Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » A transzneműek elgondolása...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A transzneműek elgondolása szerint az határozza meg valakinek a valódi férfi vagy női mivoltát, hogy az illető személyisége és viselkedése mennyire passzol a klasszikus nemi szerepekhez/sztereotípiákhoz?

Figyelt kérdés
Csak mert transzneműek szájából állandóan olyanokat hallok, hogy "már kisgyerekként babákkal játszottam, pedig fiú testbe születtem", hát mi ez, ha nem bizonyíték arra, hogy ő valójában nő. (Ez egy egyszerű példa, a felnőtteket érintő sztereotípiákkal kapcsolatban is előkerül ez az érvelés.)

2021. júl. 8. 04:38
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Keszthely Vivien pedig fiús dolgokkal szeretett játszani (kisautók) mégis tudja magáról hogy nő.
2021. júl. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Van benne valami
2021. júl. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

#2 vagyok.

Honnan tudják, hogy milyen az ellenkező neműnek lenni?

És egyáltalán mit jelent ferfinek vagy nőnek lenni?

Egyébként nem ítélem el őket, és lehet, hogy ha lenne egy transznemű ismerősöm, akkor tőle, általa ezeket a dolgokat megismerhetném, de magamtól nem tudom.

2021. júl. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont azért mondják ezeket, hogy megpróbálják megértetni másokkal az érzést, hogy más neműnek érzik magukat...

De ez elég.. megfoghatatlan, hisz senki nem tudja milyen ellenkező neműnek lenni. Mármint konkrétan.


Mint a vegán kolbász. Igazából semmi köz ea kolbászhoz, de kolbásznak hívják, mert ha "szójarúd" vagy valami hasonló incsiklandó néven hínvák, a nem-vegánok soha a büdös életben nem kóstolnák meg. Így meg legalább kísérletezés erejéig hajlandóak megkóstolni, hogy "na, vegánkám, mutasd, mennyire kolbász ez a műkolbász":D

Szóval pont azok miatt hívják úgy a terméket, akik nem célcsoport.

2021. júl. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehéz megfogalmazni, hogy milyen transzneműnek lenni, mit érez az ember. Főleg olyan számára aki ezt soha életében nem érezte, és ezáltal nem is tudja ezt átélni, megérteni teljesen. Ez pedig egy mondhatni lebutított példa arra, hogyan lehetne mégis megértetni az érzésünket.


Ezen felül, saját egyáltalán nem tudományos kis kutatásom és kérdőívezgetésemből én arra következtetek, hogy ez egy önmeggyőző módszer is. 28 transznemű (18 nő, 10 férfi) megkérdezése után 24 válaszolta, hogy baráti megnevezésben "imposztor szindrómája" volt, rettegett és folyamatosan azon kattogtak (hormonterápia megkezdése után 4-6 hónapig illetve előtte), hogy "Mi van ha ez nem is valódi?" vagy "És ha csak bebeszélem magamnak?". A transz közösségben ebből mém is született mára, és (egyáltalán nem tudományos!) diagnosztikai módszerré vált. Hiszen egy cisz-nemű nem gondolkozik azon, hogy Ő tényleg transz-e vagy sem.


A lényeg, hogy azzal, hogy valaki jeleket keres az életében (pl gyerekkoromban is babáztam, autóztam, szerettem a romantikus filmeket, katonás filmeket, stb...) egy önmagunk megerősítésére is szolgáló cselekvés, hogy ezt a rettentően nyomasztó érzést enyhítsük, valamit próbáljuk elmondani a többieknek miért azonosulunk a másik társadalmi nemhez.

2021. júl. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Mivel nem tudnak érdemleges defeniciot írni a női-férfi létre (hiszen az egyetlen definíció aminek értelme van, az a biológia) ezért igen, abszolút.


Ha elvennél MINDEN nemi sztereotipiát, akkor nem tudnának mire hivatkozni, amikor megkérdezi valaki őket, hogy miért hiszik, hogy a másik nemhez tartoznak.


Amúgy meg nyilván létezik diszfória, de az, hogy nem érzed jól magad a testedben, nem jelenti, hogy rossz testbe születtél.


Az meg külön vicc kategória, hogy 10-15 éve még jó úton jártunk, progresszív körökben a sztereotípiák ellen harcoltak az emberek, és végre már nem hitt mindenki az ostoba férfi-női agy mítoszban, erre az elmúlt ~5 évben jöttek a transzok és hazavágták az egészet.

Még emlékszem amikor értelmes emberek körében megvetendő volt a mentális gyengeséget és érzelmességet a nőkkel azonosítani, de manapság ha egy transz nő mondja, hogy a hormonkezelés hatására összepisálja magát egy horrorfilm alatt, és jóformán be sem tudja kapcsolni a számítógépét, olyan hülye lett a technológiához, akkor megy a nagy seggnyalás; mindenki egyetért, hogy hu de csajos lett a hapsi.


Na mindegy. Ez is lecseng majd idővel

2021. júl. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

6os

Mondod ezt Magyarországon, ahol az általános iskolai tankönyvben az szerepel, hogy a lányok nem értenek a matekhoz, és a csapból is az folyik, hogy a nő dolga a szülés. Illetve nem ritkák azok az országgyűlési felszólalások, ahol egy női képviselő kérdez valamit egy férfi képviselőtől, hogy a válasz kimerül a másik női mivoltának emlegetésében.


Én nem gondolom, hogy a transzik lennének alapvetően a ludasok abban, hogy megrekedt, sőt, erősödtek a férfi-nő sztereotípiák.

Pláne úgy, hogy az elmúlt 10 évben jóformán ellehetetlenítették a nemváltó műtéteket, és az ezzel kapcsolatos kezeléseket.

2021. júl. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
8%
Amíg egy transznemű nő, vagy hogy mondják ennek, ki kell verje a farkát, hogy el tudjon élvezni, addig magyarázhat ő bármit, hogy így érez, meg úgy érez. Ez egy orbitális baromság.Akkor legyen egy feminin viselkedésű férfi, minthogy megjátssza a nőt.
2021. júl. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

#7 A matek tankönyves/konzervatív szexizmus ugyan az, mint a transz/jobbos szexizmus. Ne félj, járatom a számat amiatt is, de aztán azért sem fogom befogni, mert valaki gender identitását erősíti a nemi szerepekkel.


A hormonkezelésnek, és a művi csonkításnak pedig még nem igazán láttuk a következményeit. Majd 30-40 év múlva válik el, hogy mennyire volt jó ötlet egy diszfóriára teljes testtönkretételt javasolni a tömegek számára.

Bár egy kis betekintésünk már van, mert van pár nyugdíjas ember, akiket évtizedekkel ezelőtt műtöttek át. Mára ezek közül az emberek közül sok demens lett (amire a hormonok hajlamosabbá tesznek) és nem értik, hogy hová tűnt a nemi szervünk. Jó buli lenne itthon is ilyen kísérleti patkányt csinálni egy rakás diszfóriás emberből, mi?

2021. júl. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%
Én óvodás koromban jobban szerettem a lányok társaságát, és szoktam velük játszani, mégsem képzeltem magam nőnek soha egy percet sem.
2021. júl. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!