Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Használt bugyit vettem, és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Használt bugyit vettem, és szerelmes lettem abba akitől vettem. Nem tudok szabadulni az érzéstől. Normális vagyok?

Figyelt kérdés

márc. 11. 15:26
1 2
 11/14 creativus ***** válasza:

Nem vagy hülye!

A hülye az, aki hülyének nevez. De ő is csak a saját felfogása szerint az. Szerintem ő sem az.

A szerelem - bár az általad átéltek szerint - olyan, mintha miattad alakult volna ki, mégsem lehet hibáztatni. Ez egy bárkinél kialakulható hormonális változás. Egy egyszerű vegyület okozza az agyban, amely ott termelődik, és egyfajta droghatása van. Tehát egy természetes drog. A neve: Phenil-Etil-Amin, röviden PEA. Gyorsan lebomlik, de állandóan újra termeli az agy, mivel jár vele egy jó érzés is, amely számára (vagyis neked) függőséget okoz.

Szerkezetileg az Amfetaminhoz hasonló (=speedy), de az nehezen bomlik le. Külső szemlélő számára azonban "hülyének" tűnhetsz. Droghatása miatt számos mellékhatása is van. Az egyiket az alacsonnyá váló szerotonin szint jelzi (ez is egy hormon). Ez az alacsony szint depressziót jelez, ám a PEA ezt kompenzálja. Az átalakult hormonháztartás miatt gyanakvóvá válik az ember, ám ez a PEA miatt pozitív irányultságú. Mindenféle olyat képzelsz a szerelmedről, amely a valóságban nem igaz. Mintha "rózsaszín felhőn" át látnád őt (vagy pl. "lila ködben"). Mindene, a borzasztónak is gondolható tulajdonságai is, olyan cukinak, aranyosnak tűnik. S lassan hozzáidomulsz ezekhez a tulajdonságaihoz. Van rá időd, mert a szerelem átlagosan 1.5-2 évig tart, és ezt lerövidíteni nagyon nehéz, és komoly erőfeszítést igényel, ám utóbbi éppen a droghatás miatt alig-alig megy. Hiába nem látod, nem is ismered őt, akkor is működik a PEA hatása, bár egy kapcsolat megszakítás - mások esetében - könnyít az átvészelésben. Ez ugyanúgy működik, mint pl. az alkoholnál a részegség esetében. Ott sem lehet pár perc alatt kijózanodni. De a PEA hatása tartósabb, kell a 1.5 év. Utóhatásként jelentkezik egy kissé depressziósabb állapot, amelyben rögtön felmerül, hogy "hová tettem az eszem", de ez mindenkinél így van. Az alacsony szerotonin szint okozza. Ezután a szerelem csak szép emlék marad, bár amikhez hozzáidomultál, az megmarad új tulajdonságként.


Károsnak mondható hatása akkor van, ha "beteljesül"! Ez könnyen megtörténik ha viszonoznak, mert tévesen azt az érzést kelti a PEA, hogy "ő az igazi", ő az aki hozzád való. Ez addig nem lenne baj, amíg nem szakítottatok, és az életedet vele tudnád leélni (azaz a valóságban is ő az igazi, és a társadnak is te lennél az), de ennek az esélye csupán 25%. S ekkor komolyan megsérül a hűségességi tulajdonságod! Könnyen szakítasz mással is, még akkor is ha az, tényleg már az igazi (s ezzel az ő hűségességi tulajdonságát rombolod le). Ez azonban már nem a szerelem, nem a PEA, hanem egy másik hormonunk, az oxitocin a felelőse, és ez a téma már nem ide tartozik. Mint ahogyan az sem, hogy a beteljesült szerelemben megkezdett szex miatt, az esetek 75%-ában szakítás lesz, és ezért van a szexforradalom óta annyi válás, és az utódoknak pokoli gyermekkora.

márc. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Nem tudod a nevét? Nem tudsz rakeresni a közösségi oldalakon?
márc. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Hu milyen tudományosan írtad le. De tényleg úgy érzem mintha valami drog lenne. Nagyon ingadozik a hangulatom, és "fájása jó hadd fájjon hagyom".

Az a durva, hogy semmit nem tudok róla, se azt ,hogy hány éves, vagy milyen az arca. De most már nem is akarok.így is szerelem és most tovább folytatódik, mert partner benne.

márc. 12. 15:26
 14/14 A kérdező kommentje:

Azért most már egy kicsit többet tudok róla.

Azt ajánlom mindenkinek akit ez a dolog érdekel, hogy olyan dolgokat írjon le amit bármikor bárhol fölválal utána. Még ha esetleg érzelmileg meg is érinti.

márc. 14. 15:01
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!