Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Távkapcsolatban melyik éri...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Távkapcsolatban melyik éri meg jobban? Óvszer vagy pesszárium + spermicid gél?

Figyelt kérdés
Jelenleg óvszerrel védekezünk de elég macerás ezért gondoltam a pesszáriumra. Ki is néztem a Caya pesszáriumot ami géllel együtt 18 ezer körül van. A pesszárium minimum két évig használható lenne nekünk mivel nem használnánk agyon. Viszont a gélnek 3 hónap a szavideje és nem tudom elfogyna-e illetve így nem is boztos hogy költséghatékony lenne. Általában egy hónapban 4-5 gumi fogy el. Jó lenne változtatni mert kényelmesebb tapasztalat mit gondoltok?

2021. márc. 3. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Én maradnék a guminál inkább
2021. márc. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Óvszer és zselé "vész esetére" amikor kiszakad a gumi.
2021. márc. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Gumi
2021. márc. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És szerintetek az miért lenne jobb? Csak kíváncsi vagyok
2021. márc. 3. 20:05
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
A pesszarium használata macerás és annyira nem is biztonsagos mint a gumi.
2021. márc. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Ahogy az #5-ös írja, a gumi biztonságosabb és nem kell vele "szöszölni", felhelyezni, x óra múlva levenni, előzselézni stb. a gumit szempillantás alatt fel lehet kapni.
2021. márc. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hülyén hangzik de most ne a megbízhatóság legyen a szempont. a pesszárium van olyan biztonságos mint a tabletta csak meg kell tanulni helyesen felhelyezni. Főleg megszakítással együtt plusz a gél,biztonságos lenne. Legalábbis azért gondoltam erre mert jó véleménnyel vannak róla akivel beszéltem erről.


De legfőképp azért foglalkoztat mert bizonyos szempontból nekünk a gumi macerásabb. Sosem tudjuk mikor fogunk tudni találkozni és melyikünknél pontosabban 4 városban szoktunk találkozni ahol épp sikerül. Ezért nem vásárolunk előre gumit csak 4 darabosat egyszerre mert azt el is használjuk egy hétvégén utánna nem kell nyomorgatni a táskában vagy x helyen ott marad akkor y helyen már megint vegyünk. És talán könnyebb lenne ha egyszer megvennénk a pesszáriumot amit én dobozban tudok magamnál tartani.

Viszont most azon agyalok hpgy a gélt is három havonta újra kell venni és így drága is plusz nem tudom ki tudnánk e használni. Valószìnü marad a gumi csak jó lenne valami tartósabb egyszerű hogy pl ne az legyen hogy csütörtökön derül ki hogy pénteken tudunk találkozni de már egyikünk sem tud elmenni boltba és megszívtuk.

2021. márc. 3. 22:05
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

A pesszárium plusz gél nagyobb helyet foglal, mint egy kis doboz óvszer. Én inkább azt tartanék mindig magamnál; vegyél esetleg nagyobb kiszerelésben, és egy kisebb méretű fémdobozban meg hordj magadnál pár darabot. Így sérülni se fog, diszkrét is, stb.

A gumi a szexuális úton terjedő betegségektől is véd. Nem akarok a magánéletedben turkálni, de a leírtak alapján nem egy komoly kapcsolatról van szó, így én a helyedben minden szempontból inkább a biztonságra törekednék. Megtanulni használni a pesszáriumot rengeteg idő és gyakorlás, a helytelen használat mellett pedig nagy esély van a babára. Nem véletlen, hogy eleinte ajánlanak kiegészítő (pl óvszeres) védekezést.

Amúgy tabletta, spirál nem jöhet szóba? Azzal nincs felrakós-leszedős macera, és folyton védve vagy, nem vész oda a spontaneitás sem.

2021. márc. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi marad a gumi egyelőre. Csak hogy tiszta legyen, 4 éve vagyunk együtt csak a szülővárosunk is más és az egyetemeink is külön városban vannak így vagyunk 4 helyen.

Persze, a megtanulás meg hát olyan ha szeretném akkor előbb utóbb ígyis úgyis bele kell fogni. Bármilyen szánalmasan hangzik mi a gumival is 1 évig küzdöttünk mert barátomnak nagyon kényelmetlen volt meg szorított stb

Hormonális fogamzásgátlót nem akarok. Egyrészt mert így is vannak egészségügyi gondjaim amire tablettáznom kell másrészt hiába kevés a hormon a tablettában attól még bekavar a szervezetben a spirál meg hiába csak kicsi mesterséges gyulladást tart fenn a szervezetben attól nem tartom egészégesnek. Hozzátenném hogy fogamzásgátlót nekem felírtak egy évre mert valamilyen hormon szintem megemelkedett. Egyrészt lelkileg padlóhoz vágott mert minden más hormonba belevariált másrészt utánna fél évig fel sem tudtam kellni az ágyból annyira fájt a menzesz. Szóval en is és a barátom is csak a hormonmenteset fogadjuk el magunknál még ha az az óvszer is jelen esetben

2021. márc. 4. 09:39
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Én óvszert választanék a helyedben.

Pearl indexek így alakulnak ha nem szúrt el semmit:

-óvszer:2

-spermicid+pesszárium:6

Sajna a barrier tipusúak soha nem lesznek annyira biztonságosak mint hormonális társaik,de körültekintően nagyon kicsire tudod a terhesség esélyét csökkenteni.

A termékenységtudat is egy opció, de azt konkrét tanulni kell és napi szinten csekkolni magad


19/n

2021. márc. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!