Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha volt trombózis a családban,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha volt trombózis a családban, illetve pajzsmirigy alulműködésem is van, akkor semmiképp nem ajánlott a fogamzásgátló, vagy megfelelő vizsgálatok mellett nem kell tőle tartanom?

Figyelt kérdés

2020. szept. 9. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ne gyakori kérdéseken kérdezd, hiszen itt nem endokrinológusok vannak, és ha még lennének is akkor sem adnának tanácsot, hiszen nem látja a leleteidet és semmit sem. Kérdezd meg az orvosod erről.
2020. szept. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt így kérdezd meg nőgyógyásztól.
2020. szept. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Háááát eléggé ellenjavalt, de konzultálj a nőgyógyászoddal több készítmény érhető el, s sokféle módozat van.
2020. szept. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minipill maximum, mert abban nincs ösztrogén, csak progeszteron, viszont a hatékonysága nem olyan jó, mint egy kombinált készítménynek. Én ezekkel nem kockáztatnék. Ha meg a pasi nem bír gumit húzni, mutasd meg neki az ajtót szépen.
2020. szept. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nagymamámnak volt trombózisa, édesanyámnak pajzsmirigy túlműködése van.

5 éve szedek kombinált fogamzásgátló tablettát, most voltam pár hónapja trombófilia szűrésen illetve ilyen génmutációs vizsgálaton ahol Leiden mutáció stb-t néznek és szedhetem tovább a fogamzásgátlót a leleteim szerint.

Szóval szerintem alapos kivizsgálás után lehet hogy szedheted te is, persze nem biztos! 24N

2020. szept. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazan tapasztalatokra voltam kivancsi, persze egyeztetek mindenkepp nogyogyasszal. En is szedtem tobb evig, nemreg tudtam meg, hogy nagymamamnak volt trombozisa mikor varandos volt, a pajzsmirigyre meg azt mondta az endokrimologus, hogy nyugodtan szedhetem, de erre a nogyogyaszom furcsan nézett, szóval elbizonytalanodtam es inkabb abbahagytam.
2020. szept. 10. 08:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Hm, én is úgy tudtam, hogy kizáró ok a pajzsmirigybetegség fogamzásgátló szedésénél. Az én nagymamámnak is volt trombózisa, itt az a kérdés, milyen életkorban. Ha fiatalon, akkor érdemes kivizsgáltatni magad, véralvadási zavarok irányába, mert te is megörökölhetted. Én is ezt csináltattam, igaz nem lett semmi baj, de nekem nem javasolta így sem a hematológus. 4-es voltam.
2020. szept. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!