresnem magamnak mást és valóban ideje lenne. De az a baj, hogy a trauma miatt tényleg totál nulla a szexuális vágyam már másfél éve, és nincs változás. Nem tudom így, hogy ismerkedjek, mert a szex alap a kapcsolatokban. De bennem úgy érzem örökre elmúlt minden vágy. Most akkor aszexuális lettem? Vagy az aszexualitás máshogy alakul ki, vagy mást takar? Elfog múlni, vagy számítsak arra, hogy ez így marad már a későbbiekben is? Előtte sose volt ilyen. De most nézhet ki bárki bármilyen jól, csak beszélgetni akarok, egyszerűen nem kívánok semmi szexuális dolgot. Mi tévő legyek?

2021. jún. 26. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy aszexuális. A korábban történtektől való félelem okozza a jelenlegi helyzetet. Ismét meg kell tanulnod bízni az emberekben, utána találni egy olyan embert, akivel közösen szeretitek egymást. Valószínűleg még így is hosszú út lesz kettőtöknek, mire igazán tudod élvezni, de ha ezeket elmondod neki, és segít benne, idővel túlteszed magad rajta.
2021. jún. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló van. Bántalmazó kapcsolat után én is évekig nem bírtam a szexre se nézni. Egyrészt depresszió alakult ki nálam ami eleve a szexuális vágy csökkenését okozza, másrészt meg rengeteg gátlás alakult ki a kapcsolatban elhangzott szexhez köthető megalázások miatt. 3 év telt el, de ugyan úgy bekapcsolnak az exem által elültetett büntető hangok a fejemben ami miatt teljesen elmegy minden vágy belőlem és csak egy teljesítmény kényszer az egész. Szóval én se szexelek azóta.


Más fél év nem elég szerintem egy bántalmazó kapcsolat elfelejtéséhez, ne hallgass a barátaidra. Bennem csak 2 hónapja fogalmazódott meg, hogy most már ideje tovább lépnem, 3 évig egyáltalán nem ment, Én is jártam pszichológushoz, hasztalanul. Adj időt magadnak, később vissza fog jönni a kedved mindenhez, csak idő kell.

2021. jún. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Aszexualitást nem okoz. Attól, hogy valaki nem tud/akar szexelni, még nem lesz aszexuális.


Viszont okoz egy csomó mentális problémát, ami miatt akár tartósan kerüli a szexet valaki. De ettő nem aszexuális lesz

2021. jún. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Aszexuális nem vagy, ez tuti.

Nyilvàn keveredik benned a félelem, a megalàzottság èrzès...stb

El fogsz jutni arra a pontra, hogy újra kèpes leszel megbízni egy màsik emberben. (Nincs időhöz kötve, akkor fog menni, amikor mennie kell) meg fogsz ismerni valakit, meg fogsz szeretni valakit ès őt fogod kívánni. Talán mondhatnánk úgy, hogy a szeretkezèst fogod akarni.

Adj magadnak időt, ne hallgass màsokra, csakis a sajàt tested/szíved/eszed hangjàra. Minden rendben lesz!!

2021. jún. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az aszexualitás nem mentális zavar, és az emberek nem válnak aszexuálisokká, mert szexuálisan bántalmazták őket. Mint bárki más, az aszexuális orientációt nem kizárólag a személy története határozza meg. Bár ezek a tényezők alakíthatják egy személy identitásának egy részét, a szexualitás nem választás.
2021. aug. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem a válaszokat. Természetesen semmi változás azóta sem. Elkezdtem ismerkedni-levelezni pár emberrel, de éreztem a soraikból, hogy fontos nekik a szex, így nem lett találkozó. Beléptem egy aszexuális társkeresőbe, mert ott tuti nem akart tőlem senki semmi szexuális dolgot remélhetőleg, de nem mertem írni senkinek. Mert attól tartok, hogy mi lesz, ha összeismerkedek egy aszexuális emberrel, ami talán jó is egy ideig, de mi van akkor, ha esetleg megszeretem és ha netán újra elkezdene érdekelni a szex, akkor ez gond lenne egy ilyen kapcsolatba. Viszont lehet 5 év múlva se fog érdekelni a szex. Így elég lehetetlen a társkeresés.
2021. aug. 17. 15:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Kitartást! :)


Engem úgymond érdekel a szex, és az önkielégítés, jó érzés ha más csinálja nekem de nem tudok elmenni, nem tudom magam 100%ban beleélni, és kissé undorodom mások kielégitésén hiába ha szeretem.

Szóval néha élvezetes, de legtöbbször nem,inkább a fizikai /intim kontaktus ami olyan extra(pl simogatás)

. Ez is aszexualitás, egy spektrum, találnod kell olyat aki valamennyire bele megy a sex dologban, nem 100%ban elzárkózott.

2021. aug. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem gondolnám hogy aszexuális vagy, pszichológus kell hogy feldolgozd a traumákat.
2021. aug. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!