Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Már közel három hónapja...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Már közel három hónapja szedem a fogamzásgátlót. Lehet tüdőemboliam?

Figyelt kérdés
Eddig nem lett akkor van esélye hogy lehet később? Nagyon hipochonder vagyok és nagyon aggodom most ezért. Gyógyszert az erős mestruációs fájdalmaim miatt kellett elkezdenem.

2021. márc. 17. 05:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

A tüdőembolia vérrög miatt van

Ha vannak olyan problemaid hogy köszvény trombozis, főleg vegtagokban, vizeresedés stb, kompresszios harisnyákat kell hordani, plane ha 40 vagy es cigizel, akkor esélyes

2021. márc. 17. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak 21vagyok es nem cigizek
2021. márc. 17. 06:18
 3/13 anonim ***** válasza:
lehet.
2021. márc. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Bármikor lehet. A fogamzásgátló a szedés alatt végig növeli a vérrögök kialakulásának esélyét, de ha rendesen kivizsgáltak és nincs hajlamosító tényező, akkor nagyon kicsi az esélye. Ha nem szeretnéd szedni, menj el másik orvoshoz és vizsgáltasd ki magad. Az erős fájdalmaknak oka van, csak sajnos nem minden nőgyógyász foglalkozik ezzel.
2021. márc. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

Ha fogamzásgátló tabletta, akkor minden bajnak lehet az oka!

Ja, bocs, én nem az a válaszoló vagyok...

2021. márc. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%
Bakker, megelőzött!!!
2021. márc. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretnélek ijesztgetni, csak elmondom, velem mi volt.

Nem lett volna szüksègem arra a fogamzásgàtlóra, amit elkezdett velem szedetni a gondatlan magándoki, kivizsgàlás sem volt előtte, de végül elhittem neki, hogy egy próbát megér.

Fiatal vagyok, sosem dohányoztam, nem is ülök-állok sokat egyszerre, és egy havi adag után trombózisom lett.

Ha trombózisod van, fáj az egyik lábad és/vagy vörös, lila, dagadt. Ha csak a vádlidban van, akkor azért bőven kevesebb az esély az embóliára. Nekem ott volt, és még rá is edzettem, és járkáltam 10 napig, mert azt hittem, izomgörcs, de még így sem vándoroltak fel a rögök.

Akkor kockázatosabb, ha a combodban van, mert akkor ugye könnyebben feljut a tüdődhöz.

De ha embóliád van, fulladsz, tehát azt is észreveszed.

Nekem utólagos kivizsgáláson kiderült, hogy semmiféle hajlamom nincs, kizárólag a gyógyszer okozta.

Tehát nagyon gondold át, hogy mit szedsz, és hogy biztos nem tudsz-e a görcseidre más gyógymódot találni, mert pusztán ezért fogamzásgátlót szedni szerintem nagy könnyelműség.

Mindenkit lebeszèltem volna róla már a trombózis előtt is.

2021. márc. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

2 hónapig tudtam szedni. Persze engem se vizsgáltak ki előtte csak random felírt egyet.

Már 1 hét után éreztem a vádlimban valami furcsa, szokatlan érzést amit azelőtt sohasem. Utána már a karomban is. Olyan volt mintha valami kis dolog szószerint vándorolgatna bennem, az ereimben. (Oké, ez hülyén hangzik de akkor is így tudom megfogalmazni.) A családomban apai ágról elég sok embernek volt már trombózisa. Apának is. Nagyon megijedtem és inkább nem kísértem a sorsom. Néha még mindig érzem ezt az érzést. A vádlim múltkor fájt is mintha az izom fájna de meg se erőltettem szóval nem tudom... ezen kívül nem tapasztaltam mást.

Nem játék a fogamzásgátló!

Én biztos vagyok benne ha most is szedném, már nem élnék.

21l

2021. márc. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%

Csak hogy legyen ellen példa is, én több mint egy éve szedem, a második fajtát mert amit először felírt készlet hiányos lett. Semmi bajom nem lett nem is érzem úgy hogy lesz, nem okozott libidi csökkenés se hasonlókat viszont enyhébbek a görcseim meg minden. Volt egy vérvételem előtte de külön trombózis hajlamra nem teszteltek (kérdező ha még téged se akkor amint lehet menj el csináltad egyet mert szerintem az ha neked jól jönne vissza lehet nyugodtabb lennél) csak az átlagos volt e a családban kérdéseket kaptam. Nővérem is hosszú évekig szedte és igen ő is él nem volt rombozósi neki csak gombát okozott a gyógyszer.



Egyébként meg válaszolók, tudom hogy komolyan gondoljátok hogy a gyógyszer rossz nektek bajotok lett tőle de a kérdező leírta hogy hipochonder, ilyenkor ne kezdjétek már el ilyen szinten íjesztgetni mert holnaptól elkezdi majd bele látni saját magába a tüneteiteket holott neki semmi baja

2021. márc. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%
Az ellenpélda ebben az esetben senkit nem fog vígasztalni ha komoly baj lesz. Ha pedig hipochonder - ami nagyon jól tudom mivel jár - inkább hagyja abba és keressen mas módot mert végig rettegni fog.
2021. márc. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!