Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » A transzneműséget milyen...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A transzneműséget milyen trauma okozza?

Figyelt kérdés
Milyen negatív érzelmi bevésődés kell hozzá? Gyerekkor pl.

2022. jún. 19. 19:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#7: Eléggé félreérted. Tradíció az, ami a társadalmi nemmel együtt jár. Hogy hogyan öltözködünk, vagy hogyan viselkedünk egy közösségben. Ha nincs semmilyen mintád, akkor nyilván nem fogod tudni, hogy hogy öltözködik vagy viselkedik egy férfi vagy nő. De amint lesznek mintáid, valamelyik nemnek megfelelő viselkedésmódot fel fogod venni, ez viszont beléd van kódolva, nem a társadalom alakítja ki.

#8: Nahát, a bulvármédia kiragadott egy családot, ahol a transz szülők két- és tízéves gyerekei is transzok és büszkén használják a they/them pronounokat. A helyzet az, hogy tízéves korban még a gyerekek még nem fedezik fel teljesen a nemi identitásukat (kétéves korban pedig még végképp nem). Simán lehet, hogy ezek a gyerekek ciszneműek és felnőve erre rá is jönnek, de most még kísérletezgetnek. Az a 0,06%, amit írsz, nagyon kevés, ennél sokkal több van. Sokan elnyomják magukban, hogy megfeleljenek a társadalmi nyomásnak. A gyerek valóban a szüleit utánozza... kezdetben. Utána bekerül különböző közösségekbe, óvosába, iskolába, ahol a csoporttársait, osztálytársait fogja utánozni. Lehet, hogy ha egy cisznemű gyerek transznemű emberek közé kerül, kísérletezgetni fog a különböző nemi önkifejezésekkel, de végül úgyis az marad, amit belül érez. Hasonlóan, a transznemű emberek szépen elnyomják magukban, hogy megfeleljenek a többség elvárásainak, de ezt nem tudják életük végéig csinálni. Nem véletlen, hogy sokan (főleg azok, akik konzervatív környezetből jönnek), csak a 30-as, 40-es éveikben merik felvállalni akár maguk előtt is.

2022. jún. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ahogy mások is írták, nem traumától függ. Volt egy kutatás, ami azt állítja, hogy a gender az agyban dől már a születéstől. A kutatás axt állítja, hogy okozhatja hormon zavar, pl. ha a méhben a női genitáliával rendelkező magzat valamilyen benyomás hatására túl sok tesztoszteront kap vagy a szervezet tesztoszteronként azonosít valamit, akkor férfi aggyal fog megszületni. Ugyanez fordítva, ha nem kap elég tesztoszteront a férfi genitáliával rendelkező magzat, akkor az agy alapvetően nőiként fog funkcionálni. Hogy ez mennyire hiteles, az már más kérdés, mindenesetre a felvetést érdekesnek tartottam. Van erről egy videó YouTube-on (The Science of Being Transgender vagy valami hasonló a címe). Az már más kérdés, hogy milyen sztereotípiákat akasztunk az egyes nemekre. Lehet, hogy valakit trauma világít rá arra, hogy ő transznemű, de ami történetek én eddig olvastam, általában nem ez tűnik jellemzően. Sokkal inkább a "már kisgyerekkorban is éreztem, hogy valami nem stimmel" sztorik a gyakoriak, ahogy nálam is így volt, bár én csak pár éve, 22 évesen jöttem rá, hogy nem vagyok nő. Előtte is utáltam a testemet (olyan szinten, hogy szexuálisan sem tudok senkivel együtt lenni), de akkor még nem tudtam, hogy ez gender diszfória miatt van. Plusz, nálam az is ott van, hogy a tesztoszteron szintem sokkal magasabb, mint egy nőnek, bár nem hinném, hogy ennek bármi köze lenne akármihez is.
2022. jún. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Elnézést a helyesírásilag menthetetlen kommentért, gyorsan írtam. Előző voltam.
2022. jún. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

12, köszi.


11: "Simán lehet, hogy ezek a gyerekek ciszneműek és felnőve erre rá is jönnek, de most még kísérletezgetnek."

Ilyesmivel nem kell "kísérletezgetni", összezavarni a gyerek fejét.

"Az a 0,06%, amit írsz, nagyon kevés, ennél sokkal több van."

Nem tudod bizonyítani.

2022. jún. 21. 11:05
 15/17 anonim ***** válasza:
92%

#14: "Egy 2014-ben végzett tanulmány szerint az Egyesült Államokban a felnőttek 0,6%-a és a fiatalok 0,7%-a azonosította magát transzneműként, egy 2016-ban végzett tanulmány szerint a középiskolás korú diákok 1,8%-a azonosította magát transzneműként, és a GLAAD által 2017-ben végzett felmérés szerint a 18-34 éves válaszadók 12%-a nem azonosította magát ciszgenderként." [link] itt megtalálod a linkeket is a tanulmányokhoz. Most te jössz, bizonyítsd a 0,06%-odat!

"Ilyesmivel nem kell "kísérletezgetni", összezavarni a gyerek fejét." Tehát ha hagyják, hogy szabadon kísérletezzen, azzal összezavarják a "gyerek fejét", azzal viszont nem, ha ráerőltetik valamelyik nemet. Érdekes... mesélj még!

2022. jún. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
80%
Magzatkori elváltozás okozza. A hormonok miatt az agy és a testi való néha nem passzol össze.
2022. jún. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
6%
Túlzott mértékű GyK olvasás eredménye... szerintem.
2022. jún. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!