Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha ezután rendszeresen szedem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha ezután rendszeresen szedem a fogamzásgátló gyógyszert, teljes védettség lesz? nem befolyásolják az előző hónapok?

Figyelt kérdés

Mielőtt megkapnám a "buta vagy, miért nem szeded normálisan":

Nos, nekem elsősorban a görcseimre írtak fel fogamzásgátlót, kapcsolatom, így szex sem volt még eddig. Egy éve szedem, de azért jópárszor előfordult, hogy egy két szemet pótoltam, vagy eltolódott egy-két nappal a 21 napos szedés. Ennek az oka, hogy tudom hogy nincs szex az életemben, így nem estem pánikba egy két elfelejtett szemért, tehát nem volt tétje, hogy elfelejtem e vagy sem.


Most úgy néz ki lesz egy komoly kapcsolatom, és nagyon komolyan szeretnék oda szeretnék figyelni a szedésre, ha lesz szex, bár eleinte gumival szeretnénk védekezni.


Kérdésem pedig az lenne, ha ettől a hónaptól kezdve tűpontosan, minden időpontot betartva órára szedem a gyógyszert akkor "teljes" a védettség?

az előző hónapok csúszásai nem befolyásolják a védelmet ugye?


Igen, gyógyszer amihez felelősség kell. Megvan, csak nyilván mivel nem volt szexuális életem, lazábban vettem, de itt már nem szeretnék szórakozni mert komoly kérdés.


Várjak 1-2 hónapot vele biztosan a teljes védettségért?


(Miligest fog.gátló)

18/L



2020. dec. 9. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előző csúsztatások csak az adott levél azon hetére érvényesek.

Tehát ha most normálisan szeded és az utóbbi egy-két hétben nem volt ilyen kihagyott gyógyszer akkor nyugodtan szexelhettek.


Azonban ha mostmár mióta szexeltek, kimaradna egy-két szem akkor olvasd el a betegtájékoztatót és az szerint cselekedj. Másfelől: az ébresztőóra állítás nagyon hasznos.

2020. dec. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem befolyásolják. Szedd rendszeresen és nincs probléma.
2020. dec. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Még nem tervezünk lefeküdni, de féltem hogy az előző kihagyások befolyásolhatják. Mostantól tűpontosan szedem, és reméltem is hogy nincs befolyása. Sokszor elfelejtettem, de itt hogy már lesz szex, nem merek ilyenekkel játszani:D
2020. dec. 9. 09:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én a helyedbe már csak azért is várnék 1-2 hónapot, hogy óvszerrel szexeljetek. Tudom, hogy egy kapcsolatba fő a bizalom, de mégiscsak az elején vagytok.
2020. dec. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mi is így gondoljuk, meg nem sietünk még. Meg én amúgy nem vagyok a szűrővizsgálat ellenére sem, a barátom már több lánnyal is volt, meg fő a biztonság:D Biztos beszélünk majd róla ha oda kerül a sor
2020. dec. 9. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!