Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan különböztethetem meg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan különböztethetem meg (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Ahogy számoltam, a megvonásos vérzésem és a menzeszem ugyanazon napon jelentkezik majd. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom megkülönböztetni a kettőt? Úgy hallottam hogy ez a megvonásos vérzés is eltarthat addig mint egy rendes menstruáció. Viszont megnyugodnék, ha tudnám, hogy ebben a hónapban is megjön a havim, mert nemrég kezdtem el szedni a tablettát, az előírtaknak megfelelően, 7 napig óvszerrel védekeztem, viszont a nyolcadik napon már nem, mert nem volt szükség rá.
2010. aug. 17. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha tablettát szedsz,akkor nem lesz menstuációd.Tabletta mellett CSAK megvonásos vérzés van.Ez a 7 napos szünetben fog jelentkezni valamelyik nap.Kevesebb a mennyisége és rövidebb ideig is tart,mint a menstruáció.Tabletta mellett nincs peteérésed,ezért nincs menstruációd sem.Abban a 7 napban azért vérzel,mert nem szeded a tabikat.Ezt hívják megvonásos vérzésnek.Megvonod a tablettát,ezért vérzel.

A fogamzásgátlót a mensid első napján kezdted el szedni?

2010. aug. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem egy kicsit felelőtlenség volt a nyolcadik napon óvszer nélkül csinálni.. Biztonságból én megvártam volna az 1hónapot!
2010. aug. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem 7napig kell védekezni hanem az első hónapban....


menstruáció 1.napján beszeded a tabit, és a köv menstruációig (ami már megvonásos vérzés), folyamatosan óvszerrel védekezel, mert a tabletta nem annyira hat az első hónapban :-x

2010. aug. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket! A tabit a menzesz 5. napjától kezdve szedem. Elolvastam a tájékoztatót figyelmesen, és az volt ráírva, hogy ha az 5. naptól kezdem el szedni, akkor csupán 7 napig szükséges kiegészítő módszert(ún. barrier módszer) alkalmazni (pl. óvszer). Ez volt ráírva, a 7 nap kivárása után, vagyis a 8. tabi után már nem használtunk óvszert, az orvosom is mondta, hogy minden fontos infót megtalálok a tabi tájékoztatójában.
2010. aug. 18. 10:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!