Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Mennyire jellemző, hogy a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire jellemző, hogy a késő 30-as, 40-es nők leszbikus kapcsolatokba kezdenek, mert a férfiak számára már láthatatlanok?

Figyelt kérdés
Van egy nőismerősöm. Világéletében csak férfiakkal járt, férfiakba volt szerelmes. Ahogy korosodott nyílván egyre nehezebben talált pasit, illetve partner, mivel akik össze is jöttek vele, általában csak 1-2 szexet vagy hosszabb szexkapcsolatot akartak tőle. Aztán 41 évesen a semmiből összejött egy nővel (aki szintén egy sikertelen 40-es). És együtt elkezdték megélni azt, amit a férfiakkal nem tudtak, ajándékok, romantikázás, gyertyafényes vacsorák, nyaralás, lelkizés stb. És Rebel Wilson váratlan coming out-ja is szöget ütött a fejemben, mert sok hasonlóságot látok a 2 eset közt. Ti hogy látjátok, mennyire gyakori ez? A ti környezetetekben is van/volt ilyen?

2022. jún. 17. 17:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Ebben a formában, ebből a kiindulásból semennyire. Senki sem lesz sem leszbikus, sem meleg mert nincs sikere az ellenkező nemnél. Az ismerősödben eleve megvolt az affinitás, a nyitottság a nőkre. Egyszerűen 40 éves korára érett be ez nála fejben amikor már nem küzdött a vágyai ellen hanem inkább megélte.
2022. jún. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hmm, érdekes, mert addig mindig a férfiak után kapart, rengetegszer hallottam sírni, hogy nem talál egy rendes pasit. Amíg abban a korban volt, hogy még feltudta kelteni a férfiak érdeklődését vajon miért nem mutatott semmilyen érdeklődést a nők felé? Aztán mikor már egyáltalán nem kellett a férfiaknak hirtelen felébredtek a leszbikus vágyai🤔 És a barátnőjével is ugyanez volt a helyzet...Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de lássuk be: fura. Illetve valószínűtlen.
2022. jún. 17. 17:33
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
#2 ahogy írod valószínűtlen. Az ismerősöd alapból biszex volt, de valamiért (feltételezem a társadalmi elvárásoknak történő megfelelés) miatt elnyomta magában, vagy egyszerűen csak nem mutatta kifelé. Ez az (biszexualitás) amit az ember nem ír ki a homlokára és a többség nem osztja csak úgy meg mindenkivel.
2022. jún. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Egy biszex ember kibírná 40 évig,hogy nem mutatja ki a biszexualitását? Szintén valószínűtlen. Ez a társadalmi nyomás se időszerű dolog már, ma már jobban kell félnie egy homofóbnak a gyűlökethullámoktól, mint egy biszexnek/leszbikusnak/melegnek.


És hát érted ez olyan dolog, hogy pl.nekem világ életemben BMW-m van és hanoztatom is hogy milyen megbízható autó, aztán mikor legatyásodom hirtelen eszembe jut, hogy Suzukikat is tökre szeretem, mert azok is jók. Akkor én 40 éves koromig szerettem volna ugyanúgy a Suzikikat is, csak épp akkor jutott eszembe venni egyet, mikor csóró lettem? Ilyen is van, de hát olyan valószínűtlen, hogy aki elhiszi az eléggé kis naívka.

2022. jún. 17. 17:47
 5/21 anonim ***** válasza:
95%
Az egész kérdés csak arra van kihegyezve hogy belerúghass a negyvenes nőkbe. Jólesne neked a tudat hogy hozzád hasonlóan ők se kellenek a kutyának se. Az a gond hogy egy átlag negyvenes nő még mindig könnyebben jut szexhez mint te akinek esetleg az itteni melegeknél lenne esélye némi testiségre.
2022. jún. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Egy létező jelenséget írta le, nem mellesleg kultúráltan, mivel egy értelmes eszmecserét szerettem volna folytatni. De hát a kultúra nem mindenki asztala :-) Azt pedig mi is és ők is tudják, hogy a 40-es nőknek nem nehéz szexhez jutniuk. De általában a nőknek nem elég a "csak szex". Nah, mindegy, szép, testiségekkel teli estét neked:-)
2022. jún. 17. 18:31
 7/21 anonim ***** válasza:

"Ez a társadalmi nyomás se időszerű dolog már, ma már jobban kell félnie egy homofóbnak a gyűlökethullámoktól, mint egy biszexnek/leszbikusnak/melegnek."

Van egy olyan tippem, hogy te nem vagy biszex/leszbikus/meleg.

2022. jún. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nem is állítottam sehol, hogy az lennék:-)


Viszont az oldalt sem irreleváns kötekedésre használom :-) A kérdésekre egyenes, témába vágó válaszokat, ha pedig nincs érdemi mondanivalóm továbbgörgetek:-) Fordítva is ezt várom el:-)

2022. jún. 17. 20:22
 9/21 anonim ***** válasza:

Te "ráfanyalodnál" valaha egy azonos neműre, ha semmilyen vonzalmat nem éreznél az irányába?

Ez nem így működik. Ha az ellenkező nemben való csalódás vagy rossz élmények miatt az emberek meleggé/leszbikussá válnának, akkor jóval több azonos nemű kapcsolattal lehetne találkozni. Az ismerősöd biszexuális, aki 41 évig elnyomta a nőkhöz való vonzalmát. Ennek a lelki hátterét csak ő tudhatja, de igen, létezik ilyen. Van, aki ennél is később jön rá és/vagy engedi meg magának, hogy önmaga legyen, vállalva a dolog esetleges hátulütőit. Lehet, hogy most valamivel könnyebb felvállalni a "másságot", de azért valljuk be, hogy heteroszexuálisként élni még mindig egyszerűbb.

2022. jún. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Érdekes, mert az érintett hölgyek nem így nyilatkoznak. Azt mondják, hogy addig eszükbe sem jutott egy leszbikus kapcsolat lehetősége, amíg nem találkoztak egymással. Illetve gyakran mondanak párhuzamokat, hogy mennyiben könnyebb együtt, mint férfiakkal. Látszik, hogy az érzelmi elhanyagoltság beszél belőlük.


Nem azt mondom, hogy MINDENKI ezt teszi, aki sikertelen a férfiaknál, de bizony ez egy létező jelenség. És valamilyen szinten meg is értem őket,mert ha nem jönnek össze, még mindig egyedül lennének.

2022. jún. 18. 07:46
1 2 3




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!