Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Használja valaki a szimptoterm...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Használja valaki a szimptotermális fogamzásgátlási módszert?

Figyelt kérdés

A párom most akkor tényleg belém élvezhet??


Oké, szóval előzmények:


Sziasztok!

Én épp most vezetem az első cikluslapomat, eddig minden jól megy, kb. tankönyvi mind a hőgörbém, mind a nyáktünetem alakulása, pár naponta még a méhnyakamat is kitapintom, csak kíváncsiság és megerősítés kedvéért azzal is minden rendben van.

Én tankönyvből tanultam meg a módszert, ami azt jelenti, hogy én értem, hogy mi történik, értem, hogy biológiailag miért nem lehetséges a fogantatás nyák és a hő kiértékelése után, csak éppen... az hogy tankönyvből tanultam, nem pedig egy tanfolyamon, annyit jelent hogy nem beszéltem mással aki használja ezt a módszert.

Tehát tudom, hogy miért működik ez fogamzásgátlási módszernek, csak éppen elhinni olyan nehéz, hogy "ilyen tényleg vaaaaaan? :O "


Szóval csak úgy érdeklődnék, hogy van-e közöttetek olyan aki alkalmazza ezt a módszert és a terméketlen időszakban valóban nem okozhat-e problémát ha a párom belém élvez?


Igazából csak emberi véleményeket szeretnék hallani erről:)


Köszönöm a válaszokat!



#védekezés #fogamzásgátlás #hormonmentes #szimptotermális #tüneti hőmérőzés #sensiplan
2021. jan. 27. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Tankönyvi 28 napos a ciklusom.

Ennek ellenére egyik gyerekem a menstruáció utolsó napján fogant. A másik meg a 22-24 ciklusnap között. Elvileg egyik időpontban sem lehet teherbe esni.

Ha nem akartok gyereket, akkor tabletta vagy óvszer. Ha nagyon nem, akkor egyszerre a kettő. Ha meg nem gond, ha becsúszik, csináljátok élesben.

2021. jan. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ezt használom, de úgy tudom, a tanfolyamon sem ajánlják, hogy rögtön az első hónapban élesben használd.
2021. jan. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
1-es. Látszik, hogy fogalmad sincs erről a módszerről. A módszer pont leírja, hogy a ciklus első felében, azaz a menstruációtól az ovulációig nem biztos a védelem.. a második részében pedig csak akkor, ha valóban megtörtént az ovulációd. Te nézted, hogy valóban volt ovulációd akkor és utána ráhagytál 4 napot biztonságira?
2021. jan. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!