Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 2 év után 1 hónapot szünetelte...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 év után 1 hónapot szüneteltetem aztán újra elmezdem szedni a fogamzásgátlóm, akkor elmulhatnak a tüneteim?

Figyelt kérdés

2 éve szedek Taisa fogamzásgátlót, de már 1 éve gombás tüneteim vannak és egyre jobban van libidóm is.

Sok ismerősöm váltott gyógyszert és ha nem is véglegesen de 1 évig tünetmentessé váltak tőle.


Nekem még anya veszi a gyógyszereket de amit felírt az orvos, másik fogamzásgátlót, azt nem veszi meg mert 3x annyiba kerül. (az nem érdekli hogy nekem ezzel a taisaval nagyon nem jó a helyzet.)

Ezért arra gondoltam hogy egy vagy 2 hónapig nem szedem a fogamzásgátlót és utána újra belekezdek. Taisa-tól ugye első évem tünetmentes volt, ezért reménykedem hogy most is minden rendben lenne minimum ennyi ideig. Mennyi ennek a valószínűsége?


A gyógyszert védekezés mellet első sorban a periódusom kordában tartásàra használom.

És mielőtt bárki mondaná hogy miert nem veszem meg magamnak: azért mert érettségi mellett nincs időm dolgozni, plusz mellette edzés meg magántanár)

19/L



2020. jan. 19. 00:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is másfél év után kezdtek jönni ugyanezek a tünetek, csak a ditinell-el.

Én kiírattam az orvossal másik gyógyszert (anyukám nem kísér el se nőgyógyászhoz, se háziorvoshoz, mert már 18 vagyok :(), lindynette a neve. Jelenleg két hónapja szedem, a váltás között volt kb 2-3 hét kihagyás. Te ne tedd. Higgyj nekem. Teljesen megzavarja a hormonháztartásod és a mentruációdat is. Ha kivtasz másik gyógyszert, szedd beaz utolsó yzemig, aztán az a pár nap előírt szünet, majd a másikkal folytatod.

Változást jelenleg nem vettem észre az együttlétek során, mert a barátom azóta elutazott, de nagyon

2020. jan. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon remélem, hogy minden visszaáll a régibe :) plusz a tüneteimre vettem camestent, 1x használatosat, nagyon fájt kiköhögnöm érte a 3ezret, de a hüvelykúptól elmúlt a folyásom és a viszketés.

Nem tudom, hogy te milyen gyógyszert szedsz, de nekem mindkettő fentebn említett kb 6000 forint volt 3 hónapra, azzaz 2ezer /hó, ez azért nem egy nagy összeg, két doboz nagy kotonnak az ára (amit kb másfél hét alatt el is használnék...).

Azt javaslom, mindenképpen válts gyógyszert, de tartsd be a nőgyógyász utasításait + szánj rá egy kis plusz pénzt a tünetek kezelésére. Az egészség legyen a legfontosabb, főleg a legfontosabb területen!

2020. jan. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát miért nem száll bele a pasid is a másik gyógyszer árába?

F

2020. jan. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én nem szednek fogamzásgátlót a helyedben, főleg ha nem is az eredeti célja miatt van rá szükséged.

1 hónap szünet vajmi keveset fog érni. Teljesen tönkrevágta a hormonháztartásodat, hosszú hónapok, évek kellenének mire helyrejönne. (pár év múlva, mikor furcsa tüneteid lesznek, pl. nem jön össze a baba, nincs libidod, stb) akkor tudd, hogy a tabletta szedése/hatása miatt.

Ajanlom neked hormonmentes Janka csatornáját a Youtubeon, illetve egy normális nogyogyaszt vagy akár endokrinológust.

2020. jan. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!