Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szombat reggel vettem be az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szombat reggel vettem be az utolso cifran-t (antibiotikum) Vasárnap este pedig a fogamzásgátlómat. Igy meddig kell védekezni gumivaL?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy hétig!
2010. aug. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
0%
nemkell védekezni mert utána nap vetted be az antibiotikumot!én mindig csak aznap szoktam ha beveszem!nemkell tényleg!!felesleges semmi bajod nemlehet!
2010. aug. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne írj hülyeséget,mert még elhiszi. Kell védekezni,legalább egy hétig.Kérdezd meg az orvosodat,ha benne jobban bízol!

Tele van az internet ezzel a témával,itt egy példa egy másik orvostól,hogy kell a védekezés:



Kérdés:


Másfél éve szedem a xxx nevű gyógyszert, de tavaly és idén is úgy jártam, hogy beteg lettem, antibiotikumot szedtem kb. 1 hétig, utána pedig több héten át hányingerem volt esténként a gyógyszer beszedése előtt kb. 1-2 órával. Miután bevettem a gyógyszert a tünetek elmúltak. Nem tudom ez mit jelenthet. Megszoktam a gyógyszert, semmi problémám nem volt már a kezdetektől sem, kivéve ezt a kétszer néhány hetet.


Válasz:


Az antibiotikumok megváltoztatják a fogamzásgátlók hatását a szervezetben. Azt javasoljuk, mivel sokszor maga a fogamzásgátló hatás is felfüggesztődik, hogy a gyógyszer alatt és utána pár napig kiegészítő védekezésként gumióvszert is használjnak. A tünetekre B6 vitamint be lehet venni, ha az antibiotikum után a panaszok megszűnnek, ártalmatlan dologról van szó.

Dr. Nagy László

2010. aug. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2010. aug. 4. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!