Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi történhet legrosszabb...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történhet legrosszabb esetben, ha nem hagyom abba a fogamzásgátló (Missee) szedését?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy elég régóta nem találkoztam a barátommal, mert külfölfön él, de következő hónapban hazajön egy hétre. De nekem pont akkor jönne meg a menstruációm, ha az előírtak szerint szedem a fogamzásgátlót. Ez a készítmény kétféle tablettát tartalmaz, a piros a hormontartalmu tabletta amiből 21 szem van, a fehér pedig a placebó, amiből 7 db. Amikor az ember abbahagyja a hormontartalmút, és elkezdi a placebót, akkor 2-3 nap mzlva megjelenik a megvonásos vérzés. Arra gondoltam, ha nem kezdeném el szedni a fehér tablettát, hanem megbontanám a következő adag pirosat, akkor meg lehetne úszni ezt a menstruációt, hogy bezavarjon a képbe. Aztán majd ha elfogy az újabb adag piros tabletta is, na majd akkor kezdeném el a fehéret 7 napig. A kérdésem az lenne, hogy van-e ennek bármilyen kockázata? Például hogy a következő menstruációm intenzívebb lesz vagy tovább tart?


Köszi a válaszokat!



2020. máj. 11. 21:44
1 2
 1/12 StevenUp ***** válasza:
53%
Minimális eséllyel fogsz teherbe esni
2020. máj. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne hagyd ki a placebót! Inkább a levél felénél hagyd abba és majd a mensid után kezd a következő levelet. Viszont a "mellékhatás" hogy végig kell megint szedned az első teljes levelet a védettséghez.
2020. máj. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 B25 ***** válasza:
0%
Hát mensi előtt pár nappal citromot eszel vagy citromlevet iszol akkor az akár öt nappal is eltolhatja a menstruációdat. De a gyógyszerrel együtt nem tudom milyen hatása lenne
2020. máj. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#1 Az meg tudnád mondani, hogy ebben az esetben miért nőne a teherbeesés kockázata? Hisz ha tovább szedem a gyógyszert, akkor az agyalapi mirigy ugyanúgy gátolva van, ergó nem fog bekövetkezni a peteérés és annak kilökődése. Ha pedig nincs petesejt, akkor nincs mit megtermékenyíteni.
2020. máj. 11. 23:27
 5/12 A kérdező kommentje:
#2 Ha az általad javasolt módszert követném, és a következő ciklust a felénél megszakítanám, hogy ezzel előre hozzam a megvonásos menstruációt, akkor a következő adag piros bogyónak még csak a felénél tartanék, mire jön a párom. Ezáltal azt mondod nem lenne meg a 100%-os védettség? Ha igen, mennyivel csökken?
2020. máj. 11. 23:36
 6/12 A kérdező kommentje:
#3 Ezzel az a baj, hogy én nem kitolni akarom, hanem előrehozni, vagy teljesen kihagyni. Erre esetleg van módszered a már említetteken kívül?
2020. máj. 11. 23:39
 7/12 A kérdező kommentje:
#2 Azt esetleg el tudnád mondani, hogy az általad javasolt módszert miben/miért jobb mint amit én írtam?! Különös tekintettel a teherbeesési kockázatra, valamint a későbbi intenzívebb menstruációra tekintettel?!
2020. máj. 11. 23:47
 8/12 anonim ***** válasza:
Én többször is csináltam ilyet nyaralás, munka vagy műtét miatt. Semmi bajod nem lesz tőle, de előfordulhat, hogy a következő vérzésed erősebb lesz, talán fájdalmasabb is, hiszen jobban megvastagszik a nyálkahártya. Nekem a mellem is feszült kicsit a második levél vége felé. Nem fogsz ettől teherbeesni, nyugodj meg! :)
2020. máj. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sose csökkentsd az aktív tablettás időszakot mert az csökkenti a hatékonyságot. A placebós időszakból általában lelehet vágni, de semmi bajod nem lesz abból ha kihagysz egy vérzés. Nem ajánlják hogy gyakran csináld de egy alkalomból nem lesz bajod a hatékonyság sem csökken, max lesz egy kis pecsételó vérzésed hónapközben. Nem rég én is kihagytam egy vérzést gyógyszer váltás miatt, a betegtájékoztató utasításai szerint abbab az esetben nem csökkent a hatékonyság ha az egyik után egyből kezdtem a másikat.



A betegtájékoztatód ezt írja:

"Menstruációjának késleltetése: mit kell tudni

- Bár ez nem ajánlott, késleltetheti a menstruációt, ha a Missee 0,10 mg/0,02 mg filmtabletta új csomagjával folytatja, ahelyett, hogy beszedi a fehér placebo tablettákat. Ennek a második csomagnak a szedése során menstruáció-szerű vérzést vagy pecsételő vérzést tapasztalhat. Fejezze be a második csíkot, a 4. sorban levő 7 tabletta beszedésével. Ezután kezdje újra a következő csomaggal.

- Kikérheti orvosa tanácsát, mielőtt dönt menstruációjának késleltetéséről.

- Menstruációja első napjának megváltoztatása: mit kell tudni

- Ha a tablettákat az utasítások szerint szedi, akkor menstruációja azokon a napokon fog kezdődni, amelyeken a placebo tablettákat szedi be. Ha ezt a napot meg akarja változtatni, csökkentse azoknak a napoknak a számát, amelyeken placebo tablettákat szed (de ezt soha ne növelje meg - 7 a maximum!). Ha például a placebo napjai normális körülmények között pénteken kezdődnek, és ezt a napot keddre akarja változtatni (3 nappal korábban), kezdjen egy új csíkot a szokásosnál 3 nappal korábban. Ez alatt az idő alatt feltehetően nem tapasztal vérzést. Ezután gyenge, vagy menstruáció-szerű vérzést tapasztalhat. Ha nem biztos abban, mit kell tennie, beszélje meg orvosával.“

2020. máj. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Semmi bajod nem lesz tőle, nyilván nem csinálhatja az ember 2-3 havonta mert az bekavar de néha belefér. Én 2x csináltam eddig, 2 nyaraláskor és csak annyi történt, hogy a következő vérzésem erősebb volt, kicsit olyan volt (persze nem), mintha "bepótolta" volna az elmaradtat :D de ennyi, ugyanúgy védett maradsz csak végig kell akkor szedni a következő levelet is(nekem az orvos mondta hogy inkább szedjem végig, ne csak annyi nappal amennyivel el akarom tolni)
2020. máj. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!