Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló után 13,5...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló után 13,5 órával vízes hasmenés befolyásolja?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedek 1,5éve. Az első szem tabletta bevétele után 13,5órával felkelést követően 5percre vízes hasmenésem volt! Ezután 1 órával is vízes hasmenésem volt, és delután 3 kor is egyszer. A tablettát mindig 7:30kor veszem be este. Sok helyen olvastam,hogy mivel felkelést követően volt a vízes hasmenés így éjjel sem volt rendben az emésztőrendszerem így kétséges a tabletta felszívódása. Ami még fontos lehet hogy a tabletta bevétele előtt ettem vajaskenyeret. Azóta nem volt hasmenésem.


Van valakinek tapasztalata? Befolyásolhatta az elöző napi tablettát a reggeli vízes hasmenés



2020. ápr. 15. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
A tabletta 4-6 óra alatt felszívódik, akármikor veszed is be, éjszaka is felszívódik, mialatt alszol is. Ezért ha eltelt 6 óra a bevétel után már nyugodt lehetsz, biztosan felszívódott.
2020. ápr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Felkelés utána közvetlen hasmenés okozhat problémát. Nem biztos hogy vajaskenyér miatt volt, ha eddig nem volt tőle problémád. Ezután azért 1-2 hétig ha van kapcsolatod védekezzetek mással is.
2020. ápr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1es: köszönöm a választ!

2es: nem a vajaskenyér miatt volt,azt csak azért fogyasztottam a tabletta bevétel előtt hogy a gyógyszer biztosan feltudjon szivódni mert az nap is volt hasmenésem 2x de akkor még a 1.szem bevétele előtt voltam.

2020. ápr. 15. 17:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Használjatok kiegészítő védekezést, ilyenkor az a biztos :)
2020. ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Védekezzünk ezután óvszerel, csak első szem bevétele előtt együtt voltam a párommal megszakításos módszerben. Azért aggódom,hogy a tabletta bevétele után 13,5 órával felszívódhatott e.
2020. ápr. 15. 17:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Tabletta az első levél beszedése után mondható teljesen biztonságosnak, ha te a bevétel előtt volt aktus, akkor az nem feltétlen működik így. Aktus után esemény utánit kell bevenni.

Ez az első fogamzágátlód?

2020. ápr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Másfél éve szedem a tablettát.
2020. ápr. 15. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!