Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Szerintetek az a 8-10 éves...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az a 8-10 éves gyerek aki transzneműnek tartja magát az valóban mindig is az?

Figyelt kérdés

Angliában élek, és a városban tegnap volt a pride. Láttam egy kisfiút aki szoknyában volt és még smink is volt rajta. Nagyon max 11 éves lehetett és a barátaival volt akik velük egyidősek kb, szülő nélkül.


Igazából csak elgondolkodtatott a dolog. Én tisztán emlékszem hogy 10-11 évesen a játszótéren éltem kb. És mindig is fiú akartam lenni, mert nekik annyi mindent szabad, amit a lányoknak nem. Mégsem lettem transz. Ugyanakkor, ha belegondolok amikor én voltam 14-16 éves elég sok barátnőm azért volt leszbikus egy pár évig mert figyelmet akartak így szerezni, mára meg már teljesen heterók.


Ne értsetek félre, nem ítélem el azt aki ilyen életét él, de nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen fiatal gyerek hogyan lehet tisztában a szexualitással annyira, hogy elhatározza, hogy az lmbtq-hoz akar tartozni.


Ti mit tennétek, ha a ti gyereketek kijelentené, hogy mától transznemű?

Én a szívébe vésném, hogy legyen óvatos mert a világ ezt még nem fogadta el, és a gyerekek kegyetlenek, és csúfolnák érte, úgyhogy az iskolában ezzel óvatosan. De teljes mértékben támogatnám.



2021. szept. 12. 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
10 évesen aligha van tisztában az ilyesmivel és az a baj hogyha idősebb is lesz akkor sem fogja érezni hogy ez gond mert addigra már megszokja
2021. szept. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Le se merem írni, mert transzfób leszek. :)))
2021. szept. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Egy 10 éves csak kb gondolhatja, hogy mire kíváncsi. De biztos nem éehet benne.
2021. szept. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
AZ a baj, hogy ha most leírom, hogy szerintem egy tizenévesnek nem pride-ra kellene járnia, nem a szexualitással, LMBTQ-val meg transzneműséggel kellene foglalkoznia, hanem a szabadban játszania, fogócska, mászóka, stb. akkor én egyből transzfób homofób mindenfób náci vagyok. Úgyhogy inkább hagyjuk.
2021. szept. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

11 évesen azt se kellene tudnia, hogy mit jelent, ha valaki transznemű. A prideon pedig főleg nem kellene ott lennie, különösképp szülő nélkül. Biztos van, akinek jó ez a hatalmas fogadjunk el mindent, és mindenkit dolog, amit főleg Angliában és Amerikában nyomnak, de szerintem ez egy hatalmas f*szság.

Nem azt mondom, hogy tagadjuk a gyerekek előtt, hogy van ilyen, de amíg nem kérdez rá, hogy ez mi, addig NE is vonjuk bele az ilyen dolgokba. És ebben igaza van a fidesznek. Az LMBTQ-t semmilyen formában nem szabad az ilyen korú gyerekek felé hírdetni, mert ők még nem rendelkeznek kiforrott személyiséggel, és rendkívül befolyásolható a véleményük.

A kérdésed utolsó részére reagálva, én passzívan állnék ehhez a dologhoz. Egy szülőnek nem csak az a feladata, hogy támogassa a gyerekét, hanem, hogy nevelje is. Egy 10 év körüli gyerek még nem igazán képes megérteni a nemek közötti különbséget, így nem is tudja komolyan kijelenteni azt, hogy transznemű, hiszen jóformán még azt se tudja, hogy így mivel azonosítja magát. Jelen esetben a szülő hibája az, hogy a gyerek ezzel hosszútávon is azonosulni tud. Ha azt látja, hogy támogatják, és még feltűnést is tud kelteni, akkor nyílván tovább csinálja. Ezért gondolom, hogy a passzív hozzáállás a legjobb. Hiszen ezzel nem utasítod el, de nem is látja azt, hogy ezzel ki tud tűnni a többiek közül.

2021. szept. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Van olyan ismerősöm, aki egész kicsi kora óta érzi, hogy valami nem teljesen "normális" vele.


Csak ő nem felvállalta, hanem igyekezett elnyomni, mert azt hitte hogy ez nem oké.


De eddig is a része volt, természetesen nem sikerült megszüntetnie.

2021. szept. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Én elsős korom óta éreztem hogy valami nem oké. Az hogy ezt próbálja elfojtani az ember magában abból jó nem sül ki.

27/MTF

2021. szept. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%

tele lett beszélve a feje hülyeségekkel, a media vagy a szülök hibája

ilyenkorban apszolut hülyeség ilyenbe belevinni egy gyerket, majd késöbb kitapasztalja rá jön h mit is szeretne az élettől

szomorú helyzet

2021. szept. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
"5/8 ...11 évesen azt se kellene tudnia, hogy mit jelent, ha valaki transznemű. ...." A világ szégyene vagy!
2021. szept. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%
Egy 10 évesnek elsősorban gyereknek kellene lennie, mindenfajta szexus nélkül. Ha transznak kiáltják ki, az jó eséllyel a figyelemhiányos szüleinek a sara, akiktől már rég el kellett volna venni szerencsétlen gyereket. Egy gyerek nem bohóc, nem hírnévpótlék, hanem egy önálló entitás, egy külön személyiség, direkt transszá nevelni pedig kb. olyan súlyos, mint a pedofília. Hagyják szépen rá, hogy eldöntse majd serdülőkorában, hogy ő voltaképpen micsoda is.
2021. szept. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!