Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Véd bármit is a nemi betegsége...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Véd bármit is a nemi betegségek ellen egy kilyukasztott/kiszakadt gumi?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöméknél a nőnek herpesze van, ami időnként aktiválódik, de közben gyereket szeretnének. Azt találták ki, hogy gumival szexelnek, de kilyukasztják a végét. Ez csak szerintem irtózatosan nagy baromság, vagy tényleg véd bármit is a nemi betegségek ellen egy kilyukasztott gumi? (nem, nem én vagyok :D)

2020. febr. 10. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A herpesz Ellen a gumi se ved, ha friss kiutesek vannak. A herpes genitalis nemcsak nemiszerveken jelenik meg, a torzson, vallon, arcon, szemben is lehet. Ugyhogy nemcsak szexualis uton terjed.

Orvossal beszelni, de ezt el se mondanam neki, annyira kiakadna.

Ez a herpesz a magzatnak karosodast is okozhat, ha az anya fertozese aktiv. Bar ez azert is nagyon ijeszto, mert megfazas, menstruacio, gyengult immunrendszer elohozhatja. Lehet-e szedni virusolo gyogyszert terhesség alatt? Szerintem a Google keresoben is feljon szakemberek valasza, de muszaj orvost megkerdezni.

2020. febr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem ismerem annyira a helyzetüket, de úgy tudom, csak a nemi szervénél vannak kiütései... Így sem véd a gumi (a nem kilyukasztott)?

Egyébként ha nem herpesz, hanem más nemi betegség van, az ellen sem véd az ilyen módon kilyukasztott gumi, ugye?

Persze, az orvost javasoltam, fogalmam sincs, elmennek-e.

2020. febr. 10. 13:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Már hogy védene ha lyukas? Azon a pici lyukon is átjut a fertőzés.
2020. febr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A feszülő latexen a pici lyuk általában nem marad pici, hanem felhasad az egész. De mivel a herpesz és a spermiumok esetében is szemmel nem látható sejtekről van szó, egy szerinted kicsinek tűnő lyukon is több ezer átjuthat belőlük. Ha ennyire sürgős a gyerek téma, meg kell kérdezni egy orvost. Vagy kezelni a tüneteket, és megvárni, amíg elmúlik.
2020. febr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem véd semmit. És igen, aktív herpesznél császároznak, mert komoly gondot okozhat egy újszülöttnek. Jobb dokik teszteltetik is rá a varandos nőket.
2020. ápr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!