Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Esemény utáni tabletta előtt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esemény utáni tabletta előtt 2 aktus.? (részletesebben lent)

Figyelt kérdés

Tegnap délután kb 4kor volt egy aktusunk a párommal ami során kiszakadt a gumi és került spermium a hüvelyembe, így ma vettünk esemény utáni tablettát.

Közös megbeszélés és vonakodás után ma kb 1 órája védekezés nélkül csináltuk és belém is élvezett. A tablettát most vettem be. (72 órásat)

Szóval az egyik aktus kb 26 órával ezelőtt volt a másik pedig 1 órával ezelőtt.

Mekkora az esély arra, hogy a gyógyszer hatni fog? És mekkora, hogy nem fog hatni?

Valaki mással is volt már ilyen? Attól félek, hogy mivel ilyen hamar bevettem (a második aktust nézve) nem fog rendesen hatni. Jogos a félelmem?


(legyetek szívesek értelmes választ adni, ha úgy érzed nem vagy toppon a témában akkor ne mocskolódj, az értelmes és segítőkész válaszolóknak előre is köszönet!)



#esemény utáni tabletta #Kétszeri aktus
2021. márc. 1. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
85%os a hatékonysága, az is benne van a pakliban hogy terhes leszel
2021. márc. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Ne haragudj, de te komplett hülye vagy. Miután esemény utánit kellett bevennem még gumival is alig mertem szexelni egy ideig. Te meg hagyod a történtek után, hogy beléd élvezzen?! Amúgy jól szét fogja cseszni a hormonháztartásod.
2021. márc. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2. már vettem be fél évvel ezelőtt is ilyen tablettát, tudom, hogy nagyon felboritja a hormon háztartásom, de mint az előbb is leirtam az ilyen helyzetben már tapasztalt nőket kérdezném.

Másnál már láttam hasonló kérdést, miszerint a lány ugyanígy cselekedett és neki többen is írták, hogy ha mind a két aktus 72 órán belül vagyis 3 napon belül történik akkor a gyógyszer nem válogat az nem tudja melyik spermium mikor került oda így az ugyanúgy hat.

Mással volt már ilyen? Ez mennyire igaz?

2021. márc. 2. 06:42
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb lenne, ha elolvasnád, hogyan működik a tabletta. A betegtájékoztatóban is leírják, ha rákeresni nem tudsz.

A gyógyszer nem a spermiumokat pusztítja el, hanem az ovulációt gátolja meg. Minél hamarabb beveszed, annál nagyobb az esélye, hogy ez sikerül, de átlagosan kb. 85%. Ha nem sikerül meggátolnia az ovulációt, akkor sem 100%, hogy egy aktustól teherbe esnél, hiszen védekezés nélkül, ha egészségesek vagytok, kb. 20-30% esély van egy aktusnál teherbe esni. Természetesen minél többször csináljátok, annál nagyobb esélyt adtok neki, tehát ha a tabletta mégsem hat, akkor az újabb szex jelentősen növeli a teherbeesés lehetőségét.

2021. márc. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4. Köszönöm válaszod! Hiszed vagy sem nagyon sokat keresgéltem az interneten de sehol nem tértek ki erre így nem tudtam biztosra menni a talált információval.

A beteg tájékoztatót első használatkor elolvastam (fél évvel ezelőtt) most nem volt módom elolvasni mert a barátommal intéztük a gyógyszert és még a gyógyszertárnál kidobtam a dobozát, hogy anya véletlenül se találja meg. Igen tudom elég felelőtlenül hangzik, de mivel 15 vagyok így nem hiányozna, hogy anya vagy apa kitagadjon..

2021. márc. 2. 13:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha 15 éves vagy, miért hagyod, hogy egy baleset után még beléd is élvezzen a párod??
2021. márc. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ha nem tudsz segíteni csak kötekedni akkor légyszíves inkább tartsd meg magadnak kedves 6-os.


És tudom tisztában vagyok azzal, hogy felelőtlenség volt, úgyhogy ezt nem kell még pluszba feleslegesen leírni, mert ha nem írod le akkor is tudom, hisz ezért írtam ki a kérdésem.


( Segítőkész válaszokra lennék kíváncsi, olyanok válaszára akivel ilyen már történt vagy ismer olyat akivel előfordult esetleg vagy csak többet tud a megtermékenyülésről mint én mint pl 4-es. És megköszönném ha az ehhez hasonló oktató és kötekedő válaszokat megtartanátok magatoknak mert ez semmi jót nem eredményez.)

2021. márc. 2. 18:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ezeket nem tanítják meg az iskolában, pedig pont abban a korban vagy, amikor szükséges lenne. Ezért a te felelősséged, hogy tájékozódj. Szerencsére sok jó forrás van az interneten. Például a Hormonmentes nevű Youtube csatorna. Itt nemcsak a női ciklus biológiájáról van szó, hanem pl. a védekezési módokról is. Eléggé részletes, és praktikus tanácsokat is adnak.


Sokan azt se tudják, hogy miket szednek be, és ezért rosszul használják, vagy feleslegesen idegeskednek. Ne tartozz közéjük! A neten bármelyik gyógyszer tájékoztatója elérhető, és nagyon fontos információk lehetnek benne. Például az esemény utáni működése miatt egy cikluson belül csak egyszer képes hatni, és egy évben legfeljebb kettőt szabad bevenni.


Az óvszereket köteles a gyártó egyesével tesztelni, tehát nem adják ki eleve hibásan. Ha már többször kiszakadt, akkor lehet, hogy valamit rosszul csináltok. Általában a tárolásnál, a felhúzásnál, vagy a síkosító típusánál van a hiba. Inkább ezekre figyeljetek oda, mert az esemény utáni nagyon nagy adag hormon, ami az egész testedre káros hatással van.

2021. márc. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as köszönöm válaszod!

Már vasárnap óta csak erről olvasgatok, instant vetélés lehetőségeire is rá kerestem.

Most kissé be vagyok pánikolva mert az esemény utánit hétfőn vettem be és már szerda van de nem jelentkezett kisebb vérzés.Amikor először vettem be akkor 2 vagy 3 napra rá volt vérzésem pedig a baj mensi alatt történt. A mensimnek meg most valahogy kéne megjönnie, nagyon remélem, hogy megfog jönni.

2021. márc. 3. 07:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem vérzel még nem jelent problémát. Sőt, ez a hormon löket teljesen felboríthatja a ciklusodat, tehát ha nem jön meg időben, az nem jelenti, hogy terhes lettél. A legbiztosabb, ha 2 héttel az aktus után csinálsz egy tesztet.
2021. márc. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!