Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló első levele...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló első levele mennyire véd?

Figyelt kérdés
Mistralt szedek, most kezdtem az első levéllel. Olvastam a betegtájékoztatót. Nagyon sokfélét mondanak az orvosok, első naptól második levélig. Ezekkel tisztában vagyok, de a sokféle tanács mégis elbizonytalanít. Tapasztalatokra vagyok kíváncsi, kinek mennyi idő után hatott/nem hatott. Ki nem várt vele és egyből bevállalta? Mi lett belőle? Esett-e valaki teherbe emiatt?

2020. febr. 7. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy hónapja szeded rendesen akkor már hatni fog.
2020. febr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Komolyan úgy gondolod, hogy okos dolog a betegtájékoztató és az orvos helyett a gyakorinak hinni? Hmm.

És szerinted honnan tudja bárki, hogy mennyi idő után hatott neki a gyógyszer? Szerinted egyszer csak éreztük, hogy "hopp, most már mehet a menet"??

Azért szerintem mégiscsak azokra hallgass, akiknek ez a munkája...

2020. febr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem azért kérdeztem, hogy idegenek véleményére hallgassak. Azért kérdeztem, mert nagyon megoszlanak a vélemények és tapasztalatok is. Egyébként nehéz úgy betartani az orvos tanácsát, ha mindegyik mást mond,raadasul ugyanarra a fogamzásgátlóra. Voltam több orvosnál, ismerőseim is. Mindenkinek mást mondtak. Az egyik orvos teljesen biztosra állította, hogy a mistral első naptól véd, ne aggódjam már túl. Egy másik szerint egy hét és semmi para, de van aki egy hónapot mond a biztonság kedvéért. Nyilván aki nagyon óvatos és nem akar bajt az vár az első levél végéig, de azt sem szabad ám okolni, aki hitt az orvosnak és bízott benne az első naptól és mégis baj lett belőle. Én csupán tapasztalatokat várok, hogy volt-e olyan, aki első naptól teljesen megbízott benne és nem lett semmi gond, vagy volt-e olyan, akinek még többet kellett volna várni.
2020. febr. 7. 19:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Első naptól nem véd! Szedd végig az első levelet és a következő levéltől kezdve véd (ha rendesen, előírásoknak megfelelően szedted).
2020. febr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A nőgyógyász, akihez évek óta járok szinte kinevetett, amikor mondtam, hogy nem bízok meg annyira a fogamzásgátlóban, én inkább várnék. Mondta, hogy nem írnák rá a betegtájékoztatóra, ha nem így lenne. Miért vezetnének ennyire félre, óriási felelősség és csak úgy nem írnak bizonytalant stb. Már 2 éve szedtem mistralt, akkor vártam a második levélig, most viszont kb a 9. napon óvszer nélkül csináltuk. Így utólag már hiába okos az ember, csak reménykedni lehet. Várni kellett volna még, ez tény. De amúgy tényleg miért írnának rá ilyet, ha mégsem annyira biztos.. Az egy hónap a teljesen biztos, ez tény.
2020. febr. 7. 19:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Jogos az orvos véleménye!

A gyógyszergyártó cégek nem írkálhatnak csak úgy kamu dolgokat a betegtájekoztatóba! Szóval nyilvan igaz amit ott írnak.

Az is tény, hogy jobb biztosra menni.

Várj pár hetet, és simán mehet.

Én nem a védelem miatt aggódnék a helyedben, hanem a mellèkhatàsok miatt, amik idővel beköszönnek. De hàt a te döntésed :)

2020. febr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Állítólag már rögtön hat, vagy max. az 5. tabi után. 1 hónap után tuti véd már.:)
2020. febr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most néztem, hogy az első levél 8. napján már nem használtunk gumit,szóval kb egy hetet vártunk vele. A vérzésem ma jelentkezett, teljesen normális. :)
2020. febr. 10. 13:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én orvosom 1 hónapot mondott
2020. febr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!