Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » A liberális szexualitás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A liberális szexualitás tényleg nem árt senkinek?

Figyelt kérdés

Lépten-nyomon szembejönnek velem ezek a divatos eszmék a szexualitást illetően, hogy mai felvilágosult társdalomban már nincs helye sz idejétmúlt prűd magatartásnak, s hogy egy magabiztos, tanult, független nő azzal lép szexuális kapcsolatba, akivel akar, s erről nem kell számot adnia, hiszen szabad emberként azt tesz a testével, amit akar. Az ellentábor persze nyomban felháborodva kezd papolni az erkölcsről, önértékelésről, s egyéb örökérvényű értékekről.

Nem gondolom, hogy én lennék az illetékes ennek a kérdésnek az eldöntésében, azonban nekem is megvan a magam álláspontja, amiről nem igazán esik szó ebben a vitában.

Szóval most első sorban ezektől a felvilágosult, független, értelmiségi hölgyektől kérdezem, akik a szexuális szabatosság jegyében élitek az életeteket, hogy tényleg úgy gondoljátok, hogy nem ártotok közvetve senkinek sem az életmódotokkal? Lehet, hogy csak én nyögöm ennek a szabatosságnak a következményeit, nem tudom, de legvégsőkig felháborít az, ahogyan lépten-nyomon bánnak velem a férfiak akár csak munkásosztálybeliről van szó, vagy egy értelmiségiről, legyen velem egykorú (20-as évei közepén járó), vagy akár két évtizeddel idősebb. S hogy mi ez a viselkedés? Leginkább az a lekezelő stílus, ahogy elvárják tőlem, hogy valami lealacsonyító, degradáló megjegyzést követően bután vigyorogva doromboljak, és örvendezzek azon, hogy szexuális értelemben hatást gyakoroltam rájuk, s amikor kikérem ezt a hangvételt magamnak, akkor rendszerint arra hivatkoznak ezek az úriembereknek cseppet sem nevezhető egyedek, hogy a mai világban ez természetes, és hogy még én ne játsszam meg magamat, mert ma már cseppet sem „menő” az ilyen szende szűz viselkedés, mert a mai nők ugyanúgy vállalhatják az igényeiket, mint a férfiak, de mindenek előtt azért, mert MINDEN CSAJ UGYANOLYAN!!!! Na és akkor itt álljunk meg! Úgy gondolom, hogy ebben a kérdésben minden értelemben fedhetetlen vagyok. Soha nem flörtöltem férfiakkal, nem randizok (egyszer fordult elő, de csak mert akkor még fiatal voltam, és az illető könyörgött), mindenkit visszautasítottam/visszautasítok az első másodpercben, soha nem bátorítottam/bátorítok senkit sem, nem vagyok kihívó, hacsak a közvetlenségemet nem érti félre valaki, az öltözködésemet sem lehet hivalkodónak nevezni, inkább vagyok elegánsan csinos, de soha nem provokatív, nem tartom magamat prűdnek sem, sem pedig erkölcscsősznek, inkább csak érdektelennek a szexualitást illetően, s valóban hidegen hagy, hogy ki mit csinál a saját testével, hogy kivel, mikor, hol és hányszor osztja azt meg valaki mással, de egy biztos: nem szolgáltam rá arra, hogy egy lapon említsenek a szóban forgó „modern” hölgyekkel, sem arra, hogy meghazudtoljanak, amikor kikérem magamnak, hogy nem, én tényleg nem vagyok vevő semmilyen formában sem egy férfi közeledésére. S persze mondhatnánk, hogy ez csupán a bunkó pasik hibája, amiben persze van igazság bőven, de úgy gondolom, hogy kettőn áll a vásár, mert valahonnan, például saját tapasztalatból ők is csak következtetéseket vonnak le, és paradigmákat konstruálnak, amit aztán minden szembejövő nőnemű lényre rávetítenek. S éppen ezért úgy gondolom, hogy a szabadelvűség inkább csak egy elméletben létező fogalom, mintsem jól működő gyakorlat, mert ebben is, mint bármi másban a világon a pillangóhatás érvényesül.


2017. szept. 16. 20:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon röviden válaszolva, mindenki azt csinál, amit akar, amíg azzal nekem kárt nem tesz.
2017. szept. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Kedves Első!

