Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Ha be akarom sorolni, akkor...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha be akarom sorolni, akkor ez pán- vagy biszexualitás?

Figyelt kérdés

Középkorú férfi vagyok, serdülő koromtól furcsállom a saját szexualitásomat. Volt, amikor felfedeztem, hogy a fiúk nagyon tetszenek, a neveltetésem miatt önulátatba fordultam, hogy ratyi vagyok. Ugyanakkor nő partnerem és párkapcsolatom számtalan volt már. De titkon voltam már "szerelmes" fiúbarátba is. Sokáig abban a tudatban éltem, hogy valószíbűleg biszexuális vagyok, hiszen gerjedek a női és a férfitestre is. Aztán ahogy jobban elemeztem magam, be kell valljam, hogy a nőkből a smink-, körömlakk-, hajfestés stb nélkülieket szeretem, akiknek fiúsabb az alkatuk, nincs nagy mellük és nem tipikusan nőiesek. Sportosak, sportcipős, pólós farmeros lányok, nők tetszenek és nem a "nőcis" vagy "csajos" imázsúak. A fiúk esetében meg a lányosabb alkatú, (nem transz, tehát nem nőnek öltözött, szőrös mellű pacákok :D ), csupasz, lányos arcú, ártatlan fiúkák jönnek be, vagy a korosztályosságban is azok, akik nem macsósan férfiasak.

Aztán belefutottam ebbe a "pánszexuális" szóba.

A wikipédián ezt írják: "A pánszexuális emberek sokszor genderblindként azonosítják magukat (vagyis figyelmen kívül hagyják az ember nemét, úgymond "vakok" ezzel kapcsolatban), ezért úgy gondolják, valakinek a biológiai és társadalmi neme nem mond semmit arról, hogy fognak-e az illetőhöz vonzódni. Mivel a pánszexuális emberek gyakran nyitottak az azokkal az emberekkel való kapcsolatra, akiket nem lehet szigorúan véve férfiként vagy nőként azonosítani, és a pánszexualitás ezáltal elveti a nemek bináris felosztását, a pánszexualitás gyakran kifejezőbb fogalom, mint a biszexualitás."

Ez valamelyest illik rám, kivéve a genderblindséget, mert mindentől függetlenül a férfi és női nemek elkülönülnek számomra, ugyanakkor a fent említett kritériumokkal bárkibe szerelmes lehetnék akár. (lányosabb fiúk, fiúsabb lányok).

Elnézést a hosszú kifejtésért, de ha valakinek van értelmes* hozzáfűznivalója, megköszönöm.



*értelmes alatt azt értem, és kérem, hogy akinek nem inge, ne vegye magára, hogy aki most elkezd mocskolódni, rosszindulatú, bántó dolgokat írni, az kifejezetten csak a saját szintjét és személyiségét fogja csillogtatni, azaz nem engem bánt meg, hanem magát járatja le.



2022. nov. 5. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Röviden?
2022. nov. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
a pánszexuális címkét azok szokták magukra alkalmazni, akik elutasítják a "bi", azaz bináris férfi/nő felosztást. de ez csupán az illető elvein múlik. a biszexuális és pánszexuális között tudományos szempontból nincs érdemi különbség.
2022. nov. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Középkorú férfiként miért érdekel ez a kategorizálás?
2022. nov. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kérdés itt inkább az, hogy szerinted 2 nem van e vagy több. Mert ha 2 akkor biszex vagy. Ha azt gondolod több van, vagy a transz embereket elkülöníted akkor pán. De a pánságnak az a lényege inkább, hogy az embert nézed inkább, nem azt, hogy mi van a lábuk közt. Esetleg még a poliszexuális jöhet szóba
2022. nov. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 StevenUp ***** válasza:
56%
Miért fontos az hogy be tudd sorolni?
2022. nov. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!