Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Jó tapasztalat fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó tapasztalat fogamzásgátló tablettával?

Figyelt kérdés

10 napja szedem a Jangee nevű fogamzásgátlót, terhességmegelőzés a cél.

A szedést vérvétel előzte meg.


Eddig viszont kb. mindenki ijesztgetett valamivel: trombózis, +20kg, migrén, meghalok, stb..


Van valaki aki jót is tud mondani erről a piruláról??:( annyira elszomorít ez, én csak egy biztos fogamzásgátlót akartam, de az emberek már temetnének miatta...



/orvos ismerős visszeres lábbal szedi 15 éve, egyedül ő mondta,hogy nagyon jó.../


2021. márc. 25. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Valakinek bejön, valakinek nem. Valakinek okoz gondot, valakinek nem.

Sajnos ez szerencse kérdése (is).


Én a rossz oldalon álltam, nekem évekbe telt, míg az orvosok nagyjából összerendezték a hormonháztartásom, miután abbahagytam (7 éve).

Barátnőmnek viszont semmi baja nem lett tőle, hamar teherbe is esett, amikor tervezték. Nekem ehhez lombikprogram szükséges.

2021. márc. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
79%
10 évig szedtem, abbahagyás után 2 évbe telt, mire normálisan kezdtem menstruálni. Igaz, ezután elsőre teherbe estem. Én soha többé nem szedek. Egyik barátnőm szintén kb 8 évet szedte, neki az egyik petefészke nem is működik, egyébként ő is teherbe esett elsőre.
2021. márc. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
18 éves koromtól szedek ( elsőnek mást) 23 évesen abbahagytam, 2.hónapra terhes lettem. Szülés után 1 évvel ismét szedtem, akkor 7 évig szedtem,abbahagytam 3 honap pihi,utana rogton baba. Sose volt gondom.
2021. márc. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam semmilyen mellékhatás nem volt.

Kb 10 évig szedtem. Babaprojekt előtt 3 hónappal abbahagytam (sokan azt mondták nem is kell szünetet tartani) a 2. Próbálkozós hónapban terhes is lettem.

2021. márc. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Nekem egyik ismerősöm tüdőembóliát kapott és pár órán belül meghalt. 18 éves volt. Ez annyira megrázott és sokkolt, hogy nekem azóta eszembe sem jut. Másik ismerősöm szedte évekig, most 5 éve meg nem jön össze a baba, lombikkal sem.


Szerintem nagyon természetellenes az egész, és ez sokszor megbosszulja magát.

2021. márc. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
7 évig szedtem Yadine nevű fogamzásgátló tablettát. Soha semmi bajom nem volt mellettem. Most hogy abbahagytam az 1. ciklusoM kereken 28 napos lett mint a gyógyszer előtt. Utána volt egy kb 6 hetes ciklus. És azóta megint 28 napos.
2021. márc. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha az orvos nemcsak felírta a bogyót, hanem elküldött vérvételre, akkor jóesélyel a trombózis hajlamot kizárhatod és nem az intenzíven kell meg tudnod, hogy örökletes hajlamod van rá. A legtöbb 30 alatti nő kb. így értesül róla, hogy trehány a nődoki.


A többi tünet, a libidó csökkenés, émelygés, hízás, homályos látás, fejfájás-migrén, azt pedig úgy is kitapasztalod, hogy neked lesz vagy sem. Ha érzed, hogy van akkor visszamész a dokihoz és kiír mást. Ez ilyen.


Egy dolog van a súlyos mulasztás, az pedig a vérvizsgálat hiánya, ha csak hasraütés szerűen ír fel a doki egy tabit. Kell a trombózis hajlamot kivizsgálni előtte, mert az nem játék.

2021. márc. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Van valaki aki jót is tud mondani erről a piruláról?"


Nálam mellékhatás nem volt. (Ezzel nem vitatom, hogy másnak van, és akár súlyos is lehet, szóval nem kell a torkomnak esni.)


Pozitívumok viszont voltak, pl. kicsit teltebbek lettek a 75B-s melleim (nem híztam amúgy!).

Szebb lett a bôröm. Elôtte menzesz elôtt mindig kijöttek rajtam pattanások, de a tabletta szedése alatt ez ugye elmúlt.

A menzeszem kevesebb lett, és rövidebb ideig tartott. Így tisztább, higiénikusabb, és kevesebb macera volt vele.

A menstruációs görcseim enyhültek (bár elôtte sem voltak extrémek).

Bármikor, bárhol nyugodtan szexelhettünk, nem kelett vacakolni, hogy van gumi, nincs gumi, hol a gumi, kilyukadt-e a gumi, vagy milyen pózban legyünk, hogy ki tudja húzni...

Mikor elhagytuk, teherbe is estem minden gond nélkül.

2021. márc. 26. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezt szedem ugyan, de már pár évtizede használok fogamzásgátló tablettat. Soha semmi problémám nem volt vele
2021. márc. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
5! Te nem veletlenul az a csajszi vagy aki tiktokra rakott ki videot,ugyanezzel a témával?
2021. márc. 26. 14:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!