Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Hány éves kortól tud egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éves kortól tud egy ember orgazmust átélni?

Figyelt kérdés
Már kisgyerekkorban is képesek lennének rá az emberek vagy csak nagyobbként? Köze van ennek az ivarérettségehez? Nekem kb 9 évesen volt az első (bár akkor még nem tudtam, hogy az volt).

2023. jún. 2. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Igen közé van az ivar érettséghez és gondolom lány vagy.
2023. jún. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Nekem már 6-7 éves koromban is volt.
2023. jún. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Kb8èvesen volt fiúkènt de nem jött ki semmi akkor mèg
2023. jún. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Nekem 10 éves koromban voltak az első azt se tudtam mi az.
2023. jún. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Csecsemőknél is megfigyelték már.
2023. jún. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Nekem 7 evesen volt kb. Szarazon. F.
2023. jún. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Az ivarérettséghez pont hogy nem annyira van köze, ez egy tévhit. Vagyis annyiban lehet köze, hogy egy ivarérett ember abban a korban van, amikor a nemi tevékenysége már tudatos és vágy alapú, ezért az orgazmusa is lehet más.


Azonban magához az orgazmushoz, mint élettani jelenséghez, nem nagyon van köze annak, hogy ivarérett-e.


A kisgyerekkorban ugyanúgy van stimuláció (pl. dörzsölés) hatására érzett felizgulás, amelynek a végén bekövetkezhet a kéjérzet csúcspontja, amelyet izomösszehúzódások kísérnek, majd ellazulás, relaxáció következik be.

2023. jún. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ivarérettség lényege az, hogy az ember nemzőképessé válik, tehát képes utódokat nemzeni. Ez lányoknál általában 9-11, fiúknál 20-13 évesen kövezkezik be.

Viszont az ember ezelőtt is tud orgazmust átélni -akár már magzatként is!-, un. száraz orgazmust, amikor ugyan elélvez, de semmilyen testnedv nem termelődik.

Hogy ha végig gondoljuk, a nőknél 50 éves kor után bekövetkezik a klimax, tehát nem lesz nemzőképes, viszont ugyanúgy á tud élni akár egy 70 éves nő is egy orgazmust.

2023. jún. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már ovisként is csináltam.
2023. jún. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Én meg 5 évesen élveztem el, mikor az ujjamra b@sztam a kalapáccsal.
2023. jún. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!