Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Más tapasztalt már hasonlót a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más tapasztalt már hasonlót a bdsmrandi.hu weboldal kapcsán, hogy pénzbeszedéssel fenyegetnek? Lehetnek ennek jogi következményei?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve kíváncsiságból regisztráltam és két hónapra fizettem elő. Mivel értékelhetetlennek találtam az oldalt, ezért nem is használtam többet. Vélhetően nem is töröltem magam az oldalról.


Elkezdtem törölgetni a felgyülemlett email-ket és azt látom, hogy a Spam fiókban több fizetési felszólítás érkezett egy svájci cégtől. Az általuk követelt összeg nem jelentős, ennek ellenére több dolgot is furcsának találok.


A cég ügyvédi képviseletét ellátó fél szerint a banki adataim, az IP címem és az email címem rögzítésre kerültek. Ez a cég Németországban van bejegyezve. Eleve furcsállom, hogy egy ilyen „horderejű” fizetési felszólítás miért a Spam fiókba kerül. A megszólításban nem a vezetéknevemen, hanem a példa kedvéért „Árpád úrként” szólítanak meg. A megfogalmazás is picit fura számomra. Nem vagyok jogász és nyelvtanilag helyes a megfogalmazás, de időnként úgy érzem, mintha fordítót használtak volna. Korábban perrel és annak teljes költségének megfizetésével „fenyegettek”. Időről időre újabb haladéktalan, legkésőbbi fizetési határidőt jelöltek meg.


Nem szeretném ezt az egyébként nem jelentős összeget megfizetni. Esetleg valaki tapasztalt már hasonlót korábban? Lehet-e ennek bármilyen jogi következménye? Amíg ebben a formában keresnek meg, nem áll szándékomban visszajelezni nekik.



márc. 2. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
töröld az oldalról magad és az e-mail-címed szüntesd meg, így védekezhetsz azzal, hogy nem kaptad meg a felszólításokat.
márc. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Röviden: nem, semmi következménye nem lesz.

Pár éve én is így jártam. Kártyával fizettem elő, majd rá jöttem semmi ez az oldal. Törölni nem tudtam magam, így a díjbeszedést sem. Majd pár hónapra rá nézem mik ezek a levonások a kártyámról? Felhívtam a bankomat, hogy mi ez. Ők látták hogy kínából szedegetik le a pénzemet. Kártyát letíltattam, majd elindítottam a pénzem vissza szerzését is. Én a bank vissza tudta szerezni ezt a kis összegeket. Oldalon én erre a célra nyitott maillal regisztráltam. Így már nem is tudom mi volt az és hogy azóta szerencsétlenek miket írkálhattak. Az biztos, jogilag ez nem így működik, hogy mailban fenyegetőznek tört magyarral. Csak gondolj bele, többe kerülne beszedniük ezt a követelést mint maga az összeg. Semmi közük svájchoz meg németországhoz, ez is mind kamu. Meg persze ip cím meg banki adat... ez is mind kamu. Max ha átutaltál nekik összeget, de szerintem még országon belül sem tudna mit kezdeni ezzel, nem hogy így.

márc. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne fizess.. Esetleg írj az oldalnak, vagy ahonnan írtak, akár angolul is, hogy amennyiben továbbra is felhasználják az adataid, akkor a hatóságokhoz fordulsz. Undorítóak amúgy ezek az oldalak, én már nem regisztrálok még fizetős társkeresőre sem, mert nyomulnak..
márc. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!