Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Ez erőszaknak számít bajban...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez erőszaknak számít bajban lehetnek a haverok?

Figyelt kérdés

Hétvégén discoban két haverom összemelegedett egy csajjal aminek a tanúja voltam én is később a csaj kitalálta, hogy menjenek egy kört haverom új kocsijával a két haver el is vitte a csajt majd megpartizták.


Most pedig pár nappal később a csaj azzal fenyegeti őket, hogy perelni fog nemi erőszakért, pedig végig ő volt a kezdeményező.

Az a baj, hogy ez egy nagyon szigorúan nevelt csaj ismerem a szüleit is és biztos vagyok benne, hogy nem meri beismerni nekik a dolgot ezért talál ki hazugságokat.


Bizonyítani csak a szexet tudja láttuk a viselkedését a discoban is lehet így gondja a pajtiknak a bíróságon ha perel?



2014. aug. 8. 19:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

ezért van az amit vera mondott. a tárgyalás során kirendelt szakértők alaposan megvizsgálják a lányt.

Az kiderül, hogy játékos volt e, vagy traumaként élte meg. Ez fog dönteni, a bíró értékeli.


Viszont! És ez is nagyon fontos.

A hamis vád, illetve a hamis tanúzás egyenként is 2 évet ér! Ha idáig eljut az ügy, és az derül ki, hogy a lány hazudott akkor hamis tanúzásért, és hamis vádért is bűnvádi eljárás alá kerül, és el is ítélik.

Szóval ezzel a lánynak sem éri meg játszani, mert rács mögé lehet kerülni igen könnyen.

2014. aug. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
80%

Ha annyira berúgott (és erre esetleg volt tanú), hogy szinte se kép, se hang... akkor igen, bűncselekmény.


Btk:


197. § (1) Szexuális erőszakot követ el, és bűntett miatt két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, aki

...

b) más védekezésre vagy akaratnyilvánításra képtelen állapotát szexuális cselekményre használja fel.

2014. aug. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Aki nem találta hasznosnak Veronika 12 hozzászólását, megírná, hogy miért nem?


Csak puszta kíváncsiságból foglakoztat, mert nem tudtam rájönni, hogy mi volt ebben a nem hasznos.


Köszönöm, ha megírják.

2014. aug. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Az a baj, hogy ez egy nagyon szigorúan nevelt csaj ismerem a szüleit is és biztos vagyok benne, hogy nem meri beismerni nekik a dolgot ezért talál ki hazugságokat."


Ha valóban szabad akaratából, beszámítható tudatállapotban létesített szexuállis kapcsolatot a barátaiddal, azon mégis mit kellene beismerni a szüleinek?


A többiek a lényeges információkat leírták már.


Bennem azért felmerült a kérdés, hogy mennyire életszerű, hogy egy nő - a feltételezésed szerint teljesen alaptalanul - azért vállalja az jogi procedúrát, és mindazt a meghurcoltatást és kb. élete hátralévő részére történő egyfajta megbélyegzést, amivel sajnos sokszor még a tényleges áldozatok sem tudnak, vagy akarnak szembenézni, és ami miatt sok erőszakos szexuális bűncselekményt nem követ feljelentés és jogi felelősségrevonás.


Mennyire hihető, hogy valaki inkább ezt vállalja fel a teljes környezete előtt, minthogy otthon, a szüleinek elmondja az igazat arról, ami a barátaid verziója szerint történt.


Azt meg még mindig nem értem, hogy egyáltalán miért is kellene ezt otthon megosztania a szülőkkel.


Miért ne tudná titokban tartani szerinted?


Nem mondom, hogy a haverjaid nem mondanak igazat, de nekem azzal kapcsolatban, amit arról írtál, hogy szerinted milyen motivációból tenne a lány feljelenetést, őszintén szólva vannak kétségeim.

2014. aug. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!