Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 19 éves vagyok, másfél hónapja...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

19 éves vagyok, másfél hónapja élek rendszeres szexuális életet. A nőgyógyász a Lindynette 20 fogamzásgátlót írta fel. Még csak 8 napja szedem, de amióta elkezdtem, borzalmasan vagyok, ez átmeneti, vagy már végig ilyen lesz?

Figyelt kérdés
Erős has-és derékfájás, intenzív émelygés, hányinger. Amikor rámtörnek ezek, órákig tartanak. Ez így volt az első 3-4 napban, aztán 2 napig nyugi volt, nem fájt semmim, jól voltam. De most megint rámtörtek ezek a tünetek. Előző éjjel semmit nem aludtam. A párom könyörög, hogy álljak le a szedésével, mert ki fog készíteni, de még csak nemrég kezdtem, érdemes abbahagyni, vagy szedjem végig min. ezt a hónapot? Változhat-e ez még? Egyáltalán, tényleg a tabletta okozza ezt az egészet?
2008. nov. 23. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha bajod van, nem az orvossal kellene beszélni? Annyival könnyebb lenne a nők helyzete, ha a megfelelő emberekhez fordulnának adott helyzetekben.
2008. nov. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, valtozhat. Altalaban a tabletta szedesenek elso 3 honapjaban szokik hozza a szervezet, barmilyen mellekhatas elofordulhat, kulonosen ha nem csinal az orvos vizsgalatot. Azt javaslom, vard meg az elso honapot, ha a masodikra nem mulnak ezek a tunetek, menj vissza az orvoshoz es kerj masikat, mert azert szenvedni nem erdemes. Azert nem ajanlom, hogy most abbahagyd, mert a ciklus kozepen ossze fog kisse zavarodni a szervezeted, verezhetsz egy ideig. Amikor en valtottam, mert hasonlo tuneteim voltak, az orvosom is azt ajanlott, valahogy szenvedjem vegig a honapot es utana valtsak.
2008. nov. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A második válaszadónak köszönöm, hasznos választ adott. Az elsőnek meg üzenem, hogy mielőtt okoskodni kezdene: a kedves nőgyógyászhoz idő, mire eljutok. Természetesen felhívtam, hogy időpontot kérjek hozzá, de hetek kérdése, mire fogadni tud. Amikor műtenie kellett, akkor is egy hónapot kellett várnom a beavatkozásra, mert nem volt időpont előtte. Erről ennyit.
2008. nov. 23. 23:00
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Nem akarlak elkeseriteni, de nekem ugyanilyen bajom volt egy másik tablettával. Mellette heti kétszer iszonyatos migrénem volt. 5 hónapig szedtem, a 3. hónap után még az orvosom javasolta, hogy szedjem tovább, majd elmúlnak a mellékhatások. Természetesen, ha lehet mindez csak rosszabb lett:S Szerintem szedd be az első levelet, hogy ne boruljon fel nagyon a hormonháztartásod, aztán állj le vele, vagy kérj egy másik fajtát.
2008. nov. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%

Na akkor figyelj, első vagyok. Mielőtt okoskodok, én gondolkozom is. Ha már felhívtad, miért nem mondtad el a problémádat 2 mondatban, arra hivatkozva, hogy nagyon szarul vagy, amíg kivizsgál, addig is abba hagyd-e.


Gondolkozz.

2008. nov. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mert annyira sem volt hajlandó ráérni, hogy végighallgasson. Elfoglalt, és még kőbunkó is, de ez van...a környéken nincsenek normális nőgyógyászok. :S
2008. nov. 24. 15:58
 7/7 anonim válasza:
szia en is kerdeztem errol a dologrol es nekem sokan ajanlottak a NUVARING huvej gyurut es a PATHENTEX kupot.es ezek meg nem is hizlalnak es allitolag biztonsagos.kerdezz ra egy gyogyszertarban.ha erdekel le irom majd hogy mejiket hogy kell hasznalni. en meg nem vettem mert meg nem jutottam el de biztos fogok venni mind kettobol es ki probalom. sok szerencset es minden jot.
2008. nov. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!