Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Mononukleózis. Mit csináljunk?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mesike92 kérdése:

Mononukleózis. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

A barátom elkapta ezt a hülye betegséget, de már kilábalt belőle nagyjából... de az orvos azt mondta, hogy még fertőző. A lényege az, hogy lefeküdtünk egymással, de óvszerrel védekeztünk, viszont egyetlen egy csók sem csattant el!! Mert ugye ez a betegség cseppfertőzéssel terjed...

Tegyük fel eddig nem kaptam el, ezzel az akcióval elkaphattam?

Kösszi a választ :)


2011. márc. 29. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb el fogod kapni, mert ez a vírus SOHA nem fog eltűnni a barátod szervezetéből. Azt meg nyilván nem tartjátok be, hogy soha többé nem csókolóztok. Ha szerencséd van, rajtad nem tör ki a betegség, de te is hordozni fogod. Rokonom szenved ebben a betegségben, kórházban is volt, úgyhogy tudom. Ha kicsit is legyengül a szervezete, már jönnek a tünetek rajta, igaz enyhébben. (2 éve kapta el amúgy).

Sajnálom, szar ügy.

2011. márc. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szörnyű ez a cucc... nem hiszem el, hogy ne tudnának erre kitalálni valamit. Annyi embernek volt már az én ismerőseim közül is. Persze, hogy nem fogjuk kibírni csókolózás nélkül, de azért megvárjuk ezt a 2 hetet. Mondjuk az az igazság, hogy én most antibiotikumot szedek, egy másik problémára, úgy hogy az "kiírt" belőlem mindent :) Reméljük a legjobbakat!
2011. márc. 29. 20:05
 3/10 anonim válasza:
Nekem decemberben volt, barátomon viszont egyáltalán nem jött ki. Pedig csókolóztunk elötte, utána. Az antibiotikum viszont csak ront a helyzeteden, mert mondta az orvosom hogy sokszor ilyenkor nem ismerik fel elöször hogy mi is ez és antibiotikumot adnak rá, amitől még erősebb lesz a vírus. Meg ugye az antibiotikum a baktériumok ellen van. Pár napig kerüljétek a csókot utána szerintem lehet. Mert benned is megvan ez a vírus csak a szervezeted kordában tartja, amit a párodé nem tudott megtenni.
2011. márc. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem "irt" ki belőled mindent, mert a mononukleózisnak vírusa van, arra pedig az antibiotikum hatástalan. Reméld, hogy neked nem lesznek tüneteid. Rengeteg ember hordozza ezt a vírust. Igazából ez a mononukleózis gyógyíthatatlan, immunerősítőket adnak rá.
2011. márc. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szamo77d ***** válasza:
Vírusok ellen az antibiotikumok nem használnak. Vírusok ellen igazából nincs is orvosság.
2011. márc. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Néhány hét alatt szövődménymentesen gyógyul jó esetben. Csak annyit kell kibírni.
2011. márc. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, hülyén fogalmaztam! NEM nekem van ez a cucc, hanem a barátomnak. Én antibiotikumot szedek egy másik bajomra. De ez eléggé aggasztó, hogy bennem is megvan csak én "kordában" tudom tartani... érdekes egy dolog.
2011. márc. 29. 22:31
 8/10 Viccmesélő Troll ***** válasza:

Mindenkiben szinte ott van ez a vírus, a legtöbben kisgyerekkorban, tünetek nélkül átesnek a fertőzésen, de akik nem (mint ahogy a barátod sem), az ha később fertőződik vele, akkor mononucleosisa lesz.

Viszont azzal nagyon kell vigyázni, volt olyan, aki mononucleosisos volt, és abba halt meg, hogy ilyen állapotban hason feküdt!! Mert ilyenkor a lép nagyon nagy lesz (akár a köldököd alá is érhet) és törékeny és könnyen széttörik, szétszakad, és az nagyon durva belső vérzést okoz.

2011. márc. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 dtigenerator ***** válasza:
Troll, ez egy kicsit azért erős. A monó az ember máját gyullasztja be elsősorban ezért kell még kb a betegség után min. fél évig pl kerülni az alkoholt, és a zsíros kajákat, de a lépruptúra (a lép szakadása) igazából nem olyan gyakori, csak ha valaki megterheli magát, például nehéz súlyokat emel. Egyébiránt a lépet ki lehet szedni, bár annak is szörnyű következményei vannak (élettartam kb 10 évvel megrövidül, 1 évig oda az emberi immunrendszer), de legalább életben marad az ember.
2011. júl. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezen a betegségen most estem át, lábadozási időszakban vagyok. Nekem azt mondták, hat hét a gyógyulási idő, az idő alatt normál méretűek lesznek megint a nyirokcsomók, a lép és a máj. 6 hét alatt nem szabad megütni a hasat, nem jó a sok hajolgatás, nem lehet nehezet emelni, nem jó a zsíros kaja. Továbbá a dokim még azt mondta, hogy addig fertőző, míg lappang , és amíg tombol a mandulagyulladás. Mindenesetre párommal előtte csókoloztunk, és nem jött ki rajta. Remélem nem is fog.
2011. aug. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!