Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Nem tudom eldönteni, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom eldönteni, hogy aszexuális vagyok vagy csak érzelmileg le vagyok blokkolva. Mással is van/volt ilyen? Hogy tudtad eldönteni?

Figyelt kérdés

Régebben nem volt olyan, hogy ne jött volna be valaki (ebben az időszakban még azt is mertem mondani, hogy bi voltam) viszont az utóbbi pár évben (kb.5) senki nem tetszett meg. Akármikor közeledne hozzám valaki szinte elakarok bújni, ugyanakkor valahol vágyom arra, hogy kapcsolatba legyek. Tudom valahol az aszexualitás is egy skála csak nem tudom hova tenni magam. Mielőtt ez történt volna volt egy srác aki összetörte a szívem és az önbizalmam. Azóta érzek így, azért is fordult meg a fejemben, hogy ez lehet valamilyen érzelmi reakció és így "védem" magam. De hogy 5 évig tartson? Nem szeretném ha a 20-as éveim emiatt szúrnám el. Szexuális vágyam ugyanakkor van, arról gondoskodom is egyedül, romantikus érzelmeket viszont nem bírok azóta senki iránt kialakítani. Van esetleg valami tippetek mi csinálhatok ebben a helyzetben vagy mi lehet a bajom?

(Lány vagyok)



2023. máj. 31. 01:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

En is igy vagyok ferfikent, kb 2 eve. Nalam szerintem azert van mert az utolso kapcsolatomban nagyon csalodtam, az egyetlen ember akit tenyleg kozel engedtem magamhoz atvert, kihasznalt. Azota erzem, hogy nem kivanok ujra senkit ennyire kozel engedni, nem tudok ilyen szinten megbizni senkiben. Szexualis igenyeim vannak, neha alkalmi szex van viszont utana sokszor hulyen erzem magam.

Fura mert neha hianyzik az erzes amikor csak ugy osszebujsz valakivel akit szeretsz es nem csak a szex miatt viszont ezen a gaton nem tudok tullepni.

Valszeg pszihologushoz kellene mennem viszont nem fer bele az idombe/keretembe.

Sajnalom, hogy konkret megoldast nem tudtam mondani viszont elmeseltem, hogy tudd, mas is van hasonlo helyzetben.

2023. máj. 31. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

@1

Köszönöm válaszod! Valahol megnyugtat, hogy más is érez így, ugyanakkor sajnálom, hogy ez történt veled. Pszichológuson én is gondolkodtam, de ugyanezek az indokok miatt az nekem is kizárva.

2023. máj. 31. 14:49
 3/6 anonim ***** válasza:
27%

Ha aszex lennél nem maszturbálnál.

Van benned egy nem kezelt félelem, ami vagy a férfiak irányába, vagy úgy általában a kapcsolatok irányába mutat.

Esetleg magadat nem érzed alkalmasnak kapcsolatra. Az van benned, hogy nem vagy elég jó?

2023. máj. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha aszexuális is lennél, az is gond lenne, mivel az aszexualitás nem egy normális állapot. Minden bizonnyal lelki eredetű probléma.
2023. jún. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Huszonéves férfiként nekem is volt ilyen időszakom.

Nem igazán tudom röviden összefoglalni az okokat, csalódások nekem is voltak előtte. Nem simán elhagyás vagy megcsalás, sokkal brutálisabb dolgok. Nyilván van összefüggés. A másik ezzel valahol összefügg, erős ilyenkor a tiltakozás az ellen, hogy bárki bármilyen okból (alacsony intelligencia és/vagy rosszindulat) ugyanilyen bánásmódot tudjon tanúsítani, értelmileg és érzelmileg intelligens embereket meg alapból nem túl gyakran lehet találni.

2023. jún. 2. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%
3! Tévedés az aszexuális túlnyomó többsége is maszturbál.
2023. jún. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!