Szerinted minek minősül az, hogy tiszteletlenül bánnak velem csak azért, mert mondjuk a mai nők liberális magatartására alapozva úgy gondolják, hogy nekem nincs jogom nemet mondani? Vagy csak az anyagi természetű károkozás számít a másik fél ellen elkövetett vétségnek?

2017. szept. 16. 20:28
 3/22 anonim ***** válasza:
58%
Kit érdekel, hogy ki kivel fekszik le? Mindenkinek másra van szüksége. Nem kell foglalkozni senkinek a véleményével. Az se ér kevesebbet, aki lefekszik bárkivel, meg az se aki vár a házasságig. Kit érdekel, hogy számomra tök ismeretlen emberek szerint minden nő ugyan olyan stb? A párom szeret, jó vele a szex, előőte se volt gondom a párkereséssel. Mit foglalkozzak xy hosszú eszmecseréjével? Hatással van az én életemre vagy kapcsolatomra? Nincs. Ugyan azt csinálod ezzel a kérdéssel, mint ők, csak visszafelé.
2017. szept. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
De ilyenekkel miért állsz szóba?
2017. szept. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Munkahelyen elég nehéz elkerülni a szóba állást, de az se semmi, amikor az ember orvosa próbálkozik be...
2017. szept. 16. 20:39
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szomorú látni, hogy ezt az emberiséggel egyidős "a férfi bűnéért is a nő hibás" baromságot még mindig elhiszik a nők.

Az, hogy a körülötted lévő férfiak undorító véglények, még nem azt jelenti, hogy az ő veselkedésükért a női nem lenne a hibás.

A liberalizmus előtt még ennyire sem néztek volna embernek, szóval ez már itt megbukott...


Ha valaki pofán ver, akkor nyilván magára az illetőre leszek dühös, nem pedig Bud Spencerre vagy Jachkie Chanre kezdek el fújni, mert bunyós filmeket csináltak, amik -talán- előhozták belőlük a már amúgy is meglévő hajlamaikat.

2017. szept. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
51%

te jó ég

ezt összefoglalnád kicsit tömörebben, de sokkal érthetőbben?

2017. szept. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nagyon sajnálom, ha az jött le Neked, hogy kizárólag a nőket hibáztatom, mert ezzel a legkevésbé sem vagyok hajlandó közösséget vállalni, mindkét féltől erősen próbálom távol tartani magamat. Ami meg a férfiak viselkedését illeti, nem csak a bunkó viselkedést jelöltem meg problémaként, hanem azt - s talán ez kicsit elveszett a mondandómban - hogy indoklás nélkül nem mondhatok nemet, s az nem jogerős érv, hogy mert nem akarom és kész. Erre pedig azt a gyanúsítást kapom, hogy vagy csak kéretem magamat, vagy prűd vagyok, vagy biztos nem elég nekem az, amit anyagilag nyújtanának (?!no coment!!!!) stb., abból kiindulva, hogy a mai nők hogyan viselkednek, de az már megint egy másik oldala a történetnek.


3-as Válaszoló, ne haragudj, de nem tudok érdemben hozzászólni a válaszodhoz, csak, hogy én is nyugalmat szeretnék, hogy ne kelljen magyarázkodnom a döntéseimet illetően, a házasságig várást, és hogy nem okozott gondot Neked soha a párkeresés, azt nem tudom értelmezni, de örülök, ha Te ettől boldog vagy.

2017. szept. 16. 21:06
 9/22 anonim ***** válasza:
Hú, szerintem igyál valamit, hátha jobb lesz
2017. szept. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

"Na és akkor itt álljunk meg! Úgy gondolom, hogy ebben a kérdésben minden értelemben fedhetetlen vagyok. Soha nem flörtöltem férfiakkal, nem randizok (egyszer fordult elő, de csak mert akkor még fiatal voltam, és az illető könyörgött), mindenkit visszautasítottam/visszautasítok az első másodpercben, soha nem bátorítottam/bátorítok senkit sem" strb

stb

stb


és kb itt a lényeg. nézd, sztem egy jó pszichológus még segíthet, feltételezem, te se szeretnéd így leélni az életed. vagy igen? csak akkor jaj szegény környezetednek, akik megszenvedik a rengeteg frusztrációdat ...

2017. szept. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!